Potřebné informace

Aktualita ze školní jídelny k 14. 5.

Jak již všichni víme od 17.5.2021 se vrací prezenční výuka pro všechny žáky základních škol. Od tohoto data jsou všichni strávníci i zaměstnanci přihlášeni k odběru stravy. Jídelní lístek je vyvěšen na www.strava.cz do 21.5.2021 a přes tento portál prosím odhlašujte stravu na konkrétní dny.
Děkujeme a těšíme se na všechny strávníky.
Vaše jídelna

Aktualita k 9. 4. 2021

 • Zprávy z jídelny:
  Při otevření škol od 12.4. rotačním způsobem budou ke stravě v daném týdnu vždy přihlášeni žáci, kteří se prezenční výuky v daném týdnu účastní, v dalším týdnu budou odhlášeni. Stejné pravidlo bude platit taktéž pro další rotační skupinu od 19.4. Budete-li odebírat obědy v distanční výuce mimo svou rotační skupinu bude nutné si obědy vždy sám přihlásit prostřednictvím strava.cz
  Děkujeme za pochopení. V případě nejasností se prosím obracejte na vedoucí školní jídelny Olgu Chlápkovou na email: jidelna@nullwaldorfpardubice.cz
 • Školní jídelna od 6.4.2021 (po Velikonocích) obnovuje vaření obědů pro žáky v distanční výuce (cena oběda je stejná jako v běžném školním provozu). Jídelní lístek na strava.cz k dispozici od 26.3.2021. Všichni strávníci jsou na měsíc duben automaticky odhlášeni. Budete-li využívat možnost odnosu oběda. Prosíme přihlaste se. Výdej oběda výdejním okénkem – zadní vchod do školní jídelny denně v době 11:30 – 13:00. Nově nabízíme možnost spolu s objednávkou pro vašeho strávníka i oběd pro cizího strávníka. Cena oběda pro cizího strávníka je 88 Kč plus 10 Kč termo nádoba. V případě zájmu prosím kontaktujte vedoucí školní jídelny Olgu Chlápkovou na tel. 736 623 368 nebo emailem na jidelna@nullwaldorfpardubice.cz

Nové Pardubické karty – důležitá informace pro rodiče žáků !

Vzhledem k nestálé prezenční situaci ve školách jste možná ne všichni zaznamenali, že od února 2021 postupně probíhá výměna zařízení na čtení pardubických karet v prostředcích hromadné dopravy v Pardubicích.

Všichni strávníci, kteří kartu používají i jako elektronickou peněženku si musí požádat o kartu novou, pokud tak již neučinili. Máte-li novou kartu je potřeba před prvním použitím požádat paní kuchařky ve školní jídelně o aktivaci na výdejní terminál pro výdej obědů.

Ti, co mají na kartě časovou peněženku nemusí s výměnou spěchat, musí tak učinit nejpozději do 31.8.2021.

Strávník, který používá kartu pouze na stravování ve školní jídelně, nemusí o kartu vůbec žádat. Výdejní terminály jsou nastaveny na příjem karet původních i nových. POZOR – pouze v případě ztráty, požadavku o novou kartu již o duplicitu a novou kartu již nežádá škola, ale zástupce dítěte, a to přímo na dopravním podniku.

Pokud půjdete žádat o novou kartu musíte mít s sebou:

 • vyplněný formulář – Žádost o pardubickou kartu najdete zde:

https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/nova-pardubicka-karta/dokumenty-ke-stazeni.html

 • novou fotografii
 • 50 kč
 • rodný list dítěte

Info k pardubické kartě:

https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/pardubicka-karta/co-je-to-pardubicka-karta.html

Místa, kde se dá podat žádost o pardubickou kartu:

https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/koupit-jizdenky/predprodej-jizdenek.html

Mgr. Olga Chlápková

vedoucí školní jídelny

Aktualita k 12. 2. 2021

Vážení rodiče,

abychom zachovali kvalitu školních obědů, vstupních surovin a dodrželi spotřební koš potravin,  je z důvodu nárůstu cen nezbytné zvýšit finanční normativ od 1.3.2021 takto:

Věk               Cena za oběd                     Měsíční záloha

7-10                        28 Kč                                    560 Kč

11-14                      32 Kč                                     640 Kč

15 a více                 34 Kč                                     700 Kč

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, podle toho, jakého věku v daném školním roce dosáhnou (školní rok je  od 1. 9. – 31. 8.) dle Vyhlášky o školním stravování 107/2005. Výši měsíčních záloh dle věku strávníka si hlídají jejich zákonní zástupci sami.

Stále platí, že přehled o odebrané, odhlášené stravě a výši finančního stavu stravovacího konta můžete zjistit v aplikaci na www.strava.cz , číslo zařízení je 1569 poté již zadáte své přihlašovací údaje pro konkrétního strávníka. K dispozici zde máte přehledy plateb, jídelní lístek vždy na týden dopředu, můžete přihlašovat a odhlašovat stravu z pohodlí vašich domovů.

Roční vyúčtování záloh na stravné se provádí vždy k 30.6. daného školního roku a přeplatky jsou odesílány na bankovní účty vždy do 31.7. V případě změny bankovního spojení v průběhu roku tuto změnu nahlašte v kanceláři školy. Děkujeme.

Aktualita k 4. 1. 2021.:

PRO ŽÁKY V DISTANČNÍM VZDĚLÁVÁNÍ: Automaticky je všem strávníkům odhlášen oběd během distančního vzdělávání. V PŘÍPADĚ, ŽE BUDETE MÍT ZÁJEM ODEBÍRAT OBĚDY I BĚHEM DISTANČNÍ VÝUKY, PŘIHLASTE SI OBĚDY NA KONKRÉTNÍ DNY A VYZVEDNĚTE SI JE V ČASE 11. 45- 12.00 NEBO 14.00- 14. 15.

Z důvodu zvýšených epidemiologických opatření nebude pro rodiče a zákonné zástupce strávníků možné vstupovat do prostor školní jídelny, vyzvednout oběd v první den nemoci strávníka. Výdej bude umožněn přes boční vchod do ŠJ (u zelené branky). Na okně u zelené branky je umístěn a označen zvonek pro přivolání pracovnice ŠJ, rodiče sdělí jméno strávníka a vyčkají přinesení oběda v jednorázovém menu obalu. Výdej tohoto oběda je možný v čase 11:45 – 12:00. (Výjimka: během dist. vzdělávání i v čase 14.00- 14. 15 hod.).

Aktualita k 12. 10.: PRO ŽÁKY V DISTANČNÍM VZDĚLÁVÁNÍ: Automaticky je všem strávníkům odhlášen oběd během distančního vzdělávání. V PŘÍPADĚ, ŽE BUDETE MÍT ZÁJEM ODEBÍRAT OBĚDY I BĚHEM DISTANČNÍ VÝUKY, PŘIHLASTE SI OBĚDY NA KONKRÉTNÍ DNY A VYZVEDNĚTE SI JE V ČASE 11. 45- 12.00 NEBO 14.00- 14. 15.

Z důvodu zvýšených epidemiologických opatření nebude pro rodiče a zákonné zástupce strávníků možné od 1.9.2020 vstupovat do prostor školní jídelny, vyzvednout oběd v první den nemoci strávníka. Výdej bude umožněn přes boční vchod do ŠJ (u zelené branky). Na okně u zelené branky je umístěn a označen zvonek pro přivolání pracovnice ŠJ, rodiče sdělí jméno strávníka a vyčkají přinesení oběda v jednorázovém menu obalu. Výdej tohoto oběda je možný v čase 11:45 – 12:00. (Výjimka: během dist. vzdělávání i v čase 14.00- 14. 15 hod.).

Přihlašování a odhlašování obědů (aktuálně k 1. 9. 2020)

Přihláška ke stravování je ke stažení zde: přihláška stravování. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v podatelně školy paní Andrejsové.

Po registraci přihlášky obdržíte na Vámi zadaný kontakt email s přihlašovacími údaji do školního stravovacího systému. Tento systém využívejte i k odhlašování obědů (případně emailem na kuchyn@nullwaldorfpardubice.cz POUZE DO 7 HODIN téhož dne). Od 1. 9.2020 již nebude možné odhlašovat obědy telefonicky na záznamník.

Přihlášení do stravovacího systému školy přes internet www.strava.cz nebo přes mobilní aplikaci (dostupné pro Android a iOS) – číslo zařízení je 1569. Zde je k dispozici přehled plateb, jídelní lístek, možnost odhlášení či přihlášení jídla.

Dítě, přihlášené k odběru obědů, je automaticky přihlášeno po celou dobu školní docházky. Pokud chce zrušit odebírání obědů je NUTNÉ ODHLÁSIT STRÁVNÍKA PÍSEMNĚ nebo emailem. Nestačí přestat platit zálohy na stravné.

Tým školní kuchyně

O spokojenost malých a velkých strávníků se stará kolektiv kuchyně ve složení: vedoucí školní jídelny: Mgr. Olga Chlápková, vedoucí kuchařka: Šárka Kučerová, kuchařka a administrativní podpora: Hana Novotná, pomocná kuchařka: Emílie Kolínová

 Školní jídelna je součástí základní školy. V jídelně připravujeme denně 1 druh jídla, který se skládá z polévky, hlavního chodu a doplňku, kterým může být salát, dezert nebo ovoce, zelenina. V jídelně vaříme pestrou stravu podle zásad zdravé výživy, řídíme se vyhláškou o školním stravování pro základní školy.

 Proč se stravovat v naší jídelně:

 • používáme čerstvé a kvalitní suroviny od prověřených dodavatelů
 • sledujeme složení surovin a na jejich dodavatele klademe vysoké nároky
 • přednostně nakupujeme suroviny lokálního českého původu
 • část sypkých surovin jako jsou obiloviny, mouky, těstoviny nakupujeme v bio kvalitě
 • do jídelníčku zařazujeme stále ještě ne příliš tradiční potraviny jako je pohanka, bulgur, quinoa, jáhly, tempeh
 • denně je v rámci pitného režimu výběr ze 2-3 možností, součástí je vždy nedoslazovaná voda
 • pokrmy vaříme s radostí a nadšením

 Všem našim strávníkům přejeme dobrou chuť.

Olga Chlápková, vedoucí ŠJ

INFORMACE PRO STRÁVNÍKY

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku (od 1. 9. 2020 do 31. 8. 2021) podle toho, jakého věku v daném období dosáhnou. Žák, který dosáhne 11 (15) let během školního roku 2020/21, třeba až v srpnu, je po celý školní rok veden ve vyšší kategorii. Přeplatky se vrací do administrativního konce školního roku, tj. do srpna.

věk cena za oběd měsíční záloha průměrný počet dní v měsíci je 21
7 – 10 26,-Kč 546,-Kč
11 – 14 28,-Kč 588,-Kč
15 a více 31,-Kč 651,-Kč

Úhrada :

číslo účtu – 230 078 0001 / 2010 – vždy nejpozději k 20. dni předchozího měsíce (první platba v srpnu, poslední v květnu). Variabilní symbol : čtyřmístný speciální kód žáka (pokud si nejste jisti, možno osobně v kanceláři školy ověřit) Stravné je tedy placeno zálohově, tzn. na měsíc dopředu. Stravné je nutné platit včas, v případě neúhrady k datu splatnosti se může stát, že se v systému včas nenačtou připsané platby a strávník nebude mít aktivní kartu na oběd. 

Odhlašování :

V případě nemoci dítěte si můžete první den nemoci oběd vyzvednout do jednorázového menu boxu, který vám bude spolu s obědem vydán v době 11:45 – 12:00. Další obědy je NUTNÉ odhlásit! Neodhlášené obědy propadají bez náhrady!

 1. Samostatně na www.strava.cz či pomocí mobilní aplikace- číslo zařízení 1569 + vaše přihlašovací údaje.
 2. emailem na adresu kuchyn@nullwaldorfpardubice.cz.

Vyzvednutí oběda :

Obědy se vydávají na Pardubickou kartu, kterou lze používat i k hromadné dopravě, je třeba ji nechat aktivovat ve ŠJ. Obědy nebudou žákům vydávány v případě opakovaného jejího nenošení. Ztrátu karty lze také řešit přes ŠJ a to: žák zaplatí poplatek 50,-Kč a my zajistíme kartu novou (po dobu než se mu vyrobí nová karta, může chodit na obědy).

Školní jídelna neposkytuje dietní stravování.

Výdej stravy v první den nemoci ZMĚNA:

Z důvodu zvýšených epidemiologických opatření nebude pro rodiče a zákonné zástupce strávníků možné od 1.9.2020 vstupovat do prostor školní jídelny, vyzvednout oběd v první den nemoci strávníka. Výdej bude umožněn přes boční vchod do ŠJ (u zelené branky). Na okně u zelené branky je umístěn a označen zvonek pro přivolání pracovnice ŠJ, rodiče sdělí jméno strávníka a vyčkají přinesení oběda v jednorázovém menu obalu. Výdej tohoto oběda je možný v čase 11:45 – 12:00.

Děkujeme za pochopení.

V případě podrobnějších informací se obraťte na vedoucí ŠJ paní Olgu Chlápkovou, email: jidelna@nullwaldorfpardubice.cz, tel. 736 623 368