W- čtení pro jarní prázdniny

Ze školy:

 • V návaznosti na §24 odst. 2. zákona č. 561/2004 Sb., vyhlašuji z organizačních důvodů (vzdělávací seminář pro pedagogy školy, vzdělávání) ředitelské volno pro žáky v termínu 27.března, 29.-30. června 2020. Provoz školní družiny je ve dnech ředitelského volna v březnu nepřerušen, v červnu nebude v těchto dnech školka v provozu. Milan Barták, ředitel školy

 • Družina v době ředitelského volna:

  Vážení rodiče.

  Při zájmu minimálně dvaceti družinových dětí může být otevřena družina v období ředitelského volna 27.3. 2020 v čase 7.00 – 16.00h.

  Zájemci se hlásí osobně do 17.3. 2020 u p. vychovatelky Láníkové nebo na e-mail lanikova@nullwaldorfpardubice.cz. Pro přihlášené děti bude fungovat školní jídelna. V případě, že nebude dostatečný zájem, budou o tomto stavu přihlášení rodiče informováni osobně zaměstnanci družiny a na vývěsce družiny.

  Děkujeme za pochopení.

  Jana Láníková, školní družina

 • Zprávy ze školní jídelny (to, co se nedostalo do minulého w-čtení):
Rádi bychom se s vámi podělili – alespoň prostřednictvím fotografií – o obědy z naší školní jídelny. Říkejme tomu třeba cesta oběda na náš stůl.
V úterý byly na jídelníčku kuřecí paličky naložené v medu a bio hořčici. Díky naložení je výsledná kůrka nejen křupavá, ale získá načervenalou barvu. Pečené paličky se podávaly s bramborovou kaší a kořenovou zeleninou pečenou v troubě pouze s olejem a po upečení dochucenou omáčkou tamari. Doplňkem byl dip z jogurtu s koprem. Jako zavářku zeleninového vývaru jsme použili ne všem známé špaldové kernotto v bio kvalitě. Výhodou špaldového kernotta, které vzniká šetrným obroušením špaldových krup od tvrdé vrchní vrstvy je, že jej nemusíme před vařením není třeba namáčet. Po uvaření vypadá jako ječné kroupy a má výbornou chuť. Můžete jej využít jako zavářku do polévek, pro přípravu zapečených jídel, rizot, salátů, placiček nebo i knedlíků. Středověká léčitelka svatá Hildegarda z Bingenu považovala špaldu za základ zdraví a za obilovinu nejvhodnější pro člověka. Prohřívá organismus, přispívá k tvorbě zdravé krve, doplňuje zdravé tuky aniž by se po ní tloustlo, pomáhá regenerovat buňky, tkáně i svalstvo a je velice lehce stravitelná. 
 
 • SPOLEK

 • Pozvánka na přednášku známého českého neurologa

MUDr. Martin Jan Stránský

Vliv technologií na lidský mozek

5.3.2019 od 17h v tělocvičně ZŠ Waldorfská

Přijďte si poslechnout vědecky podložené výsledky nejnovějších výzkumů vlivu nadužívání mobilních telefonů, počítačů a dalších moderních technologií na lidský mozek. Předané stručně a srozumitelně naším předním neurologem a současně i primářem na Yaleské univerzitě, MUDr. Martinem Janem Stránským.

Po skončení přednášky proběhne diskuse s autogramiádou knihy MUDr. Stránského.

Přednáška je určena především rodičům základní školy a široké veřejnosti .
Vstupenky na přednášku bude možné zakoupit od 10.2. v kanceláři školy a v předprodeji informačního centra Pardubice. http://www.ipardubice.cz/900_596129_martin-jan-stransky-vliv-technologii-na-lidsky-mozek/

 

 • Platby za kroužky pro rok 2019/20

účet pro platbu kroužků: 2300677100/2010

Variabilní symbol pro 1. pololetí 2019/202011919

Variabilní symbol pro 2. pololetí 202021919

do zprávy pro příjemce uvádějte: JMÉNO DÍTĚTE + KROUŽEK

Termíny úhrad: 2. pololetí nejpozději do 1. 2. 2020

 

OSTATNÍ

Dobrý den, milí přátelé homeopatie,
děkujeme Vám za Vaši stálou podporu a sběr podpisů na podporu homeopatie v rukou lékařů/odborníků ve zdravotnictví. Rádi bychom Vás požádali o PRŮBĚŽNÉ zasílání podepsaných petičních archů (evidence archů je časově náročná, jejich zpracování je nutné dělat průběžně, abychom byli včas připraveni sčítat).

ADRESA PRO DORUČENÍ:Homeopatická lékařská asociace, z.s., Národní 11, 110 00 Praha 1. Podpisy sbírejte i nadále. Až se budeme blížit do finále, včas Vám to oznámíme. K dnešnímu dni máme již 5000 originálních podpisů a to DÍKY VÁM! Neváhejte nás také obratem kontaktovat, pokud si přejete být uvedeni na veřejném seznamu petičních míst: https://hla-homeopatie.cz/cs/1554-peticni-mista Ještě jednou Vám děkujeme! S přáním hezkého dne, Ivana Šmídová, e-mail: petice@nullhla-homeopatie.cz