8. W-čtení o dění od 21. října

Ze školy:

 

Přednáška

Srdečně Vás zveme na přednášku Milana M. Horáka Děti v digitálním světě III. Kontakt, komunikace, komplikace ve čtvrtek 31. října od 17 hodin.
 
 
Ochutnáváme podzim na talíři neb chutná skvostně

Děti budou mít možnost naložit si vlastní zelí, přibalte jim prosím sklenici s uzávěrem. Bude možnost nákupu koláčů a mléčných dobrot, doporučujeme kapesné ve výši 50kč.

Ve středu 23.10.2019 se bude školní družina konat v prostorách školy. Vyzvedávejte tedy děti v budově školy. Děkujeme.

 

Výstava Waldorf 100

Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 4.11. od 16 hodin a bude zahájena hudebně-akrobatickým vystoupením žáků naší školy “Pardubice v pohybu”

 
Přikládáme dva plakátky, abyste je mohli šířit mezi babičky, dědečky, strýčky, tetičky, přátele a známé… Jeden je obecnější, druhý s přednáškami.
 
 
 

Opět vás prosíme o pomoc s organizací výstavy viz přiložená tabulka. 

 

Občerstvení na vernisáž

Vážení rodiče a přátelé školy blíží se vernisáž výstavy Waldorf 100, dovolujeme si vás požádat o přípravu drobného občerstvení. Představa je, že v pondělí 4.11.2019 bude ve vestibulu školy připraven stůl pro donesené dobroty – prosíme o drobné kousky např. sušenky, malé koláčky, bábovku, štrůdl, slané tyčky, slané i sladké šneky z listového těsta, rohlíčky, krabičku s pomazánkou. Uvítáme, pokud moštujete, i čerstvý mošt pro přípravu Martinského punče. Budete-li mít nádobí podepsané, obratem vrátíme vašim dětem. Děti dostanou domů návratku, kde prosím napište, zda nás a jak podpoříte. Máte-li dotazy obracejte se na vedoucí školní jídelny Olgu Chlápkovou na email: jidelna@nullwaldorfpardubice.cz či na tel. 736 623 368. Srdečně děkujeme

Aktivní prarodiče

Na výstavu W 100 v galerii v Machoňově pasáži na třídě Míru poptáváme aktivní babičky a dědečky jako kustody v dopoledních hodinách. Náplní práce je hlídání a opatrování výstavy. Odměna jistá. Více informací kubelkova@nullwaldorfpardubice.cz

 
Ze spolku:

Pozvánka na členskou schůzi Spolku 2019

Výbor Spolku zve všechny členy a další zájemce na členskou schůzi Spolku, která se koná 24.10.2019 od 17hodin v Eurytmickém sálu školy.

Program:

* Zahájení a registrace členů

* Seznámení s průběžnými výsledky hospodaření Spolku a návrh rozpočtu pro rok 2019/20

* Návrh na úpravu stanov Spolku a další dokumentace

* Představení kandidátů+ doplňující volby do Výboru Spolku

* Plán a vize pro další období

* Další témata k diskusi

Program bude upřesněn na spolek.waldorfpardubice.cz . Hlídání dětí je zajištěno.

Pro dotazy či návrhy k programu, prosím kontaktujte členy Výboru spolku naspolek@nullwaldorfpardubice.cz.

Ostatní:

Přehlídka středních škol Pardubického kraje a zaměstnavatelů z regionu

8. 11. 2019, vhodné pro žáky 8. a 9. tříd:

Pozvánka na pravidelná setkávání anthroposofické pobočky všem, kteří mají zájem o prohlubování vědomostí v oblasti anthroposofie čtením a sdílením textů, nejen od Rudolfa Steinera. Setkávání probíhají každý čtvrtek od 17:30 v eurytmickém sále školy, je možné docházet 1×14 dní. Máte-li zájem přijďte, více informací případně předám na 722928086, Denisa Lechnýřová

Momo Chrudim

S podzimem jsme zpět s naší nabídkou kurzů a seminářů. Bude se u nás v Momo bubnovat, kreslit, plstit a také proběhne seminář rodinných konstelací.
 
Srdečně Vás zveme…
 

Tři pohybové workshopy, které pořádá Otevřený prostor v říjnu a listopadu:

Bothmer-IntroŘIJEN_leták

Šermem k sebepoznání_1

TANCE & HRY

Nabídka nakladatelství Malvern k W100

Vážení kolegové a jiní čtenáři.

V rámci oslav 100. výročí Waldorfské pedagogiky připravilo nakladatelství Malvern slevovou akci pro učitele a příznivce Waldorfských škol v ČR a na Slovensku.

V příloze naleznete seznam knih, které přímo či nepřímo souvisí s waldorfskou pedagogikou a antroposofií.

Běžná cena z knihkupectví, která je u každé knihy v závěru anotace uvedena, bude při objednávce do 20.11.2019 snížena o 25%.

Při nákupu 10 a více knih se sleva navýší na 35%.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a přejeme hodně sil ve Vaší krásné a smysluplné práci.

Za nakladatelství Malvern

Alice Hlaváčková, www.malvern.cz

Nabídka WŠ knihy