W- čtení duben 3

Organizační záležitosti:

 • Informace k otevření 1. stupně rotačním způsobem jsou na třídních stránkách 1. – 5. třídy.
 • Informace o otevření škol ze strany zřizovatele najdete zde.
 • MEMORANDUM z Lékařské sekce v Goetheanu (Dornach, Švýcarsko). Autorkou tohoto memoranda je Dr. med. Michaela Gloecklerová, která se narodila ve Stuttgartu v roce 1946. Absolvovala waldorfskou školu, poté studovala historii, germanistiku, filozofii a dále pak medicínu. Specializovala se na pediatrii na klinice v Herdecke a na univerzitní klinice v Bochumi. Působila taktéž jako školní lékařka na waldorfských školách. V letech 1989 -2016 byla vedoucí Lékařské sekce v Goetheanu. Dlouhodobě se věnuje přednáškové činnosti a podílí se ne vzdělávání lékařů doma i v zahraničí. Oba autoři memoranda si přejí, abychom o myšlenkách vyjádřených v memorandu živě diskutovali v našem nejbližším i vzdálenějším okolí.

 • Zprávy z jídelny:
  Při otevření škol od 12.4. rotačním způsobem budou ke stravě v daném týdnu vždy přihlášeni žáci, kteří se prezenční výuky v daném týdnu účastní, v dalším týdnu budou odhlášeni. Stejné pravidlo bude platit taktéž pro další rotační skupinu od 19.4. Budete-li odebírat obědy v distanční výuce mimo svou rotační skupinu bude nutné si obědy vždy sám přihlásit prostřednictvím strava.cz 
  Děkujeme za pochopení. V případě nejasností se prosím obracejte na vedoucí školní jídelny Olgu Chlápkovou na email: jidelna@nullwaldorfpardubice.cz 
 • Od 1. 4. 2021 je otevřen systém města Pardubice pro zápisy do prvních tříd pro školní rok 2021- 2022. Více o zápisu na naší školu zde. 
 • Naše stránka na městském webu zde.
 • Odkaz na přednášku Tomáše Zuzáka z 25. 3. najdete zde (omluvte sníženou kvalitu zvuku).
 • Okénko ŠPP Jak dětem usnadnit návrat do školy?

 • Počítače pro domácí výuku- několik stále k dispozici
  Jako dar z ČSOB Pojištovny a.s. jsme získali 10 ks PC. Jedné se o malé stolní počítače s myší, klávesnicí a monitorem. Lze je připojit k pevnému internetu nebo po domluvě dovybavit wifi kartou. Počítače můžeme v průběhu příštího týdne začít půjčovat do rodin, které mají problém s technickým vybavením pro distanční výuku. Zájemci se prosím hlaste na lomicka@nullwaldorfpardubice.cz, 734161766.
 • Pardubická karta nově- ŽÁDOST ZDE

Zákonní zástupci žáků mohou o novou Pardubickou kartu požádat těmito způsoby:

 1. Podání žádosti na přepážce DPMP
 • Zákonný zástupce vyplní papírovou žádost, doloží svůj OP, rodný list a fotografii dítěte (papírovou nebo na flash disku). Při podání žádosti je hrazen poplatek 50,- Kč.
 • Podání žádosti je možné v Zákaznickém centru v Pernerově ulici nebo na předprodeji na hlavním nádraží.
 1. Podání žádosti přes e-shop
 • Zákonný zástupce podá žádost přes e-shop DPMP zde: https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/nova-pardubicka-karta/e-shop.html. Pro děti do 15 let bude možné přes e-shop podat žádost od května 2021. Při podání žádosti je hrazen poplatek 50,- Kč a to bankovní kartou přes platební bránu
 • Místo odběru může být buď na pobočce DPMP (hlavní nádraží nebo ZC Pernerova) nebo poštou domů na trvalé bydliště nebo korespondenční adresu. Adresa na dopise bude pod jménem a příjmením dítěte, je tedy nutné aby tímto příjmením byla označena i schránka.
 • Jelikož při žádosti přes e-shop nejsou na Pardubické kartě ověřeny osobní údaje, je karta doručena jako „občanská“, tedy beze slevy. Pro nastavení slevy je nutné se dostavit na pobočku DPMP s rodným listem dítěte a žákovská sleva bude následně na kartě nastavena.

Žáci, kteří aktuálně využívají na svojí původní Pardubické kartě časovou jízdenku, mají možnost jízdenku na původní kartě „dojezdit“. Na původní Pardubickou kartu je možné aktivovat časové jízdenky nejpozději do 31.8.2021 s tím, že platnost časové jízdenky musí začínat nejpozději dne 31.8.2021. Aktivace je možná pouze po předložení karty na přepážkách DPMP. Časovou jízdenku platnou 1.9.2021 a později již na původní kartu nebude možné aktivovat, v tomto případě je již nutné zřídit novou Pardubickou kartu.

Žáci, kteří využívají elektronickou peněženku, se již s původní Pardubickou kartou nemají možnost ve vozidlech MHD odbavit. V tomto případě doporučujeme si co nejdříve zažádat o novou Pardubickou kartu nebo nahrát 365 denní časovou jízdenku na původní Pardubickou kartu. Převody zůstatků v elektronické peněžence z původních Pardubických karet na nové bude možné realizovat osobně na přepážkách DPMP po předložení karet od druhé poloviny dubna 2021. Převody časových jízdenek bude možné realizovat také na přepážkách DPMP (doporučujeme však časovou jízdenku na původní Pardubické kartě „dojezdit“).

Ing. Marcela Jirásková, vedoucí zákaznického centra