INTERNETOVÉ A JINÉ BEZPEČÍ

Jak s technologiemi v době uzávěry škol? Možné tipy:

https://www.o2chytraskola.cz/novinka/126/10-tipu-pro-rodice-aneb-neplanovane-prazdniny-deti-a-technologie

 

PRO ŽÁKY- Necítíš se bezpečně? Nedokážeš si s tím poradit? Necítí se někdo ve třídě dobře, nebo mu je ubližováno? Můžeš to říci svému učiteli, řediteli nebo sdělit pomocí internetu. Díky stránce Nenech to být můžeš bez žalování napsat osobám ve škole, které mu pomohou. Navíc se nikdo nedozví, že jsi jim to řekl zrovna ty.  Naše škola je na těchto stránkách zaregistrována, tak ji jen vyhledej z nabídky. Existuje to i jako aplikace ke stažení do mobilu.

PRO RODIČE A ŽÁKY

Jak se pohybovat bezpečně v rámci rodiny na intenetu? Navštivte stránky Kraj pro bezpečný internet . Můžete to projít sami či se svými dětmi s ohledem na jejich věk.

Pravidla bezpečného používání internetu pro rodiče

Pro případnou pomoc či konzultaci se můžete obrátit na odborníky http://www.e-bezpeci.cz/ .

Podcasty na dané téma najdete na http://www.e-bezpeci.cz/index.php/o-projektu/podcasty .

V září 2014 publikoval německý Svaz svobodných waldorfských školbrožuru GAWAN 2.0. Vědomý vztah k médiím a waldorfská pedagogika, která byla koncipována jako informace pro učitele. Posílená kladnou odezvou a také velkým zájmem ze strany rodičů, vydává nyní Svaz brožuru GAWAN 2.1. Tato brožura má za cíl poskytnout rodičům orientaci v mediální džungli na pozadí waldorfského vzdělání. V případě zájmu je k dostání v omezeném množství ve škole za 50,-Kč (kontaktujte emailem paní Andrejsovou: andrejsova@nullwaldorfpardubice.cz, do předmětu zprávy uveďte Gawan). 

Zde najdete základní informace týkající se problematiky internetové bezpečnosti a kyberšikany, včetně rámcového konceptu MŠMT.

listina-detskych-prav-na-internetu

priloha-c-7-kybersikana-vynatek-rodic

priloha-c-7-kybersikana

skolni-rad-2017-2018-vynatek-kybersikana

Tématické odkazy:

https://www.irozhlas.cz/kultura/televize/martyisdead-serial-mall-tv-kybersikana-sebevrazda-nactileti_1910191138_kro

Say NO

#martyisdead

https://youtu.be/0Q29ZvlbHXs

https://youtu.be/M4WCEzhaIrc

 

……