W- čtení březen 4

Ze školy:

Naši národní vizionáři s  humorem ukazují, jak se lidstvo nedokáže poučit ze svých chyb, ale nevzdávají to! Nevzdávejme to taky!!!
 
 

 

Organizační záležitosti:

 • Počítače pro domácí výuku
  Jako dar z ČSOB Pojištovny a.s. jsme získali 10 ks PC. Jedné se o malé stolní počítače s myší, klávesnicí a monitorem. Lze je připojit k pevnému internetu nebo po domluvě dovybavit wifi kartou. Počítače můžeme v průběhu příštího týdne začít půjčovat do rodin, které mají problém s technickým vybavením pro distanční výuku. Zájemci se prosím hlaste na lomicka@nullwaldorfpardubice.cz, 734161766.
 • Zápis do budoucí 1. třídy se uskuteční ve všech pardubických školách 19. – 23. dubna 2021. Další informace, včetně získání bodů dle kritéria “sdílení alternativního přístupu”, najdete zdeNOVINKA- Ve čtvrtek 11. 3. byla zastupitelstvem města Pardubice schválena spádovost naší školy pro celé Pardubice.
 • Zveme na online přednášku pana Zuzáka – čtvrtek 25. března v 17 hodin. Více zde.
 • Pro případný přesun mezi okresy v rámci individuálních konzultací nebo vyzvednutí podkladů pro výuku zasíláme potřebný formulář. Předem se však domluvte s konzultujícím učitelem. 
 • Aktuální okénko ŠPP (školní poradenské pracoviště, Okénko ŠPP): 
Vážení rodiče,
rádi bychom vám představili organizaci Semiramis, se kterou naše škola dlouhodobě spolupracuje. Semiramis nabízí programy primární prevence rizikového chování od 4. do 9. třídy. V současnosti uskutečňuje programy online a přizpůsobuje potřebám dětí v této době. Blíže je můžete poznat také skrze krátká videa:
Váš tým ŠPP

Ze Spolku

Z předchozích w – čtení:

 • Děkujeme za Vaše dotazy, které zasíláte k aktuální situaci. Otázky a odpovědi budete nacházet zde. Rovněž připomínáme aktivitu Spolku rodičů zapojit se do kruhu “Péče o udržitelné prostředí pro výuku”. Měla by tak vzniknout nová platforma a bezpečné prostředí pro komunikaci aktuálních témat mezi rodiči podporovaná kolegiem školy. Je na Vás, jaký projevíte zájem o veřejnou diskusi a na jaké úrovni bude probíhat. Spolek je připraven pomoci nastavit podmínky takové, aby každý hlas a dotaz měl svůj prostor. Přikládáme ještě vyjádření kolegia a výboru Spolku z minulého týdne: Dopis kolegia učitelů a Informace ze Spolku. Věnujte pozornost nabídce školského poradenského pracoviště, zprávám z jídelny a aktualitám ohledně zápisu do budoucí první třídy. Se zápisem je spojena i online přednáška Dr. Tomáše Zuzáka (čtvrtek 25. 3.). 
 • Zprávy ze školní jídelny: změna stravného od 1. 3. 2021. Více zde. Až do odvolání je přerušen provoz školní jídelny. V případě zájmu o pravidelné vyzvedávání oběda v rámci distančního vzdělávání napište na jidelna@nullwaldorfpardubice.cz. Při obnovení provozu vás budeme kontaktovat.

OSTATNÍ:

 • Vážení příznivci stromů,

  výsadbová sezóna klepe na dveře a tak bychom Vám za Nadaci Partnerství rádi představili několik výzev na jarní a podzimní výsadby stromů. Aby mohl sázet skutečně každý.

  grantovém programu Sázíme budoucnost na podzimní výsadby stromů můžete letos získat až 60 tisíc korun. Výzva se zaměřuje na výsadby stromů ve volné krajině a na rozhraní volné krajiny se zastavěným územím. Nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Příjem žádostí je možný do 31. července 2021.
  VÍCE O GRANTECH NA VÝSADBU STROMŮ

  V grantovém programu ŠKODA Stromky na jarní a podzimní výsadby můžete získat až 70 tisíc korun. A u lesnických výsadeb dokonce částku vyšší! V rámci programu můžete žádat finance na zakoupení sazenic a materiálu k zajištění jejich stabilizace nebo uhrazení následné péče. Příjem žádostí je možný pouze do 7. dubna 2021.
  VÍCE O VÝZVĚ ŠKODA STROMKY

  Zapojte se do ankety Strom roku
  Pokud letos neplánujete sázet, ale znáte strom, který si zaslouží pozornost a péči, podělte se s námi o jeho příběh. Nominujte ho do ankety Strom roku 2021.
  VÍCE O ANKETĚ

  Za Nadaci Partnerství
  Barbora Chmelová
  Koordinátorka iniciativy Sázíme budoucnost