8. W – čtení od 20. října 2017

Přehled akcí

Akce a podrobnosti k nim naleznete v  kalendáři školy.

 • 23. 10.
  Měsíční slavnost
 • 24. 10.
  Prezentace domečků ve 4. třídě pro 1. – 9. tř
  6. tř. dívčí skupina – spaní ve škole
  4. tř. schůzka rodičů, prezentace domečků
 • 25. 10.
  6. tř. dívčí skupina – spaní ve škole
 • 26. 10. a 27. 10.
  podzimní prázdniny

Vystoupení instrumentálky

Srdečně Vás zveme na koncert instrumentálního souboru Waldorfské školy, který v rámci čokoládového festivalu zazní v Ideonu v neděli 22. 10. 2017 v 15:00 a v 16:00 hodin.

Měsíční slavnost

V pondělí 23. října se od 8 hodin koná letošní první Měsíční slavnost. Čeká nás neobvyklé ranní setkání, na kterém uvidíme krátké ukázky z vyučování. Přijďte se podívat, sejdeme se v tělocvičně. Konec nejpozději v 8:45.

Program: ukázky z hodin AJ (5. – 8. třídy); něco z epochy ČJ (2. třída),  část hodiny NJ (3. třída); písnička (5. třída)

Jarmark – setkání třídních koordinátorů

Zvu zástupce tříd pro jarmark na koordinační setkání, které proběhne dne 9. 11. v hlavní budově naší školy mezi 16:30 – 17:30 hodinou. Pokud se Vám termín či čas nehodí, zkuste prosím za sebe najít ve své třídě náhradníka.

Moc všem děkuji za spolupráci, Denisa Lechnýřová

Podzimní dobroty a farmářský trh

V prvním říjnovém týdnu jsme v jídelně připravili pokrmy od lokálních a farmářských dodavatelů a dali jsme vám o tom vědět v komentovaném jídelníčku. Děkujeme všem našim dodavatelům, kteří ochotně a v krátké době reagovali na dodávky. Společnosti MK Fruit, která je našim dodavatelem ovoce do škol, poslala jako dar české hlávky červeného a bílého zelí, česká jablka a českou mrkev. Zelí a jablíčka jsme s dětmi zpracovali při středečním tvořivém odpoledni, kdy jsme nakládali zelí, vyráběli šípková srdce a v družině pekli chlebové placky s česnekem. Celé 3 dny podzimu na talíři vyvrcholily malým farmářským trhem ve školní družině. Přijela paní Hrochová se zeleninou z Částkova, Kateřina Cibulková s Naší Dobrou pekárnou a jejich chleby a pan Souček z Minimlékárny Juliána nejen s ochutnávkou.

Středečnímu odpoledni předcházelo pozvání pro rodiče prvňáčků na úterní oběd. Přiznám se, že na jídelníček na ten den dát kapra bylo trochu riskantní, ale podle ohlasů to vyšlo. Jídelna hučela jako v úle. Rodiče skoro všech dětí naši nabídku využili a poobědvali vzorovou porci nejen se svými dětmi. Pokud někdo rodiče neměl, stal se součástí jiných rodin a tak si myslím, že v příštím roce zopakujeme nejen ochutnávku podzimního menu v jídelně, ale pozveme i rodiče dalších prvňáčků na oběd. A farmářský trh? Už máme plán na Jarní slavnost!

Olga Chlápková

Waldorfinky

Vážení rodiče a žáci,
školní časopis si můžete objednat a zakoupit v kanceláři u paní Andrejsové. Cena pro žáky školy je 20 Kč. Můžete si také dokoupit starší čísla.