Olympiáda

Základní škola Waldorfská Pardubice a Spolek pro podporu waldorfské pedagogiky v Pardubicích z.s.

Olympiáda waldorfských škol Pardubice 2019

Pro naše RODIČE

Tradiční olympiáda waldorfských škol je bezesporu akcí, která připomíná všem zúčastněným kulturní, sportovní i lidské tradice. Nedává si za cíl uspořádat dokonalé sportovní hry, ale na pozadí řecké kultury připomenout lidské hodnoty jako čestnost, fair play, vzájemná sounáležitost a nápomocnost. Základem olympiády jsou archetypální pohyby člověka vyjadřující se v běhu, hodu, skoku a zápasu. K tomu přistupuje rétorika (řečnictví) – slovo, jako duševně-duchovní projev člověka. Jako organizátoři bychom chtěli v roce stého výročí waldorfského školství, aby si účastníci odvezli především nezapomenutelné zážitky a hezkou vzpomínku na pořadatelské město, kterým jsou letos naše Pardubice. Přepokládaný počet účastníků je 500 lidí.

Budeme také potřebovat podporu a pomoc vás – rodičů.  Na stránkách školy a od třídních důvěrníků dostanete podrobnější informace jak, kde a čím přesně pomoci. Je to velká prestižní mezinárodní akce, která se koná každý rok v jiném městě, tentokrát tady v Pardubicích. Napněme společně všechny síly, ať se olympiáda dětem zapíše do paměti i do srdce. Minulý rok napínali síly pro naše děti v Praze a příští rok to bude zase někde jinde.

Pomoci můžete zde:

Časový program:

17. května – Dukla

13.30 h olympijský průvod ze školy do lesoparku na Dukle

14 h slavnostní zahájení – Lesopark na Dukle

14. 30 – 17.30 h Odysseovy hry – Lesopark na Dukle

18.15 h divadlo Odysseovy cesty – Kulturní dům Dukla

18. května – Park Na Špici

9.15 h slavnostní zapálení olympijského ohně

9.40 – 15 h olympijské zápolení ve starořeckých disciplínách (maratónský běh, krátký běh, skok do dálky, skok do výšky, hod oštěpem, hod diskem, zápas, rétorika)

15 h vyhlášení výsledků

16 h ukončení Olympiády

Aktuality najdete na https://www.waldorfpardubice.cz/olympijske-hry-pardubice/ .

Všichni jste srdečně zváni jako diváci, fandové, podporovatelé.

Bez vás to nepůjde! Děkujeme!!!

Vaše škola

O waldorfské olympiádě v Pardubicích 2019 se dozvíte více zde:

S podporou: