4. W – čtení od 23. září 2016

Přehled akcí

 • V úterý 27. září se od 16:30 koná rodičovská schůzka 7. třídy.
 • V úterý 27. září bude 4. třída mlátit obilí ze svého políčka.
 • Ve středu 28. září je státní svátek.
 • Ve čtvrtek 29. září dopoledne se vydá 1. třída po dračích stopách.
 • Ve čtvrtek 29. září oslaví 2. třída Michaelskou slavnost na Kunětické hoře.
 • Ve dnech 29. 9. – 30. 9 se 5. třída zúčastní výjezdu do Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka v Toulovcových Maštalích.
 • Ve čtvrtek 29. září a v pátek 30. září bude 6. třída na adaptačním pobytu v Dolanech u Pardubic.
 • Ve dnech 29. 9. – 30. 9 pojede 7. třída na stmelovací pobyt na skautskou základnu u Seče.
 • Ve dnech 29. 9. – 30. 9. se vydá 8. třída na cyklovýlet do Šiškovic.
 • Ve čtvrtek 29. září jede 9. třída do Ležáků.
 • V pátek 30. září jede 4. třída na Biofarmu.
 • V pátek 30. září jede 9. třída na exkurzi do EOP Opatovice.
 • V pondělí 3. října jede 6. třída na výlet do ZOO v Praze.
 • V pondělí 3. října proběhne noční družina pro všechna oddělení, tzn. i pro Klubík.
 • V pondělí 3. října se od 18 hodin tvoří vitráže metodou Tiffany. Kurz je plně obsazen, hlásit se můžete už pouze jako náhradníci.
 • Ve čtvrtek 6. října se od 17 hodin koná setkání Spolku rodičů.
 • V úterý 11. října se od 16:30 koná rodičovská schůzka 9. třídy.
 • V pátek 14. října a v sobotu 15. října proběhne prezentace ROČNÍKOVÝCH PRACÍ 9. třídy. (V minulém W-čtení byl uveden chybný měsíc. Omlouvám se. B.M.)

Michaelská slavnost 1. třídymain

Michaelská slavnost pro 1. třídu NEPROBĚHNE na Kuňce.

Důvod: Poslední zprávy říkají, že Drak byl spatřen na liduprázdném místě, v hustém lesíku, jež obklopují lány a pole. Vydáme se tak s dětmi ve čtvrtek 29.9.  autobusem č.15 směr Lány na Důlku.

Sraz před školou 7:45 – 7:50. Návrat ke škole ve 12:25.     
Děti tedy půjdou později na oběd a poté do družiny. (Dětem, které si vyzvednete po skončení akce a nepůjdou na oběd –  si odhlášení obědů rodiče zajišťují sami.)

Co s sebou: Děti ODVAHU a MEČ, dětem s sebou pláštěnkusvačinkupití do batůžku, nabitou pardubickou kartu na 30 Kč (na cestu tam a zpět), pevná obuvvětší kaštan.
Bližší informace v notýsku.

Schůzka Spolku rodičů

Zveme všechny rodiče a přátele školy na setkání Spolku rodičů, které se bude konat 6. 10. od 17 hodin v hlavní budově naší školy. Prosíme zástupce jednotlivých tříd o účast. Také zveme všechny zájemce na setkání výboru Spolku, které předchází od 16:15 hodin.

Za výbor Spolku Denisa Lechnýřová

Kroužky022785

Kroužek včelaření  otevírá oba termíny: úterý 14 – 15h a středa 14 – 15h. Začínáme úterní termín od  27. 9. a středeční kvůli státnímu svátku až od  5.10. Ještě je možné se přihlásit.

Během kroužku se dozvíme, jak včely žijí. Na  podzim a v zimě se naučíme zpracovávat včelí produkty a připravíme vše potřebné pro včely, aby se k nám mohly nastěhovat, a pak už nás čeká péče o včely a nakonec třeba i medobraní.

Zároveň chceme při škole vytvořit Kruh Včela pro rodiče, kteří sami včelaří nebo by chtěli se včelařením začít a chtěli by se  podílet na péči o školní včely. Bude možné se přitom o včelách a včelaření více dozvědět a včelaření se přiučit. Zájemci se prosím hlaste na mail lomicka@nullwaldorfpardubice.cz

Úterní dramatický kroužek uvítá herecké posily z druhého stupně. Přijďte si nezávazně vyzkoušet dvě lekce a pak se rozhodněte.

Kroužek Paličkování odpadá ve čtvrtek 29. září. Hodinu si děti nahradí individuálně po domluvě s lektorem – Alenou Klímovou.

Kroužek Časopis odpadá v pátek 30. září.

Filmový klub

Pozvánka na pondělí 3. 10. od 14.15 hod v učebně Vv – třetí patro. Doporučený věk 8 – 14 let.

Jsem tu nový / Eefje Blankevoort / Nizozemsko / 2014 / 20 min. / dabingjsem tu nový

Osmiletý Tanans pocházející z Konga přišel o oba rodiče a posledních pár let strávil v uprchlickém táboře. Nyní se již nemůže dočkat nového domova v ubytovně holandského městečka. A hlavně nových kamarádů ve škole. Problém je, že jim zatím vůbec nerozumí a holandština s jejím typickým „chrochtavým“ přízvukem mu připadá velmi těžká. Tanansovi spolužáci jsou ale trpěliví a s pomocí angličtiny a jednoduchých her ho zasvěcují do nového jazyka a prostředí. Vstřícnost nových kamarádů a schopnost Tananse zvládat výzvy v nové zemi včetně jízdy na kole nasvědčují tomu, že si velmi brzy poradí i s holandštinou. (převzato z www.jsns.cz)

Kateřina Sedláčková

Divadelní soubor rodičů hledá herce

Vážení rodiče,
vy, kteří máte zájem o amatérské divadlo, přijďte se v úterý 11. října a v úterý 25. října podívat do eurytmického sálu školy, kde probíhají od 17 hodin naše zkoušky. Hledáme herce, herečky a nápovědu.

Ostatní

Noc vědců na Univerzitě – v pátek 30. 9. od 16 do 22 hodin: noc vědců

Přehlídka středních škol v Afi Paláci – 12. 10. 2016 od 9 do 18 hodin: afi střední školy