W- čtení únor 2

Snad se na tabuli už podíváme brzo všichni.

Ze školy:

 • Jarní prázdniny jsou v termínu 15. – 21. 2. 2021. V tomto čase nebude probíhat distanční vzdělávání, mimo provoz bude školní družina a školní jídelna.
 • Zápis do budoucí 1. třídy se uskuteční 21.- 22. dubna 2021. Další informace najdete zde.  
 • Filmy o waldorfu

Dopis inspekce k přijímacímu řízení na střední školy + rychlý postup ke zkušebním testům.

 • Ostatní:

 • Podpora rodin – rodiče, děti, příběh pro děti.

  Vážení kolegové, obracíme se na Vás s nabídkou pomoci pro Vaše žáky v nelehké době, kdy díky sociální izolaci roste napětí v rodinách a dopadá tak na ty nejzranitelnější, děti. Jsme tým, který od roku 2013 bezplatně realizuje rodinné konference ve Vašem kraji a pomáhá tak rodinám sejít se u jednoho stolu. Jako pracovníci školských zařízení jste s dětmi trávili hodně času a jako první jste si všímali projevů, které mohly signalizovat nějaký problém v rodině. Tyto signály můžete zaznamenávat i nyní během distanční výuky (žáci se připojují nepravidelně, nemáte zpětnou vazbu apod.). Věříme, že právě rodina najde nejlepší řešení. Aby to mohla udělat, potřebuje informace, podporu či pomoc, o kterou je často těžké si říci. S tím pomáhají rodinné konference. A Vy můžete rodině pomoci tak, že jim ji nabídnete. My už se postaráme o její realizaci. Po dohodě s rodinou pracujeme osobně, telefonicky i online, popř. všechny formy kombinujeme. V příloze naleznete leták určený školským pracovníkům, rodinám, i dětem (jejich distribuci k Vám zajistíme po vzájemné domluvě). Na našich webových stránkách naleznete kromě mnoha informací i konkrétní příběhy rodin, které nabízené rodinné konference ilustrují nejlépe. Přejeme Vám hodně zdraví, optimismu, chuti do práce i do života a budeme se těšit na spolupráci. V případě dotazů jsme Vám k dispozici. Za team RK centra Kateřina Martínková
  rodinné konference
  martinkova@nullrk-centrum.cz+420 604 355 140 www.rk-centrum.cz

 •  

  HÝBEJ SE A ZACVIČ SI S HASIČI PARDUBICKÉHO KRAJE
Práce hasičů je náročná, a proto potřebují každodenní trénink. Distanční výuka je taky pěkná dřina a může bolet. Holky a kluci, každý den vám ukážeme několik cviků, které vás zaručeně protáhnou. A aby to nebyla nuda, cvičit budete tak, jak opravdu cvičí hasiči, když se připravují na skutečný zásah,“ slibují hasiči z Pardubického kraje. V pořadu se snaží děti přimět k tomu, aby si i v nelehké době koronavirové krize našly čas na cvičení. Mimo jiné radí, jak cviky na zlepšení fyzické kondice a udržení tělesné formy vykonávat.

Festival umění a kreativity ve vzdělávání v DOXu