W- čtení září 3

 

EDOOKIT

Nový informační systém školy Edookit začne fungovat od příštího týdne. Pro případnou technickou podporu kontaktujte pana Miroslava Bajtoše (bajtos@nullwaldorfpardubice.cz). Další potřebné informace k přístupu do systému naleznete zde nebo na třídních stránkách. Přihlašovat se můžete po registraci i přímo přes web škol (záložka v horním menu).

 • Co se pro Vás změní? Na jednom místě najdete: 1. aktuální přehled rozvrhů, včetně suplování, 2. omlouvání absencí bez nutnosti dodávat papírovou formou, 3. informace o plánovaných akcích třídy (výlety, exkurze, ….), vč. příloh- přihlášky, potvrzení o bezinfekčnosti, …. 4. informace o prospěchu a chování Vašeho dítěte, 5. …..
 • Co se pro vás nezmění? Osobní kontakt a přímá setkání nenahradí žádný elektronický systém. V případě, že bude třeba něco řešit, prohovořit, budete zváni na individuální konzultace, třídní schůzky. Bude-li třeba něco akutně řešit, zavoláme. Když budete mít Vy potřebu, setkat se s někým ze školy, ozvěte se a domluvte si schůzku (zde k připomenutí společná pravidla a postupy pro komunikaci). Přes elektronický systém si můžeme sdělit věcné informace (k tomu slouží Edookit), ale to podstatné je třeba řešit při osobním setkání. Z Edookitu budeme postupně využívat jen nástroje, které nám přijdou pro naši školu smysluplné. Neočekávejte v něm zápisy z hodin, nebude využíván jako další sociální síť, nebudeme dávat smajlíky za splněný úkol. Tato platforma má především usnadnit předávání informací a zjednodušit administrativní zátěž, která je na školu nakládána. Systém budeme ladit a spolu s Vámi se s ním učit pracovat v každodennosti školního života, takže předem děkujeme za trpělivost.

Z minulého w-čtení

 • INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ K PROVOZU OD 13.9.2021 (ruší se toto opatření) zjednodušeně: od 13. 9. se netestuje, všichni mohou ve škole zpívat a sportovat, povinnost nosit roušky ve společných prostorách zůstává.
 • ŠKOLNÍ DRUŽINA: Připomínáme platbu za školní družinu za období září – prosinec 800Kč do 20. září na účet č. 2200779978/2010. Variabilní symbol je 1010, do poznámek uveďte jméno žáka.Jarmark 2021 jinak: Milí přátelé, letos vnímáme potřebu připravit pro náš jarmark variantu s přesahem do venkovního prostoru. Prosíme vás o zamyšlení nad případnými možnostmi venkovních aktivit pro nás a naše děti, uvítáme jakékoliv nápady a návrhy. Tradiční dílničky jako je barvení hedvábí nebo máčení svíček budou probíhat uvnitř. Organizační schůzka, kde probereme návrhy a možnosti jak společně letošní jarmark uchopit, proběhne 5.10. od 16 hodin. Prosíme o účast zástupců z jednotlivých tříd (v 17 hodin je plánovaná členská schůze Spolku). Děkuji a těším se na setkání, Denisa Lechnýřová (za Spolek rodičů)
 • Na pondělí 27. září je vyhlášeno ředitelské volno pro žáky školy.
 • Vážení rodiče a přátelé školy,
  srdečně Vás zveme na přednášku pana Jana Kršňáka v rámci programu prevence kriminality Krajského úřadu Pardubického kraje Děti a technologie dne 30. 9. od 17:30 hod. v budově školy (více na http://digideti.cz/ nebo https://www.tedxprague.cz/jan-krsnak).
 • Aktuální vydání občasníku Waldorfinky 2020-2021 naleznete zde. V sekretariátu školy je možné objednat si jeho tištěnou podobu. 

SPOLEK

 • ŠKOLIČKA SKŘÍTKA MÁČKA: Srdečně zveme do Školičky skřítka Máčka, která vychází z waldorfské pedagogiky. Školička je vhodná pro děti od 2 let v doprovodu dospělého. Společné setkání se bude konat v družině ZŠW v Gorkého ulici každou středu od 29. 9. 2021 v rozmezí 9:30 – 11:30. S sebou nezapomeňte přezůvky a dobroty na společnou svačinu (ovoce, zelenina, pečivo). Více informací poskytne Sabina Chýšková, chyskova.sabina@nullgmail.com, tel. 774988186
 • Informace ze Spolku

  Dne 5. 10. 2021 v 17 hodin je plánovaná členská schůze Spolku, která se uskuteční v eurytmickém sálu školy (1. patro). Program bude upřesněn na spolek.waldorfpardubice.cz v následujících dnech.

 • Zájmové kroužky 2021-2022

  Vážení rodiče,

  připravujeme pro Vás nabídku zájmových kroužků, která bude zveřejněna v průběhu měsíce září 2021. Informace o zveřejnění nabídky kroužků odejde rodičům v emailech přes třídní důvěrníky.

  Kroužek Walda pro děti bez družiny – registrovat se již můžete vyplněním formuláře dle instrukcí na straně http://spolek.waldorfpardubice.cz/zajmove-krouzky/

  V případě dotazů kontaktujte prosím koordinátorku kroužků paní Petru Culkovou (culkova@nullwaldorfpardubice.cz)