W- čtení říjen 4

  • V týdnu od 26. 10. do 1. 11. nebude z důvodu prodloužených podzimních prázdnin probíhat distanční výuka. Další informace pro třídu sledujte stále přes třídní stránky (1. stupeň) či MS Teams (2. stupeň). Buďme dobré mysli a zvolme správné cesty !!! 

 

  • ŠKOLNÍ JÍDELNA- PŘIPOMÍNÁME MOŽNOST ODBĚRU OBĚDŮ. Od čtvrtka 15. 10. je možné vyzvedávat obědy do jednorázových boxů (dodá škola). Kdo budete mít zájem, je třeba si obědy přihlásit přes systém strava.cz. Čas k vyzvednutí u zelené branky zadního vchodu do školy: každý pracovní den mezi 13.30 až 14.00 hodin (po ukončení online výuky). Mějte prosím roušku z důvodu zabezpečení chodu kuchyně. Děkujeme.
  • Zasíláme další inspiromat do vašich kuchyní aneb W- aříme s waldorfem krize, nekrize

 

  • Aktualita pro členy Spolku: Vážení členové Spolku, vzhledem k dnešním (21.10.) aktuálním hygienickým opatřením musíme uskutečnit plánovanou Členskou schůzi spolku distančně. Pro zájemce zasíláme link, kde se můžete připojit ve čtvrtek 22.10. v 17h. Program členské schůze:

* Zahájení v 17h

* Registrace členů, revize členství

* Upřesnění plánu činností na 1. ½ šk. roku

* Seznámení se stavem příprav Waldorfského lycea

* Financování (půjčka) přípravných prací k Lyceu, Změna názvu Lycea

* Návrh na úpravu stanov Spolku, směrnic a další dokumentace

* Další témata k diskusi

* plán ukončení 18:30h

Pro funkci videokonference by měl stačit pouze link: https://join.skype.com/bqcLzda32Rel

  1. Zvolte Připojit se jako host
  2. Vyplňte své jméno a příjmení
  3. zvolte Připojit se

Děkujeme za vaši případnou účast. Za výbor Spolku Petr Chlápek, telefon 603 272772.

  • Z minulých w- čtení:

Distanční vzdělávání je ze zákona povinné, proto je třeba, abyste podpořili své děti při vzdálené výuce. V případě, že budete mít problémy se zajištěním podkladů ke vzdělávání (třídní stránky, MS Teams), kontaktujte třídního učitele. Zajistíme předání materiálů jiným způsobem. Shrnutí:

1.- 5. třída: přes třídní stránky + případné online schůzky rodičů s učitelem přes MS Teams. Garant za třídu- třídní učitel.

6.- 9. třída: přes MS Teams + případné online schůzky rodičů s učitelem přes MS Teams . Na třídní stránky 6.- 9. třídy byly v úterý zaslány aktuální rozvrhy pro online výuku. Garant za třídu- třídní učitel + odborní učitelé.

MS Teams: Všichni rodiče jste měli přes třídního důvěrníka v minulosti obdržet přístupové údaje k MS Teams. Z technických důvodů nelze po prvním přihlášení hesla měnit, proto je opatrujte, případně nás individuálně kontaktujte přes email lomicka@waldorfpardubice.cz, heslo zresetujeme a pošleme nové. Účty žáků 1-7. třídy spravují z bezpečnostních důvodů rodiče. S uživatelským účtem (emailem) a heslem se přihlaste https://www.waldorfpardubice.cz/jak-se-prihlasit-do-office-365-a-msteams-2/ nebo podle videa. Pro další technickou podporu (přihlášení do Office 365 + technické problémy s připojením, apod.) kontaktujte kolegu Pavla Lomičku (lomicka@waldorfpardubice.cz), který vám ochotně pomůže. Na MS Team se lze přihlásit i přímo přes stránku https://teams.microsoft.com.