10. W-čtení od 5. listopadu 2018

Ze školy:

o       Kalendář akcí, včetně třídních schůzek na https://www.waldorfpardubice.cz/akce-google/

o       Martinská slavnost
Přijměte pozvání na Martinskou slavnost 2. a 3. třídy, která proběhne v pátek 9.11.2018 v Pardubicích Na Vinici. Sejdeme se v 16.30 u mostu přes Chrudimku, kde si společně rozsvítíme lucerničky a za zpěvu martinských písní se vydáme průvodem, abychom shlédli stínohru o sv. Martinovi, podělili se o martinské rohlíčky a zahřáli se domácím punčem.
Společně vytvoříme klidnou a důstojnou atmosféru, která přispěje ke krásnému průběhu celé slavnosti, a to i tím, že vypneme mobilní telefony.
Doma si nezapomeňte čajové svíčky, sirky, a také hrnečky. Vítány jsou i doma upečené rohlíčky.
Během akce za své děti zodpovídají rodiče.
Děkujeme,
za rodiče 3. třídy, Monika Gersenson

 

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 v 17.00 vás zveme na přednášku Godiho Kellera „Rodičovství srdce(m)“ Vstupné dobrovolné.  Včetně autogramiády nové knihy „Škola srdce(m)“.  Během přednášky bude zajištěno hlídání dětí.

plakát Godi 22.11.2018

o       Milí rodiče, dovolujeme se na vás obrátit s prosbou o pomoc při shánění chvojí na dílnu adventních věnců při „Jarmarku 2018“. Pokud nějaké chvojí můžete postrádat, je možné ho dodat přímo do školy od 26.11.2018 do 30.11.2018. Na jeho uskladnění bude vyčleněna školní garáž. Budeme rádi za vaši podporu. Žáci 7. třídy, v z. G. Vítková

 

o   Vážení rodiče,

v sobotu 1. prosince 2018 se v budově ZŠ Waldorfské v Pardubicích bude opět konat  ADVENTNÍ JARMARK, jehož součástí bude již tradičně  „CUKRÁRNA RUDOLF “. Cukrárnu najdete v učebně 1. třídy a jako pokaždé bude pod patronací první třídy ve spolupráci s rodiči žáků vyšších tříd. Cukrárna je místem setkávání lidí i chutí, místem, kde by nám všem mělo být příjemně. A k tomu je potřeba, aby bylo co zakousnout. Proto bychom Vás rádi požádali, zda byste mohli napéct různé sladké pochoutky. Nebojte se… pečte a pečte. Ze zkušenosti víme, jak chuťové pohárky trpí, když není ke kávičce co zakousnout. To je pak pro Vás i pro nás jen poloviční zážitek. Pokud to bude možné, připravené dobroty by měly být alespoň z části z bio produktů a budeme rádi, když budou mít svoji formu (dorty, věnečky, koule,drobné cukroví, nápadité lité buchty…) Uvítáme také bezlepkové či jinak specializované dobroty. Vaše výtvory doneste prosím dne 1. prosince 2018 do 1. třídy, nejlépe do 9:30 hod. V případě, že donesete Váši dobrotu na tácu (talíři, plechu,…), který budete chtít vrátit, prosíme o podepsání na spodek nádobí. Budete tak mít větší jistotu návratnosti.
Výtěžek z provozu cukrárny bude věnován tradičně do fondu na podporu projektu „Waldorfská škola dostupná všem – podpora waldorfských rodin ve finanční tísni”, který je spravován Spolkem pro podporu waldorfské pedagogiky v Pardubicích a část výtěžku ve výši 20% bude věnována do třídního fondu 1.třídy.

Děkujeme!

Přípravný tým „Cukrárny Rudolf“- rodiče z 1. třídy (kontaktní email: barbora.minarik@nullgmail.com)

Návratka pro Cukrárnu Rudolf do 25.11.2018 (neděle):

1. Elektronická návratka:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1USycAAG_-5A3ZE9thqWqS81xMsp0dUsdSu15dkvlI-U/edit?usp=sharing

2. Papírová návratka (hodit do schránky podatelny- v přízemí budovy)

Do “Cukrárny Rudolf” mohu dodat: *__________________________________________

Jméno: _________________________________, třída: _______________________

* Svým cukrářským výtvorům můžete zvolit i tvořivé názvy s waldorfskou tematikou. Dnes patří již k legendárním např. „Rudolfovy koule“, „Waldorfský mls“, „Goetheanský ježek“ nebo slavné „Steinerky“

Cukrárna Rudolf 2018 (1)

 

o   Zápis do první třídy pro školní rok 2019/2020 https://www.waldorfpardubice.cz/zapis-do-1-tridy/

o   Přijímací zkoušky na střední školy https://www.waldorfpardubice.cz/zakladni-skola/prijimaci-rizeni-na-ss/

 

Ostatní:

Pozvánka na přednášku Godi Kellera v MŠ Děvčátka Momo (Godi Keller 19.11.2018 Děvčátko Momo Slatiňany Škola srdce_1)