6. W-čtení od 8. října

 

V úterý 16. října od 17.30h vás srdečně zveme na přednášku MUDr. Petra Mílka Společná cesta životem – partnerství jako základ rodiny a vývojové fáze dospělého života.

Petr Mílek je psychiatr a psychoterapeut. Vedoucí denního stacionáře ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, člen kolegia Školy chirofonetiky, předseda Sdružení pro anthroposofickou medicínu, pořádá semináře rodinných a systemických konstelacích. Studoval medicínu a anthroposofii v Německu, od roku 2004 působí v ČR.

 

  • Milí rodiče, naše škola je zapojena do několika projektů na podporu ochrany životního prostředí. Nově jsme se zapojili do týdenní sběrové akce papíru (letáky, karton, staré knihy – vše bez plastových částí), která proběhne v termínu  9. – 12.10.2018 a 8. – 12.4.2019. Mimo tato termíny prosím sběrový papír do školy po dětech neposílejte, protože ho nemáme kde skladovat. Máme malé místo pouze naplastové lahve, baterie, hliníkové folie, drobný elektroodpad a prázdné tonerové kazety. Tyto suroviny mohou děti nosit do školy (nádoby jsou umístěny v suterénu u šaten) a zajistíme jejich ekologickou likvidaci. J. Tošovská

 

  • Zveme Vás na výstavu domečků, které vystavěli naši čtvrťáci. Shlédnout tradiční i zcela originální typy obydlí můžete na Třídě Míru v Machoňově pasáži v prodejně a výstavním prostoru Pardubanda od úterý 9.10. do 25.10. 2018. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

  • DĚTI SVĚTA TANČÍ PRO MÍR 2018

V úterý 9.10. náš navštíví 20 zástupců z několika států Latinské Ameriky v rámci festivalu Děti světa tančí pro mír (http://www.dfspernicek.cz/cs/deti-sveta-tanci-pro-mir-2018). Průvodcem po škole jim bude i náš pan učitel Ricardo a někteří žáci budou mít první možnost vyzkoušet si svoje krůčky z nepovinného předmětu španělské konverzace😊.

 

  • Info Wšewaldorfský orchestr- Waldorf 100

Milí hudebníci, blíží se náš další výjezd do Příbrami na W-orchestr (9. – 10. listopadu). Proto se sejdeme na dvou zkouškách u nás ve škole: v úterý 9. října od 11:15 do 13:00 a v úterý 23. října ve stejném čase. Zkoušet budeme v učebně 8. třídy.
Pokud by měl ještě někdo zájem s námi hrát (žáci 2.st.), může se v úterý připojit. Koncert bude v červnu 2019.  Těším se! 🙂 Broňa Machová

 

 

  • Iniciativa rodičů:

Kdo z rodičů (prarodičů/žáků) má chuť zapojit se do akce “Čistá škola” č. 2?

V pondělí 15.10.2018 od 14.00 do 17.00 bych chtěla se skupinou nadšenců čistit kachle na chodbách naší školy (paní uklízečky takovou práci nezvládnou k běžnému úklidu, musíme je podpořit).

Bude i chvíle na posezení při kávě/čaji – buchtu a podobné uvítáme!

Čistící prostředky budou přichystané, jen si s sebou vezměte vlastní gumové rukavice a menší kýbl na vodu.

Ideální by bylo 10-15 lidí, hlaste se prosím u mě sms-kou (776804763) nebo e-mailem (elisabeth.dostalova@nullseznam.cz)

Těším se na společnou práci

Elisabeth Dostalová

 

  • Milí přátelé,

rád bych vás pozval na víkendový workshop šermu s Adrianem Constantinescu, který se uskuteční v Otevřeném prostoru v Trpoměchách ve dnech 2. – 4. listopadu  2018.

Více o tomto workshopu i lektorovi se dozvíte na našich webových stránkách sermem-k-sebepoznani-vikendovy-workshop-sermu, kde se můžete přihlásit a také si přečíst rozhovor s lektorem workshopu o Bothmerově gymnastice.

S pozdravem,

Pavel Bednář

Šermem k sebepoznání

  • Divadelní Kruh

Divadelní Kruh  Spolku pro podporu waldorfské pedagogiky v Pardubicích

srdečně zve na představení VÁŠ NATĚRAČ, MADAM!

  1. 10. 2018 v Divadle Exil –  Havlíčkova 841 od 19:00;

vstupné 100,- Kč na místě (rezervace: di.poustecka@nullgmail.com)

Prozrazená nevěra. Zoufalá milenka a pomstychtivá manželka. Půjde záchranná akce v režii neúspěšného herce podle plánu? Dvě ženy a jeden muž – mnoho lží a jedna komedie.

Děkuji a zdravím. DitKa

 

Pozvánka Dostihového spolku: