W- čtení duben 2

Poklidné Velikonoce, naději a víru, že z největší temnoty zazáří Světlo, vám přeje kolegium waldorfské školy

 

Organizační záležitosti:

  • Výuka pokračuje od úterý 6. 4. dle platných distančních rozvrhů. Stále čekáme na podrobnější oficiální pokyny a metodiku MŠMT k dalšímu postupu a společně s vámi pouze zachytáváme informace ve veřejném prostoru. Zatím jediný dokument bez širšího komentáře najdete zde.
  • Od 1. 4. 2021 je otevřen systém města Pardubice pro zápisy do prvních tříd pro školní rok 2021- 2022. Více o zápisu na naší školu zde. 
  • Odkaz na přednášku Tomáše Zuzáka z 25. 3. najdete zde (omluvte sníženou kvalitu zvuku).
  • Školní jídelna od 6.4.2021 (po Velikonocích) obnovuje vaření obědů pro žáky v distanční výuce (cena oběda je stejná jako v běžném školním provozu). Jídelní lístek na strava.cz k dispozici od 26.3.2021. Všichni strávníci jsou na měsíc duben automaticky odhlášeni. Budete-li využívat možnost odnosu oběda. Prosíme přihlaste se. Výdej oběda výdejním okénkem – zadní vchod do školní jídelny denně v době 11:30 – 13:00. Nově nabízíme možnost spolu s objednávkou pro vašeho strávníka i oběd pro cizího strávníka. Cena oběda pro cizího strávníka je 88 Kč plus 10 Kč termo nádoba. V případě zájmu prosím kontaktujte vedoucí školní jídelny Olgu Chlápkovou na tel. 736 623 368 nebo emailem na jidelna@nullwaldorfpardubice.cz
  • Pro případný přesun mezi okresy v rámci individuálních konzultací nebo vyzvednutí podkladů pro výuku zasíláme potřebný formulář. Předem se však domluvte s konzultujícím učitelem. 
  • Okénko ŠPP
  • Počítače pro domácí výuku- několik stále k dispozici
    Jako dar z ČSOB Pojištovny a.s. jsme získali 10 ks PC. Jedné se o malé stolní počítače s myší, klávesnicí a monitorem. Lze je připojit k pevnému internetu nebo po domluvě dovybavit wifi kartou. Počítače můžeme v průběhu příštího týdne začít půjčovat do rodin, které mají problém s technickým vybavením pro distanční výuku. Zájemci se prosím hlaste na lomicka@nullwaldorfpardubice.cz, 734161766.
Ze Spolku

Z předchozích w – čtení:

  • Děkujeme za Vaše dotazy, které zasíláte k aktuální situaci. Otázky a odpovědi budete nacházet zde. Rovněž připomínáme aktivitu Spolku rodičů zapojit se do kruhu “Péče o udržitelné prostředí pro výuku”. Měla by tak vzniknout nová platforma a bezpečné prostředí pro komunikaci aktuálních témat mezi rodiči podporovaná kolegiem školy. Je na Vás, jaký projevíte zájem o veřejnou diskusi a na jaké úrovni bude probíhat. Spolek je připraven pomoci nastavit podmínky takové, aby každý hlas a dotaz měl svůj prostor. Přikládáme ještě vyjádření kolegia a výboru Spolku z minulého týdne: Dopis kolegia učitelů a Informace ze Spolku. Věnujte pozornost nabídce školského poradenského pracoviště, zprávám z jídelny a aktualitám ohledně zápisu do budoucí první třídy. Se zápisem je spojena i online přednáška Dr. Tomáše Zuzáka (čtvrtek 25. 3.). 

OSTATNÍ: Velikonoční tip ze školní jídelny

Ovečkové nejen velikonoční sušenky

210g hladké špaldové mouky

140g másla

70g cukru (kdo nemusí hodně sladké – 45g postačí)

2 žloutky

1 lžička citronové kůry

1 lžíce rumu nebo medoviny (není nutné)

špetka vanilky

3 lžíce nepražené kakao

Všechny suroviny vyjma kakaa zpracujeme v hladké těsto. ⅓ těsta oddělíme a do této zapracujeme kakao. Obě koule dáme do misek, zabalíme do potravinářské folie a necháme minimálně 2 hodiny v lednici. Po vyndání z lednice rozdělíme viz obrázek 2 a vyválíme malé hady, které podle požadované velikosti částí oveček nakrájíme na malé kousky. Vytvoříme kuličku a skládáme spolu s ostatními podle obrázku 3 kolem dokola. Nezapomeneme na hnědé nožky, hlavičku a ouško. Chcete-li můžete přidat i ocásek.Ovečky pečeme na 175°C cca 10 minut. Necháme vychladnout. Recept ke stažení zde.