Potřebné informace

Zpráva ze dne 25. 3. 2020

Zpráva ze školní jídelny.
Stravné na měsíc duben by mělo být zaplaceno do konce měsíce března, aby měl strávník peníze na měsíc duben. V případě velkého přeplatku, který sami zjistíte na svém stravovacím účtu po přihlášení na www.strava.cz, který mu postačí na měsíce květen i červen není již třeba platbu posílat. Pokud chcete rušit trvalé příkazy prosím počítejte, aby bylo na stravovacím účtu vašich dětí dostatek prostředků pro pokrytí platby za obědy na 3 měsíce (tzn. duben – červen). V tuto chvíli není možné predikovat, kdy se žáci do škol vrátí, ale je lepší vracet přeplatek za 1 měsíc než obvolávat větší množství rodičů, že nemají uhrazenou stravu.
Děkuji za pochopení
Olga Chlápková, vedoucí školní jídelny

Vítejte na stránce školní jídelny Základní školy Waldorfské v Pardubicích.

O spokojenost malých a velkých strávníků se stará kolektiv kuchyně ve složení:

vedoucí školní jídelny: Mgr. Olga Chlápková

vedoucí kuchařka: Šárka Kučerová

kuchařka a administrativní podpora: Hana Novotná

pomocná kuchařka: Emílie Kolínová

 

Školní jídelna je součástí základní školy. V jídelně připravujeme denně 1 druh jídla, který se skládá z polévky, hlavního chodu a doplňku, kterým může být salát, dezert nebo ovoce, zelenina. V jídelně vaříme pestrou stravu podle zásad zdravé výživy, řídíme se vyhláškou o školním stravování pro základní školy.

 

Proč se stravovat v naší jídelně:

 • používáme čerstvé a kvalitní suroviny od prověřených dodavatelů
 • sledujeme složení surovin a na jejich dodavatele klademe vysoké nároky
 • přednostně nakupujeme suroviny lokálního českého původu
 • část sypkých surovin jako jsou obiloviny, mouky, těstoviny nakupujeme v bio kvalitě
 • do jídelníčku zařazujeme stále ještě ne příliš tradiční potraviny jako je pohanka, bulgur, quinoa, jáhly, tempeh
 • denně je v rámci pitného režimu výběr ze 2-3 možností, součástí je vždy nedoslazovaná voda
 • pokrmy vaříme s radostí a nadšením

 

Všem našim strávníkům přejeme dobrou chuť.

Olga Chlápková, vedoucí ŠJ

INFORMACE PRO STRÁVNÍKY

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku (od 1. 9. 2019 do 31. 8. 2020) podle toho, jakého věku v daném období dosáhnou. Žák, který dosáhne 11 (15) let během školního roku 2016/17, třeba až v srpnu, je po celý školní rok veden ve vyšší kategorii. Přeplatky se vrací do administrativního konce školního roku, tj. do srpna.

věk cena za oběd měsíční záloha průměrný počet dní v měsíci je 21
7 – 10 26,-Kč 546,-Kč
11 – 14 28,-Kč 588,-Kč
15 a více 31,-Kč 651,-Kč

Přihláška ke stravování je ke stažení zde: přihláška stravování

Dítě, přihlášené k odběru obědů, je automaticky přihlášeno po celou dobu školní docházky. Pokud chce zrušit odebírání obědů je NUTNÉ ODHLÁSIT STRÁVNÍKA PÍSEMNĚ nebo emailem. Nestačí přestat platit zálohy na stravné.

Přihlášení do stravovacího systému školy přes internet:

Na stránkách www.strava.cz  – číslo zařízení je 1569 se přihlásíte přihlašovacími údaji, které se dozvíte v kanceláři školy u paní Andrejsové. Heslo vám doporučujeme změnit.

Zde máte k dispozici jídelní lístek a můžete zde dětem odhlašovat obědy, vidíte přehled vašich plateb.

 

Úhrada :

číslo účtu – 230 078 0001 / 2010 – vždy nejpozději k 20. dni předchozího měsíce (první platba v srpnu, poslední v květnu). Variabilní symbol : čtyřmístný speciální kód žáka (pokud si nejste jisti, možno osobně v kanceláři školy ověřit) Stravné je tedy placeno zálohově, tzn. na měsíc dopředu. Stravné je nutné platit včas, v případě neúhrady k datu splatnosti se může stát, že se v systému včas nenačtou připsané platby a strávník nebude mít aktivní kartu na oběd. 

Odhlašování :

v případě nemoci dítěte si můžete první den nemoci oběd vyzvednout do jídlonosič od 11.30 do 12.00 hod. Další obědy je nutné odhlásit ! Neodhlášené obědy propadají bez náhrady!

 1. Telefonicky do 7.00 hod. na telefonní číslo 466 400 565, je zde v aktivaci záznamník, po jeho zapnutí nechte vzkaz.
 2. Samostatně na www.strava.cz – číslo zařízení 1569, vaše přihlašovací údaje.
 3. emailem na adresu kuchyn@nullwaldorfpardubice.cz
 4. Pro odhlášení je možno použít sešit s odhláškami, který je umístěn u dveří kanceláře ŠJ.

Vyzvednutí oběda :

Obědy se vydávají na Pardubickou kartu, kterou lze používat i k hromadné dopravě, je třeba ji nechat aktivovat ve ŠJ. Obědy nebudou žákům vydávány v případě opakovaného jejího nenošení. Ztrátu karty lze také řešit přes ŠJ a to: žák zaplatí poplatek 50,-Kč a my zajistíme kartu novou (po dobu než se mu vyrobí nová karta, může chodit na obědy).

Jídelna vychází vstříc i s přípravou bezlepkové diety. V tomto případě je třeba kontaktovat zástupce vedení kuchyně přes email: jidelna@nullwaldorfpardubice.cz

V případě podrobnějších informací se obraťte na vedoucí ŠJ paní Olgu Chlápkovou, email: jidelna@nullwaldorfpardubice.cz, tel. 736 623 368