W- čtení říjen 2

Pevné zdraví a jasnou mysl do dalších dnů:-). 

 • Kalendář akcí školy najdete pravidelně zde.
 • Aktuální vládní nařízení najdete zde

Od pondělí 12. 10. reagujeme na aktuální opatření vlády následovně:

– 1.- 5. třída stejně jako dosud

– 6. a 7. třída stejně jako dosud (od 12.- 16. 10.), v týdnu od 19. – 23- 10. distančně z domova přes MS TEAMS

– 8. a 9. třída distančně z domova přes MS TEAMS (od 12.- 16. 10.), v týdnu od 19. – 23- 10. probíhá výuka ve škole (zatím dle rozvrhu na třídních stránkách, případné změny budou zasílány přes třídní stránky). V případě problémů s připojení se k Teams kontaktujte kolegu Pavla Lomičku (lomicka@nullwaldorfpardubice.cz).

– chod školní družiny jako dosud

– ŠKOLNÍ JÍDELNA- jako dosud. VÝJIMKA: žáci v distančním vzdělávání. Automaticky je všem strávníkům odhlášen oběd během distančního vzdělávání. V PŘÍPADĚ, ŽE BUDETE MÍT ZÁJEM ODEBÍRAT OBĚDY I BĚHEM DISTANČNÍ VÝUKY, PŘIHLASTE SI OBĚDY NA KONKRÉTNÍ DNY A VYZVEDNĚTE SI JE V ČASE 11. 45- 12.00 NEBO 14.00- 14. 15. Postup k přihlášení či vyzvednutí oběda najdete zde.

– podzimní prázdniny se prodlužují o dva dny, tj. od pondělí 26. do 30. 10. 2020

 • Spolek: Členská schůze Spolku se uskuteční ve čtvrtek 22. 10. 2020 od 17 hodin. Bližší program bude zveřejněn na stránkách Spolku.
 • Ostatní: Vážení, rádi bychom Vás upozornili na aktuální možnost přihlásit se do pětiletého studia eurytmie (leden 2021 – prosinec 2025), které již za pár měsíců otvírá spolek Eurythmea ve spolupráci s Institutem pro waldorfskou pedagogiku ve Witten Annen. Studium je určeno zájemcům o získání profesní kvalifikace v oblasti pohybového umění eurytmie. Po získání diplomu je možné v případě zájmu navázat doplňujícím studiem pedagogické či léčebné eurytmie. Studium bude probíhat v Praze a částečně také v Brně pro studenty z Moravy. Více informací najdete na stránkách www.studium-eurytmie.cz či na fb.me/studiumeurytmie. Pro zájemce o studium pořádáme informační večer 5. 10. 2020 v Praze-Jinonicích od 17:00 hod. Uchazeči o přijetí ke studiu mohou také navštívit čtyři přípravná setkání, při kterých se seznámí s částí kolegia vzdělávání a vyzkouší si eurytmickou práci. Přijímací zkoušky proběhnou 9. 11 2020. Vítáme také Vaši pomoc s šířením informace o připravovaném studiu. Jedná se o příležitost, která se neopakuje každý rok. Vaše dotazy ke studiu eurytmie rádi zodpovíme písemně (info@nullstudium-eurytmie.cz), telefonicky (777 879 778) či osobně na informačním dni nebo jednom z plánovaných pondělních setkání. Za kolegium lektorů Miroslava Knedlová a Barbora Forbaková, Eurythmea z. s., www.studium-eurytmie.cz
 • ŠKOLIČKA SKŘÍTKA MÁČKA: Dovolujeme si Vás oslovit o pomoc s vedením spřízněného sdružení „Školičky skřítka Máčka“, inspirovaného waldorfskou pedagogikou.
  • Pro koho: pro děti od 0 let do 6 let a pro jejich maminky, babičky, tatínky a dědečky
  • Program je podobný tomu ve waldorfských školkách: 
   • Přivítání se skřítkem a ranní kruh písniček, říkanek a her.
   • Divadelní loutková pohádka.
   • Svačinka – malá společná hostina, kterou připraví maminky.
   • Dílnička – tvoření drobností podle ročních rytmů.
   • Hraní na zahradě.
  • Co s sebou: přezůvky, něco k jídlu na společnou svačinku (pečivo, něco na něj, zelenina, ovoce…), školička je zdarma.

  Kontakt: Lucie K. Dyntarová: lucieklara.dyntarova@nullgmail.com, Jana P. Richterová: janap.richterova@nullgmail.com