W- čtení červen 1

 • Kalendář akcí, včetně třídních schůzek na https://www.waldorfpardubice.cz/akce-google/.
 • Organizační informace k testování zůstávají stejné (PCR se příští týden netestuje). V areálu hřiště bude možné jako v předchozích týdnech testovat i starší dítě za přítomnosti rodiče, není již třeba hlásit předem. Odkaz z minulých týdnů ZDE. 
 • Pospolu 2021: Zveme vás na neformální setkání učitelů, rodičů a žáků školy k ukončení tohoto prazvláštního školního roku. Další informace naleznete zde.
 • Školní rok ukončíme předáním vysvědčení ve středu 30. 6. (výjimka bude u 9. třídy). Ve dnech 28. – 29. 6. bude zkráceno vyučování, družina bude v provozu. 
 • Aktuální “bezinfekčnost” pro vícedenní školní výjezdy najdete zde.
 • Informace o vyhlášení voleb do školské rady najdete zde.
 • Informace  o zápisu do školní družiny pro školní rok 2021-2022 najdete zde.
 • Nové pardubické karty- V minulém týdnu byla spuštěna možnost podání žádosti pro děti do 15 let prostřednictvím e-shopu. Více zde.
 • Informace: Hrací karty do Sportovního parku Pardubice 2021
 • Okénko ŠPP
   
  •  

ZE SPOLKU

Obnovení činnosti některých zájmových kroužků- v rámci školních kroužků stačí PCR testování 1x 14 dní, Ag testování 1x týden. Budete-li mít další dotazy k provozu kroužků, napište prosím koordinátorce Petře Culkové (culkova@nullwaldorfpardubice.cz).

Prázdninové Letní Kempy 2021 – stále čekáme na vyjádření MŠMT ohledně schválení dotace. Zároveň poptáváme případné lektory (s pedagogickým vzděláním) či další pomocníky. Nabídky či dotazy směřujte na spolek@nullwaldorfpardubice.cz.

Pro žáky naší školy připravujeme možnost zúčastnit se prázdninových kempů, které jsou součástí podpory Ministerstva školství. Jednalo by se o denní formu programu s cílem podpořit hravou formou v přírodě sociální vazby a dovednosti s vrstevníky. Preferovány budou též pohybové a umělecko-řemeslné aktivity. Jsou plánovány 4 kempy po 5-ti dnech. V případě kladného vyřízení žádosti by byly kempy hrazeny z dotačního programu. Kempy by byly zdarma včetně stravy. Dovolujeme si vás rodiče požádat o vyplnění dotazníku s přibližným termínem, který by vám vyhovoval. Uvítáme i vaši nabídku pomoci s organizací.  Otevřít dotazník pro nezávaznou registraci  termínu

Týden pro klima

Zveme Vás, abyste se přidali k týdnu pro klima! Akce probíhá 14. – 20. 6. 2021. Ukažme, že změna klimatu je v naší společnosti důležité téma, přispějme k tomu, aby na odpovědných místech vznikl větší zájem ji řešit. Uspořádejme společně Týden pro klima! Jak se přidat s akcí? Stačí i malé připomenutí nebo nápad. Ozvěte se nám, rádi vás podpoříme na spolek@nullwaldorfpardubice.cz . Více informací najdete na www.tydenproklima.cz

Ostatní

Film Umění léčit
V loňském roce vznikl z iniciativy Medicínské sekce při Goetheanu 7-dílný filmový dokument o antroposofické medicíně Umění léčit, zamýšlený jako informační a propagační materiál pro širokou veřejnost. Délka jednotlivých dílů se pohybuje mezi 10–15 minutami, film byl natočen v němčině a od počátku je k dispozici s anglickými titulky. Jelikož se jedná o kvalitní počin, který je volně dostupný na YouTube a může pro první seznámení s antroposofickou medicínou sloužit ještě řadu let, rozhodli jsme se opatřit film i českými titulky. Zatím jsou v češtině k dispozici první dva díly (na třetím právě pracujeme), najdete je zde: http://antroposofickamedicina.cz/souvisejici/video/die-kunst-des-heilens
Na této stránce postupem času najdete i všechny další díly s českým překladem. Kdy to bude, závisí mimo jiné i na tom, jak rychle se nám na to podaří sehnat finanční prostředky. Díky několika dárcům (kterým tímto velice děkujeme!), se nám již sešly finance na překlad prvních čtyř epizod.
Film je také dostupný na vlastních webových stránkách (německo/anglických) https://www.kunst-des-heilens.de/ nebo přímo na serveru YouTube (pod německým nebo anglickým názvem Die Kunst des Heilens / The Art of Healing). České titulky by se vám měly spustit automaticky; pokud k tomu nedojde, zapněte si je manuálně v “nastavení” na spodní liště filmu.
Prosíme, sdílejte informace o tomto počinu mezi vašimi přáteli!

Pozvánka na kurz základů antroposofické péče / 2.–9. 7. 2021
Srdečně vás zveme na seminář Pečovatelské minimum – obklady a zábaly, při kterém se naučíte pečovat o své blízké a zároveň si užijete péči o sebe sama. Seminář se koná v prvním červencovém týdnu (od 2. do 9. 7. 2021) na krásném místě v Českém středohoří, ve Vile Sebuzín [www.vilasebuzin.cz]. V rámci programu se naučíte řadu technik, které představují jednoduchou a přitom velmi účinnou pomoc (a navíc příjemnou) při každodenním únavě a vyčerpání a které slouží i jako univerzální podpůrné prostředky při většině onemocnění: zábaly pro posílení ledvin a jater, zábaly při nachlazení, zahlenění a vyčerpání, koupele pro aktivaci nebo uvolnění dolních končetin atp. V rámci kurzu si projdeme a sestavíme „domácí pečovatelskou  lékárničku“ a seznámíme se s “dvanácterem zásad ošetřovatele”, jak se je učí profesionální antroposofičtí pečovatelé.
Po půlročním lockdownu myslíme také na naši vlastní pohodu, proto je celý kurz posazen tak trochu do polohy “wellness”: každé ráno budeme pro občerstvení našich životních sil cvičit léčebnou eurytmii a během týdne si budou moci zájemci volitelně dopřát i odborné ošetření kosmetikou Dr. Hauschka. Počítáme i s časem na procházky po okolí, výlety a koupání. Strava bude zajištěna formou plné penze (vegetariánské).
Hlavní lektorkou bude Deta Dargatz, profesionální ošetřovatelka (zdravotní sestra) a lektorka kurzů antroposofického pečovatelství, kterou někteří z vás znají z posledního ročníku konference K pramenům zdraví. (Více viz přiložený leták.) Ranní půlhodinky léčebné eurytmie povede Hana Adamcová. Ošetření kosmetikou Dr. Hauschka bude nabízet Johanka Černohorská.
Více informací najdete v přiložené pozvánce, případně na Facebooku „Antroposofická medicína“. Aktuálně máme ještě osm volných míst.
Těšíme se na společné rozhovory, odpočinek a na nové zkušenosti!
Kontakt a podrobnosti: Hana Adamcová, info@nullantroposofickamedicina.cz, tel. 728 220 206