5. w-čtení od 1. října 2018

 

Naše škola v XXXXIX ročníku Ligy škol v orientačním běhu

Chce si vaše dítě vyzkoušet běh s mapou a porovnat přitom síly s žáky ostatních pardubických škol? Ve středu 3. 10. 2018 je druhé kolo Ligy škol v orientačním běhu. Běží se v lese na Studánce. Většina závodících dětí má s orientačním během minimální zkušenosti a tomu je přizpůsobena složitost tratí. Děti do 4. třídy dokonce běží výhradně po cestách s možností kompletně trať proběhnout po fáborkách. I ve vyšších kategoriích se děti obejdou bez buzoly a podrobnějších znalostí orientačního běhu. Ukázku takové trati si pro představu prohlédněte zde.

V prvním zářijovém kole naše škola už skórovala, ale kvůli nízké účasti je zatím bodů na lepší umístění mezi dalšími školami málo. Přijďte to zkusit a ukázat, že i děti z waldorfské školy se běhu v přírodě nebojí. Sraz je 3.10. ve 13:30 na Studánce (fáborky z konečné trolejbusu č. 1). Na místě bude kromě pořadatelů i rodič naší školy Pavel Macek, u kterého bude možné domluvit registraci rychlé zaškolení do mapy a trati. Další informace ohledně organizace a dopravy poskytne macek@nullcreditcheck.cz, 731 126 291.

Info kroužky ( http://spolek.waldorfpardubice.cz/zajmove-krouzky/ )

Dramatický kroužek pro starší (cca od 11 let) začne svou činnost ve čtvrtek 4. října v čase od 14:15 do 15:15. Kdo by měl zájem, může se přijít nezávazně podívat na zkoušku a pak se rozhodnout. Broňa Machová

Info Wšewaldorfský orchestr- Waldorf 100

Milí hudebníci, blíží se náš další výjezd do Příbrami na W-orchestr (9. – 10. listopadu). Proto se sejdeme na dvou zkouškách u nás ve škole: v úterý 9. října od 11:15 do 13:00 a v úterý 23. října ve stejném čase. Zkoušet budeme v učebně 8. třídy.
Pokud by měl ještě někdo zájem s námi hrát (žáci 2.st.), může se v úterý připojit. Koncert bude v červnu 2019.  Těším se! 🙂 Broňa Machová

 

Škola v digitálním věku

Odkaz na téma, které nás provází a bude provázet. Škola v digitálním věku. Rozhodující otázkou tohoto pedagogického impulsu je: „Jak se člověk stane kompetentním ve vztahu k médiím?“

https://vimeopro.com/kameramancz/lidskost

Clara Aerts (Belgie)
„Rané dětství jako lidský kompas pro digitální věk“
Douglas Gerwin, Ph.D. (USA)
„Úzkost jako tsunami duše: chceš-li se zachránit před utonutím, hledej vyšší podstatu.“
Dr. Ing. Richard Landl (Německo)
„Vyvíjející se člověk a nové kvality vzdělávání pro neznámou budoucnost“
PhDr. Václav Mertin (ČR)
Výchovné přístupy ve 21. století
Prof. PhDr. Tomáš Zdražil (Německo)
„Vzdělávání v digitálním světě z pohledu waldorfské pedagogiky“

 

Iniciativa rodičů

Kdo z rodičů (prarodičů/žáků) má chuť zapojit se do akce “Čistá škola” č. 2?

V pondělí 15.10.2018 od 14.00 do 17.00 bych chtěla se skupinou nadšenců čistit kachle na chodbách naší školy (paní uklízečky takovou práci nezvládnou k běžnému úklidu, musíme je podpořit).

Bude i chvíle na posezení při kávě/čaji – buchtu a podobné uvítáme!

Čistící prostředky budou přichystané, jen si s sebou vezměte vlastní gumové rukavice a menší kýbl na vodu.

Ideální by bylo 10-15 lidí, hlaste se prosím u mě sms-kou (776804763) nebo e-mailem (elisabeth.dostalova@nullseznam.cz)

Těším se na společnou práci

Elisabeth Dostalová

 

Setkání třídních důvěrníků

Ve čtvrtek 4.10.2018 od 17 hodin proběhne setkání třídních důvěrníků. V případě, že jako důvěrník nemůžete přijít, zajistěte si za sebe zástup.

 

Divadelní Kruh

Divadelní Kruh  Spolku pro podporu waldorfské pedagogiky v Pardubicích

srdečně zve na představení VÁŠ NATĚRAČ, MADAM!

19.10. 2018 v Divadle Exil –  Havlíčkova 841 od 19:00;

vstupné 100,- Kč na místě (rezervace: di.poustecka@nullgmail.com)

Prozrazená nevěra. Zoufalá milenka a pomstychtivá manželka. Půjde záchranná akce v režii neúspěšného herce podle plánu? Dvě ženy a jeden muž – mnoho lží a jedna komedie.

Děkuji a zdravím. DitKa