W- čtení říjen 3: Už je to tu zase

Ze známých důvodů přecházíme od středy 14. 10. povinně jako celá škola na distanční vzdělávání. Bohužel došlo k tomu, čeho jsme se obávali a zároveň doufali, že to nenastane. Nastalo, takže s nadějí, že to bude trvat krátce, pojďme s pozitivním přístupem do toho.

Distanční vzdělávání je ze zákona povinné, proto je třeba, abyste podpořili své děti při vzdálené výuce. V případě, že budete mít problémy se zajištěním podkladů ke vzdělávání (třídní stránky, MS Teams), kontaktujte třídního učitele. Zajistíme předání materiálů jiným způsobem. Shrnutí:

1.- 5. třída: přes třídní stránky + případné online schůzky rodičů s učitelem přes MS Teams. Garant za třídu- třídní učitel.

6.- 9. třída: přes MS Teams + případné online schůzky rodičů s učitelem přes MS Teams . Na třídní stránky 6.- 9. třídy byly v úterý zaslány aktuální rozvrhy pro online výuku. Garant za třídu- třídní učitel + odborní učitelé.

MS Teams: Všichni rodiče jste měli přes třídního důvěrníka v minulosti obdržet přístupové údaje k MS Teams. Z technických důvodů nelze po prvním přihlášení hesla měnit, proto je opatrujte, případně nás individuálně kontaktujte přes email lomicka@waldorfpardubice.cz, heslo zresetujeme a pošleme nové. Účty žáků 1-7. třídy spravují z bezpečnostních důvodů rodiče. S uživatelským účtem (emailem) a heslem se přihlaste https://www.waldorfpardubice.cz/jak-se-prihlasit-do-office-365-a-msteams-2/ nebo podle videa. Pro další technickou podporu (přihlášení do Office 365 + technické problémy s připojením, apod.) kontaktujte kolegu Pavla Lomičku (lomicka@waldorfpardubice.cz), který vám ochotně pomůže. Na MS Team se lze přihlásit i přímo přes stránku https://teams.microsoft.com.

Školní družina- mimo provoz.

Školní jídelna – (všem žákům jsou automaticky od středy 14. 10. odhlášeny obědy)- aktualizováno: od čtvrtka 15. 10. bude možné vyzvedávat obědy do jednorázových boxů (dodá škola). Kdo budete mít zájem, je třeba si obědy přihlásit přes systém strava.cz. Čas k vyzvednutí u zelené branky zadního vchodu do školy: každý pracovní den mezi 13.30 až 14.00 hodin (po ukončení online výuky). Mějte prosím roušku z důvodu zabezpečení chodu kuchyně. Děkujeme.

Ošetřovné– aktualizováno. Bližší informace najdete možná zde , možná zde nebo možná zde. Co aktuálně platí, si musí žadatel někde zjistit. V každém případě vám cokoliv potvrdíme přes podatelnu (paní Jaroslava Andrejsová, sekretariat@nullwaldorfpardubice.cz). 

V případě nejasností neváhejte, kontaktujte třídního učitele nebo přímo vedení školy.

Společně a navzdory. Dobrou mysl všem přeje za kolegium školy Milan Barták, ř. š.

PS: Waldorfinky ke společnému čtení s dětmi najdete zde.