5. W – čtení od 27. září 2017

Přehled akcí

Akce na následující týden, měsíc i celý školní rok naleznete v  kalendáři školy. Jsou zde uvedeny rodičovské schůzky, přednášky, výlety apod.

Ředitelské volno

Na pátek 29. září je vyhlášeno ředitelské volno. Tento den není v provozu ani školní jídelna ani družina.

Rodičovský kurz s Godim Kellerem – HLASTE SE! Jedinečná příležitost

Podrobnosti naleznete zde. 2. – 4. října 2017   tři večery: pondělí, úterý, středa 17 – 20 h

Dny farmářské kuchyně pod záštitou SZŠ a MZČR

2.10.2017 – 4.10.2017 

Všechny 3 dny bude v naší jídelně vařeno ze surovin z farem v okolí a od našich dodavatelů.
3.10. možnost rodičů prvňáčků – poobědvej se svým prvňáčkem – ochutnávací porce od 11.25 do 12.00
4.10. odpolední program na hřišti a Farmářský trh. Děti v Klubíku budou nakládat své vlastní zelí, ve družině si zase upečou chlebové placky a ve Waldíku budou mít možnost vyrábět drátěná srdíčka z jeřabin a šípků. 

V altánku ve školní družině bude ve středu 4. října od 15 do 16:30 hodin malé farmářské zastavení. Budete moci ochutnat i zakoupit chléb z Naší dobré pekárny, mléčné výrobky z Minimlékárny Juliana a plodiny z rodinné farmy z Částkova. Zveme všechny školní děti i s jejich rodiči.

 

Valná hromada Spolku

Zveme všechny rodiče, členy Spolku a další zájemce o dění ve Škole na Valnou hromadu Spolku rodičů, která se bude konat ve čtvrtek 5. října od 17 hodin.

Na programu bude: obnovení členství pro stávající členy a nové členy dle nových stanov Spolku, uvedení a registrace třídních důvěrníků do Spolku, hlasování o příspěvku pro Kruh Lycea, otevřená diskuse k aktuální spolupráci Spolku a Školy.

Podrobnější informace a aktuality naleznete na:  http://spolek.waldorfpardubice.cz
Děkujeme za vaši případnou účast.

Filmový klub

Pozvánka do filmového klubu ve středu 11. 10. 2017 od 14.45 do 15.30 ve třetím patře:

Malé mužstvo,  Španělsko, 2011,  10 min, od 8mi let

Hráči a hráčky barcelonského smíšeného týmu Margatánia dobře vědí, že nadcházející zápas v lize fotbalových přípravek opět prohrají. Jde jen o to, kolik dostanou gólů a zda se jim nějakým zázrakem náhodou nepoštěstí alespoň jeden vstřelit. Jednou už se jim to povedlo. Dala ho Ruth. Ale ten se nepočítal, protože byl z ofsajdu. V zábavně poskládaném snímku podtrženém hravou hudbou se nám představí fotbalový tým sedmiletých nadšenců, kteří i přes neustálé prohry a neschopnost vstřelit gól neztrácejí radost ze hry s kulatým nesmyslem. (převzato z www.jsns.cz)

Po projekci následuje debata.
Přijďte všichni, kdo máte chuť, děti i dospělí, přihláška není nutná.
Program a pozvánky do filmového klubu jednou měsíčně sledujte ve w-čtení.  Kateřina Sedláčková

Divadelní kruh

Divadelní kruh hledá herce a herečky do divadelních her: Záměna, Natěrač a Dokonalá svatba.
Mužská role: účetního, natěrače, ženicha a svědka
Ženská role:  nevěsty, pokojské a matky
Stačí chuť a nadšení. Jana Cucyková

Tvořivý kruh

Milí rodiče a přátelé školy, i letos bychom rádi pokračovali v pravidelném společném tvoření. Nabízíme tedy prostor pro setkávání a hledáme lektory z vašich řad, kteří se mohou podělit o své dovednosti, zájmy a nadání s rodiči a staršími dětmi z naší školy. Tvořit můžete rukama, tělem i hlasem, uvnitř i venku. Neváhejte a ozvěte se nám, tvořivá setkání jsou formou odpočinku a načerpání nových sil☺. Za Kruh tvořivý Denisa Lechnýřová (syyyr@nullsyyyr.cz), Monika Hodíková (monhod@nullcentrum.cz) a Iva Broklová (ivabroklova@nullsenam.cz)