36. W – čtení od 19. května 2017

Přehled akcí

 • Ve dnech 21. – 24. května bude 7. třída na astronomickém kurzu na Luckém vrchu.
 • Ve dnech 22. – 25. května si 5. třída užije projektové dny na Helfenburku.
 • Ve dnech 22. – 25. května si 1. třída užije projektové dny na Konopáči.
 • V úterý 23. května se od 16:30 koná rodičovská schůzka 3. třídy.
 • V úterý 23. května se od 16:30 koná rodičovská schůzka 4. třídy.
 • V úterý 23. května nebude z organizačních důvodů Dramatický kroužek a kroužek Vaření.
 • Ve dnech 25. – 28. května si 4. třída užije projektové dny na Helfenburku.
 • V pondělí 29. května se ve Slatiňanech na zámku budou od 16 hodin konat Rytířské hry 6. třídy. Přijďte se podívat!
 • V pondělí 29. května je od 17:30 ve VČD divadelní představení „Čtyřlístek“ pro předplatitele skupiny S.
 • Od 29. května do 2. června si 2. třída užije projektový týden v Broumovském klášteře.
 • Ve středu 31. května jede 3. třída na výlet do Muzea řemesel v Letohradu.
 • Ve středu 31. května jde 9. třída v rámci vyučování na program o Nicolasi Wintonovi.
 • Ve čtvrtek 1. června odjíždí 8. a 9. třída na třídenní festival Duhové divadlo do Písku. Podpořit je v roli diváků pojede i 7. třída.
 • Ve středu 7. června jde 8. třída v rámci vyučování do VČD na představení Bláznivé nůžky.
 • Ve čtvrtek 8. června se koná další setkání Kruhu tvořivého.
 • Ve čtvrtek 8. června se od 16:30 koná schůzka rodičů budoucí první třídy.

Informace z kuchyně

Do naší zdravé školní jídelny hledáme vyučenou paní kuchařku nebo paní kuchařku s praxí na hlavní pracovní poměr. Bližší informace vám ráda podá vedoucí školní jídelny paní Olga Chlápková na tel. 736 623 368

Kruh Tvořivý
8. 6. od 17 hodin – Flamenco

Zajímá Vás tanec? Máte chuť vyzkoušet si něco nového? Tak přijďte na ochutnávku temperamentního flamenca, tance ze slunné a divoké Andalucíe. Pěkně si spolu zadupeme, možná i zatleskáme a naučíte se kousek choreografie veselého tance Tangos.

Délka kurzu bude cca 2 hodiny. Kapacita kurzu je 15 účastníků, věk od cca 13 let. Na sebe si vezměte něco pohodlného, dívky (ženy) volnější sukni, pevné boty na nízkém a širokém podpadku, aby se vám pěkně dupalo a trochu to znělo, případně nízké boty typu baleríny, pánové společenské boty (tenisky nejsou vhodné). Přihlásit se můžete u Moniky Hodíkové, e-mail: monhod@nullcentrum.cz .

Tato dvě setkání zakončí letošní školní rok, ale už přijímáme nabídky na tvoření na začátek roku příštího. Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše dovednosti či koníčky na některém ze setkání, která se konají začátkem každého měsíce. S jakýmikoli dotazy ohledně pořádání tvořivých setkání se můžete obracet na Denisu Lechnýřovou (syyyr@nullsyyyr.cz), Ivu Broklovou (ivabroklova@nullseznam.cz), Moniku Hodíkovou (monhod@nullcentrum.cz)

Děkujeme a těšíme se na setkávání.

Ostatní

Pozvánka na víkendový workshop Lesní hry, který pořádá nezisková organizace Otevřený prostor ve dnech 26. – 28. května v našem novém centru v Trpoměchách u Slaného a blízkém lese na kopci Řípec.

Tento dvoudenní prožitkový workshop je zaměřen na lesní hry a aktivity v přírodě, které nás dostávají do bližšího kontaktu s přírodou a umožňují nám dozvědět se více nejen o ní ale i sami o sobě.

Lektorem je Daniel Yabsley, který žije a pracuje na biodynamické farmě Old Plowhatch Farm v jihovýchodní Anglii. Je absolventem školy přežití a bližšího sepjetí s přírodou a jako učitel těchto dovedností pracuje s dospělými i s dětmi v rámci pravidelných programů na farmě i ve školách.

Workshop lesních her je ideální příležitostí pro učitele, vychovatele, vedoucí dětských táborů i pro každého, kdo chce na vlastní kůži zažít jak smysluplně a objevně trávit čas v přírodě a jak tyto aktivity formují naše vnímání okolního prostředí i sama sebe.

Workshop začíná v pátek 26. 5. v 19:00 a končí v neděli 28. 5. v 14:00. Cena workshopu včetně ubytování a stravy je 2400 Kč. Workshop bude veden v angličtině s možností překladu do češtiny.

Podrobné informace a přihlášku najdete na našem webu: otevrenyprostor.cz/workshop-lesnich-her

Eurytmie

pozvanka

Máte-li zájem jet společně, zavolejte p. uč. Heleně Syrovátkové 732 648 000.

Milí přátelé,

srdečně Vás zveme na eurytmické vystoupení studentů Waldorfského lycea v Praze. Konat se bude v neděli 21. 5. 2017 od 19.00 v Salesiánském divadle v Kobylisích (Kobyliské nám. 1). V našem různorodém programu si může najít své divák, který je otevřený zabývat se vážnějšími tématy, ale i ten, kdo se rád zasměje anebo nechá zavést do světa pohádkových příběhů. 

V tento večer se představí dvě skupiny: 

studenti 2. ročníku předvedou 1. větu Sonáty a moll od skladatele období romantismu Franze Schuberta a eurytmické ztvárnění dvou autorských textů. V jednom z nich se dozvíte, jestli skřítek Vítek najde lék pro umírající strom z královské zahrady a ten druhý Vám přiblíží dobrodružství neduživého tuřínu, který skončí vyhozen na biodynamickém kompostu.

Studenti z eurytmického kroužku se zabývali tématy odcizení a stínů v lidské duši, nástrahami skrytých koutů lidské mysli. Palčivá otázka: „Kdo jsem?“ zaznívá v krátkém, ale intenzivním programu z autorských textů protkaných modernými kompozicemi z cyklu Musica Ricercata maďarského skladatele Györgiho Ligetiho. 

Vstupné: dospělí 120 Kč/ zlevněné 70 Kč.

Program:

I. část (eurytmický kroužek)

Györgi Ligeti (1923 – 2006) – Musica ricercata III

Text (Matouš Černý)

Györgi Ligeti – Musica ricercata V

Text (Lucie Lipková)

Klavírní doprovod: Veronika Čechová

II. část (studenti 2. ročníku)

Vlasta Šimková – Skřítek Vítek

Matyáš Polák – Tuřínovo dobrodružství

Franz Schubert (1797 – 1828) – Sonáta a moll D 845, 1. věta

klavírní doprovod: Tsira Jirout