6. W – čtení od 6. října 2017

Přehled akcí

Akce na následující týden, měsíc i celý školní rok naleznete v  kalendáři školy. Jsou zde uvedeny rodičovské schůzky, přednášky, výlety apod.

Vystoupení instrumentálky

Srdečně Vás zveme na vystoupení instrumentální souboru naší školy na Pernštýnském náměstí v rámci podzimní části Městského festivalu tuto sobotu 7. 10. 2017 od 11:30 do 12:15 hodin.  JIŽ ZÍTRA! Přijďte.

Hodina pohybu navíc

Hodina pohybu bude začínat příští týden. Podrobné informace – viz. přihláška. Návratku odevzdejte do 11. října 2017.
První lekce:
pátek 13. října         (1.tř.)                      12.00 – 13.00h
pondělí 16. října     (2.tř. a 3.tř.)           13.00 – 14.00h

Filmový klub

Pozvánka do filmového klubu ve středu 11. 10. 2017 od 14.45 do 15.30 ve třetím patře:

Malé mužstvo,  Španělsko, 2011,  10 min, od 8mi let

Hráči a hráčky barcelonského smíšeného týmu Margatánia dobře vědí, že nadcházející zápas v lize fotbalových přípravek opět prohrají. Jde jen o to, kolik dostanou gólů a zda se jim nějakým zázrakem náhodou nepoštěstí alespoň jeden vstřelit. Jednou už se jim to povedlo. Dala ho Ruth. Ale ten se nepočítal, protože byl z ofsajdu. V zábavně poskládaném snímku podtrženém hravou hudbou se nám představí fotbalový tým sedmiletých nadšenců, kteří i přes neustálé prohry a neschopnost vstřelit gól neztrácejí radost ze hry s kulatým nesmyslem. (převzato z www.jsns.cz)

Po projekci následuje debata.
Přijďte všichni, kdo máte chuť, děti i dospělí, přihláška není nutná.
Program a pozvánky do filmového klubu jednou měsíčně sledujte ve w-čtení.  Kateřina Sedláčková

Návštěva na farmě

Ve čtvrtek 21. 9. se děti ze třetí třídy vypravily na rodinnou ekofarmu Částkov. Děti se nejvíce těšily na hospodářská zvířata. Na farmě viděly kuřata, kozy, poníky, kočky a kravku Růžu. Tu si nejstatečnější děti mohly vyzkoušet také podojit. Poté už je čekala ochutnávka jídel z místní zeleniny, zahřály se výbornou polévkou, okusily domácí vodní meloun. Největší ohlas sklidily muffiny s dýní a mrkví. Na políčku si děti prohlédly různé druhy zeleniny, ochutnaly rajčata, mrkev a čínské zelí. Pomohly s vybíráním brambor a pletím sklizeného záhonu. Z výletu odjížděly nadšené, některé ještě vezly dobrůtky pro rodiče. Děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Lenka Čípelová
Foto naleznete na: Skutečně zdravá škola.

KIN-BALL

Milí rodiče o prázdninách se kroužek KIN-BALLu účastnil mezinárodního turnaje. V září vyšel o této aktivitě článek ve zpravodaji pardubického obvodu 5. Pokud se chcete podívat na fotografie z turnaje, odkazy jsou níže. J. Tošovská

https://www.facebook.com/pg/jprphotographie/photos/?tab=album&album_id=1678504255492970

https://www.facebook.com/pg/jprphotographie/photos/?tab=album&album_id=1678521145491281