W- čtení březen 3

Tibetská vlajka na budově školy- březen 2021

Ze školy:

Organizační záležitosti:

 • Zápis do budoucí 1. třídy se uskuteční ve všech pardubických školách 19. – 23. dubna 2021. Další informace, včetně získání bodů dle kritéria “sdílení alternativního přístupu”, najdete zdeNOVINKA- Ve čtvrtek 11. 3. byla zastupitelstvem města Pardubice schválena spádovost naší školy pro celé Pardubice.
 • Zveme na online přednášku pana Zuzáka – čtvrtek 25. března v 17 hodin. Více zde.
 • Počítače pro domácí výuku
  Jako dar z ČSOB Pojištovny a.s. jsme získali 10 ks PC. Jedné se o malé stolní počítače s myší, klávesnicí a monitorem. Lze je připojit k pevnému internetu nebo po domluvě dovybavit wifi kartou. Počítače můžeme v průběhu příštího týdne začít půjčovat do rodin, které mají problém s technickým vybavením pro distanční výuku. Zájemci se prosím hlaste na lomicka@nullwaldorfpardubice.cz, 734161766.
 • Distanční vzdělávání probíhá do odvolání od 1. do 9. třídy. Aktualizované rozvrhy pro 2. stupeň zde ( 6. třída, 7. třída, 8. třída, 9. třída). Bližší informace poskytnou třídní učitelé.
 • Pro případný přesun mezi okresy v rámci individuálních konzultací nebo vyzvednutí podkladů pro výuku zasíláme potřebný formulář. Předem se však domluvte s konzultujícím učitelem. 
 • Aktuální okénko ŠPP (školní poradenské pracoviště, Okénko ŠPP): 

Kontakt na Poradnu pro rodinu Pardubického kraje: https://poradnapardubice.cz , Mozartova 449,530 09 Pardubice

Objednávaní klientů na tel: 466 263 080, tel: 603 273 948. Objednávaní po telefonu je možné pouze v čase od 8 do 11 hodin. Email: pardubice@nullporadnapardubice.cz

Co vše lze poradně řešit?

 1. Osobní problematika – osobní a vztahové problémy

 2. Párová problematika – problémy ve vztahu partnerském nebo manželském, předrozvodovou a předrozchodovou problematiku související s úpravou poměrů k nezletilým dětem

 3. Rodinná problematika – vztahy mezi členy rodiny, rodičů a dětí, nesoudržnost rodiny, vícegenerační soužití

 4. Oblast náhradní rodinné péče

Veškeré naše služby jsou ZDARMA – nepotřebujete žádná doporučení, můžete vystupovat anonymně (převzato z www.poradnapardubice.cz)

Podpořte naši školu

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo? 🙏 

Na odkaze http://bit.ly/30Kc-pro-ZS-Waldorfska-Pardubice si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 12. 3. do 15. 3. 2021. 

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho. 🍀

Ze Spolku

Z předchozích w – čtení:

 • Děkujeme za Vaše dotazy, které zasíláte k aktuální situaci. Otázky a odpovědi budete nacházet zde. Rovněž připomínáme aktivitu Spolku rodičů zapojit se do kruhu “Péče o udržitelné prostředí pro výuku”. Měla by tak vzniknout nová platforma a bezpečné prostředí pro komunikaci aktuálních témat mezi rodiči podporovaná kolegiem školy. Je na Vás, jaký projevíte zájem o veřejnou diskusi a na jaké úrovni bude probíhat. Spolek je připraven pomoci nastavit podmínky takové, aby každý hlas a dotaz měl svůj prostor. Přikládáme ještě vyjádření kolegia a výboru Spolku z minulého týdne: Dopis kolegia učitelů a Informace ze Spolku. Věnujte pozornost nabídce školského poradenského pracoviště, zprávám z jídelny a aktualitám ohledně zápisu do budoucí první třídy. Se zápisem je spojena i online přednáška Dr. Tomáše Zuzáka (čtvrtek 25. 3.). 
 • Zprávy ze školní jídelny: změna stravného od 1. 3. 2021. Více zde. Až do odvolání je přerušen provoz školní jídelny. V případě zájmu o pravidelné vyzvedávání oběda v rámci distančního vzdělávání napište na jidelna@nullwaldorfpardubice.cz. Při obnovení provozu vás budeme kontaktovat.

OSTATNÍ:

 • Vážení příznivci stromů,

  výsadbová sezóna klepe na dveře a tak bychom Vám za Nadaci Partnerství rádi představili několik výzev na jarní a podzimní výsadby stromů. Aby mohl sázet skutečně každý.

  grantovém programu Sázíme budoucnost na podzimní výsadby stromů můžete letos získat až 60 tisíc korun. Výzva se zaměřuje na výsadby stromů ve volné krajině a na rozhraní volné krajiny se zastavěným územím. Nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Příjem žádostí je možný do 31. července 2021.
  VÍCE O GRANTECH NA VÝSADBU STROMŮ

  V grantovém programu ŠKODA Stromky na jarní a podzimní výsadby můžete získat až 70 tisíc korun. A u lesnických výsadeb dokonce částku vyšší! V rámci programu můžete žádat finance na zakoupení sazenic a materiálu k zajištění jejich stabilizace nebo uhrazení následné péče. Příjem žádostí je možný pouze do 7. dubna 2021.
  VÍCE O VÝZVĚ ŠKODA STROMKY

  Zapojte se do ankety Strom roku
  Pokud letos neplánujete sázet, ale znáte strom, který si zaslouží pozornost a péči, podělte se s námi o jeho příběh. Nominujte ho do ankety Strom roku 2021.
  VÍCE O ANKETĚ

  Za Nadaci Partnerství
  Barbora Chmelová
  Koordinátorka iniciativy Sázíme budoucnost