Březnový výjezd sedmáků do Nasavrk

Ve dnech 8. a 9. března jsme se sedmáky vyrazili na dvoudenní výukový výjezd do Nasavrk. Věnovali jsme se tématům globální výchovy, zeměpisu a výročí povstání v Tibetu.

Ráno před odjezdem jsme se ještě ve škole zabývali extrémními projevy počasí. Po ubytování na Správě CHKO Železné hory jsme se vydali na putování krajinou. V nasavrcké kaštance jsme měli prožitkovou hru zaměřenou na stromy. Pak jsme otevřeli nové téma – litosféru. Navštívili jsme jedno výukové stanoviště geoparku. Po opékání buřtů jsme hledali starou důlní štolu, kde se kdysi těžila železná ruda. U rozhledny Bojky jsme trénovali orientaci s mapou a zabývali se tvary v krajině a vlivem dávných moří na ni.

Po návratu do budovy a odpočinku jsme se vydali v rámci zeměpisu do Jižní Ameriky. Prozkoumali jsme záhady a zajímavosti této části světa a podrobněji se ponořili do Brazílie a Argentiny.

Po večeři nás čekala noční bojová hra připravená jedním z našich žáků.

Večer jsme zhlédli film Sedm let v Tibetu, protože na 10. března připadá výročí povstání Tibeťanů proti okupaci, které si připomíná jen v ČR několik set radnic a škol vyvěšením tibetské vlajky. Druhý den jsme si dovyprávěli historické a zeměpisné souvislosti a zahráli terénní hru na dané téma.