W- čtení květen 3

Vážení rodiče a milí žáci.

Od pondělí 17. 5. je možný návrat všech tříd najednou bez rotačního systému. Jsme moc rádi, že jsme se toho tento školní rok dočkali a moc se na vás všechny těšíme. Možná už na dálku působí symbolický otevřený dopis, jehož jeden z bodů je tímto splněn. Kdo budete chtít se svým podpisem k dopisu ještě připojit, je stále možnost podepsat zde.

Tento týden máme za sebou ještě návštěvu České školní inspekce, která byla zaměřena na distanční vzdělávání. Těší nás, že naše hodiny a postupy byly hodnoceny velmi kladně nad běžným standardem z jiných škol. Touto cestou bych moc rád poděkoval všem našim učitelům za jejich přístup a chuť učit se novým věcem. Poděkování patří i dětem a vám rodičům za to, že jsme to takto na dálku spolu zvládli a o to více se nyní těšíme na živá setkání.

S úctou Milan Barták, ř. š.

  • Organizační informace k příštímu týdnu naleznete na třídních stránkách nebo ZDE.
  • Zprávy z jídelny: Aktualita ze školní jídelny k 14. 5: Jak již všichni víme, od 17.5.2021 se vrací prezenční výuka pro všechny žáky základních škol. Od tohoto data jsou všichni strávníci i zaměstnanci přihlášeni k odběru stravy. Jídelní lístek je vyvěšen na www.strava.cz do 21.5.2021 a přes tento portál prosím odhlašujte stravu na konkrétní dny.
    Děkujeme a těšíme se na všechny strávníky.
    Vaše jídelna
     
  • Okénko ŠPP Jak dětem usnadnit návrat do školy?

ZE SPOLKU

Obnovení činnosti některých zájmových kroužků

S platností od 10.05.2021 se obnovuje činnost vybraných zájmových kroužků pořádaných Spolkem. Ve vnitřních prostorách je prozatím možné otevřít kroužky pro skupiny 3 děti + lektor, u kroužků venku až 20 dětí + lektor (za dodržení volného prostoru 15m2 na dítě). Kroužků se může zúčastnit dítě a lektor s platným testem nebo čestným prohlášením o provedeném testu. U PCR testu je platnost 7dnů, u Ag testu 3dny od provedení testu. Jednotliví lektoři budou kontaktovat rodiče s podrobnějšími informacemi o otevření kroužku a nastavení pravidel. Budete-li mít další dotazy k provozu kroužků, napište prosím koordinátorce Petře Culkové (culkova@nullwaldorfpardubice.cz).

Prázdninové Letní Kempy 2021

Pro žáky naší školy připravujeme možnost zúčastnit se prázdninových kempů, které jsou součástí podpory Ministerstva školství. Jednalo by se o denní formu programu s cílem podpořit hravou formou v přírodě sociální vazby a dovednosti s vrstevníky. Preferovány budou též pohybové a umělecko-řemeslné aktivity. Jsou plánovány 4 kempy po 5-ti dnech. V případě kladného vyřízení žádosti by byly kempy hrazeny z dotačního programu. Kempy by byly zdarma včetně stravy. Dovolujeme si vás rodiče požádat o vyplnění dotazníku s přibližným termínem, který by vám vyhovoval. Uvítáme i vaši nabídku pomoci s organizací.  Otevřít dotazník pro nezávaznou registraci  termínu

Týden pro klima

Zveme Vás, abyste se přidali k týdnu pro klima!

akce probíhá 14. – 20. 6. 2021

Ukažme, že změna klimatu je v naší společnosti důležité téma, přispějme k tomu, aby na odpovědných místech vznikl větší zájem ji řešit. Uspořádejme společně Týden pro klima!

Jak se přidat s akcí? Stačí i malé připomenutí nebo nápad. Ozvěte se nám, rádi vás podpoříme na spolek@nullwaldorfpardubice.cz

více informací najdete na www.tydenproklima.cz