W- čtení červen 2

 

ZE SPOLKU

  • Obnovení činnosti některých zájmových kroužků- v rámci školních kroužků stačí PCR testování 1x 14 dní, Ag testování 1x týden. Budete-li mít další dotazy k provozu kroužků, napište prosím koordinátorce Petře Culkové (culkova@nullwaldorfpardubice.cz).

Letní kempy

Rádi bychom vás informovali o kladném vyřízení dotace pro letní kempy pořádané Spolkem. Rodiče, kteří již mají předregistraci budeme v průběhu týdne informovat s podrobnějšími informacemi ohledně konání jednotlivých kempů. Kdo se ještě neregistroval, může tak učinit vyplněním formuláře zde: Otevřít dotazník pro nezávaznou registraci  termínu. Hledáme lektory a pomoc pro realizaci kempů. Uvítáme všechny, kdo by měli zájem pomoci s pořádáním kempů. Jde především o práci lektora (nutné vzdělání pedagogického směru) nebo asistenty/pomocníky (zde nejsou podmínky, jen věk nad 15let). V rámci činností je uvažovaná finanční odměna. Pro podrobnosti pište na spolek@nullwaldorfpardubice.cz nebo volejte (Petr Chlápek 603272772)

Ostatní

W seminář Příbram

JedemLesem-letak-kolodovadeni-vinic

Film Umění léčit
V loňském roce vznikl z iniciativy Medicínské sekce při Goetheanu 7-dílný filmový dokument o antroposofické medicíně Umění léčit, zamýšlený jako informační a propagační materiál pro širokou veřejnost. Délka jednotlivých dílů se pohybuje mezi 10–15 minutami, film byl natočen v němčině a od počátku je k dispozici s anglickými titulky. Jelikož se jedná o kvalitní počin, který je volně dostupný na YouTube a může pro první seznámení s antroposofickou medicínou sloužit ještě řadu let, rozhodli jsme se opatřit film i českými titulky. Zatím jsou v češtině k dispozici první dva díly (na třetím právě pracujeme), najdete je zde: http://antroposofickamedicina.cz/souvisejici/video/die-kunst-des-heilens
Na této stránce postupem času najdete i všechny další díly s českým překladem. Kdy to bude, závisí mimo jiné i na tom, jak rychle se nám na to podaří sehnat finanční prostředky. Díky několika dárcům (kterým tímto velice děkujeme!), se nám již sešly finance na překlad prvních čtyř epizod.
Film je také dostupný na vlastních webových stránkách (německo/anglických) https://www.kunst-des-heilens.de/ nebo přímo na serveru YouTube (pod německým nebo anglickým názvem Die Kunst des Heilens / The Art of Healing). České titulky by se vám měly spustit automaticky; pokud k tomu nedojde, zapněte si je manuálně v “nastavení” na spodní liště filmu.
Prosíme, sdílejte informace o tomto počinu mezi vašimi přáteli!

Pozvánka na kurz základů antroposofické péče / 2.–9. 7. 2021
Srdečně vás zveme na seminář Pečovatelské minimum – obklady a zábaly, při kterém se naučíte pečovat o své blízké a zároveň si užijete péči o sebe sama. Seminář se koná v prvním červencovém týdnu (od 2. do 9. 7. 2021) na krásném místě v Českém středohoří, ve Vile Sebuzín [www.vilasebuzin.cz]. V rámci programu se naučíte řadu technik, které představují jednoduchou a přitom velmi účinnou pomoc (a navíc příjemnou) při každodenním únavě a vyčerpání a které slouží i jako univerzální podpůrné prostředky při většině onemocnění: zábaly pro posílení ledvin a jater, zábaly při nachlazení, zahlenění a vyčerpání, koupele pro aktivaci nebo uvolnění dolních končetin atp. V rámci kurzu si projdeme a sestavíme „domácí pečovatelskou  lékárničku“ a seznámíme se s “dvanácterem zásad ošetřovatele”, jak se je učí profesionální antroposofičtí pečovatelé.
Po půlročním lockdownu myslíme také na naši vlastní pohodu, proto je celý kurz posazen tak trochu do polohy “wellness”: každé ráno budeme pro občerstvení našich životních sil cvičit léčebnou eurytmii a během týdne si budou moci zájemci volitelně dopřát i odborné ošetření kosmetikou Dr. Hauschka. Počítáme i s časem na procházky po okolí, výlety a koupání. Strava bude zajištěna formou plné penze (vegetariánské).
Hlavní lektorkou bude Deta Dargatz, profesionální ošetřovatelka (zdravotní sestra) a lektorka kurzů antroposofického pečovatelství, kterou někteří z vás znají z posledního ročníku konference K pramenům zdraví. (Více viz přiložený leták.) Ranní půlhodinky léčebné eurytmie povede Hana Adamcová. Ošetření kosmetikou Dr. Hauschka bude nabízet Johanka Černohorská.
Více informací najdete v přiložené pozvánce, případně na Facebooku „Antroposofická medicína“. Aktuálně máme ještě osm volných míst.
Těšíme se na společné rozhovory, odpočinek a na nové zkušenosti!
Kontakt a podrobnosti: Hana Adamcová, info@nullantroposofickamedicina.cz, tel. 728 220 206