W- čtení únor 4

Ze školy:

Z předchozích w – čtení:

 • Zápis do budoucí 1. třídy se uskuteční ve všech pardubických školách 19. – 23. dubna 2021. Další informace najdete zde.  
 • Okénko ŠPP (školní poradenské pracoviště): 

  Milí rodiče a žáci,  je za námi téměř celý rok poznamenaný distanční výukou. Pevně doufám, že to byl pro Vás i přes tu ohromnou nálož negativity, která se na nás snesla v souvislosti s pandemií koronaviru, rok veskrze nebo alespoň částečně pozitivní. Ráda bych Vás seznámila s aktualizovanou nabídkou podpory z mojí strany: stále nabízím online konzultace a zároveň je již možné domluvit se na individuálním osobní setkání ve škole (za dodržení všech hygienických opatření).  

  V případě zájmu o konzultaci se na mě neváhejte obrátit na emailukalousova@nullwaldorfpardubice.cz.   

  Přeji Vám pohodu a pevné zdraví 
  Mgr. Zuzana Kalousová 
  školní psycholožka

  Užitečné odkazy:  
  https://www.linkabezpeci.cz

 • Zprávy ze školní jídelny: změna stravného od 1. 3. 2021. Více zde

 • Pardubická karta jinak

OSTATNÍ:

Dopis inspekce k přijímacímu řízení na střední školy + rychlý postup ke zkušebním testům.

 • Podpora rodin – rodiče, děti, příběh pro děti.

  Vážení kolegové, obracíme se na Vás s nabídkou pomoci pro Vaše žáky v nelehké době, kdy díky sociální izolaci roste napětí v rodinách a dopadá tak na ty nejzranitelnější, děti. Jsme tým, který od roku 2013 bezplatně realizuje rodinné konference ve Vašem kraji a pomáhá tak rodinám sejít se u jednoho stolu. Jako pracovníci školských zařízení jste s dětmi trávili hodně času a jako první jste si všímali projevů, které mohly signalizovat nějaký problém v rodině. Tyto signály můžete zaznamenávat i nyní během distanční výuky (žáci se připojují nepravidelně, nemáte zpětnou vazbu apod.). Věříme, že právě rodina najde nejlepší řešení. Aby to mohla udělat, potřebuje informace, podporu či pomoc, o kterou je často těžké si říci. S tím pomáhají rodinné konference. A Vy můžete rodině pomoci tak, že jim ji nabídnete. My už se postaráme o její realizaci. Po dohodě s rodinou pracujeme osobně, telefonicky i online, popř. všechny formy kombinujeme. V příloze naleznete leták určený školským pracovníkům, rodinám, i dětem (jejich distribuci k Vám zajistíme po vzájemné domluvě). Na našich webových stránkách naleznete kromě mnoha informací i konkrétní příběhy rodin, které nabízené rodinné konference ilustrují nejlépe. Přejeme Vám hodně zdraví, optimismu, chuti do práce i do života a budeme se těšit na spolupráci. V případě dotazů jsme Vám k dispozici. Za team RK centra Kateřina Martínková
  rodinné konference
  martinkova@nullrk-centrum.cz+420 604 355 140 www.rk-centrum.cz

 •