35. W – čtení od 28. dubna 2018

Přehled akcí

Akce, časy a podrobnosti naleznete v  kalendáři školy.

 

30.4.   Ředitelské volno

1. 5.   Státní svátek

2. 5.   3. tř. – spaní ve škole + výroba svíček; Měsíční slavnost, Filmový klub

3. 5.   Focení tříd; 3. tř. – Ekocentrum Paleta – zpracování lnu; Plavání 3. a 4. třída; Rada třídních důvěrníků; Absolventský koncert Karolíny Krobotové a Anežky Machové; Anthroposofická pobočka

4. 5.   5. tř. – trénink olympijských disciplín Brno; Focení tříd

 

7. 5.   Ředitelské volno pro žáky školy

8. 5.   Státní svátek

9. 5.   Školní parlament (7:30, knihovna); Filmový klub; 4. tř. – zkouška divadla rodičů

10. 5.   1. náhradní termín jednotné př. zk. na SŠ; Plavání 3. a 4. třída; Anthroposofická pobočka

11. 5.   2. náhradní termín jednotné př. zk. na SŠ; 2. tř. – divadelní představení; Listování – 2., 3., 4., 5., 6., 7. tř.

12. 5.

Měsíční slavnost

Srdečně vás zveme na ranní setkání ve středu 2. května, při kterém opět uvidíme ukázky z výuky. Přijďte v 8 hodin do tělocvičny.

Absolventský koncert

Vážené kolegium, rodiče, přátelé, kamarádi,
srdečně Vás zvu jménem naší houslové třídy na závěrečný koncert dvou absolventek – Karolínky Krobotové a Anežky Machové. Koncert se koná ve čtvrtek 3.5.2018 v sále ZŠ Waldorfská od 17:00 hod. Klavírní doprovod p. uč. Jana Mori, spoluúčinkuje Jakubka Lechnýřová. Přijďte s námi prožít tuto slavnostní událost a podpořit tak naše absolventky.

Těšíme se na Vás!!!!  Helena Kohoutková

Filmový klub

Pozvánka do filmového klubu ve středu 9. 5. 2018 od 14.45 hod v počítačové učebně ve 3. patře: Muž, který sázel stromy (The Man Who Planted Trees) Fredérick Back, Kanada,1987, 30 min., od 11ti let.
V poetickém animovaném snímku sledujeme příběh fiktivní postavy Élzearda Bouffiera, osamělého pastevce z pustiny ve francouzských Alpách. Jednoho dne, datovaného do roku 1910, ho potká mladý poutník. Fascinovaně pozoruje muže, který každý den vysadí sto žaludů do neúrodné planiny, aby tak vrátil život do míst, jež zdánlivě navždy zahynula. Poutník nemůže na obětavého Élzearda zapomenout, proto se po deseti letech vrací a zjišťuje, že v místech, která bývala mrtvou krajinou, raší mladý les. Pastevec neúnavně a nezištně pokračuje ve své práci, která dává jeho životu smysl. Po mnoha letech se oblast díky jeho zásahu obrodí a osídlí ji zvířata i lidé. Příběh ukazuje, jak mocný může být zásah jediného člověka, který vytrvá ve své obětavé práci. (Prevzato z www.jsns.cz)
Kateřina Sedláčková

Kruh TVOŘIVÝ

Milí rodiče a přátelé školy,
v rámci kruhu tvořivého vám nabízíme pravidelná „setkávání u kolovrátku“. Škola vlastní několik nových funkčních kolovrátků, které bychom mohli využít, jestliže nemáte svůj vlastní. Setkávání by probíhala od října, s pravidelností 1x 14 dní. Mohli bychom příst vlnu vhodnou k pletení, z barevných vlněných česanců na čepice a šály, případně přízi ke tkaní, podle vašeho zájmu. Hlásit se mohou rodiče, ale i starší z dětí. Kdo z vás by měl předběžně o přástky zájem, může se hlásit na syyyr@nullsyyyr.cz. V září bychom vás pozvali na úvodní schůzku, kde bychom se domluvili podrobněji.

Za Kruh tvořivý,
Denisa Lechnýřová a Kateřina Rodinová

Výzva Waldorf 100

Zkuste navrhnout podklady a motto na plakát a propagační materiály pro celorepublikovou akci WALDORF100.  Výzva je určena všem waldorfským žákům devátých ročníků, studentům lyceí, rodičům i učitelům. Návrhy je možné posílat do 18. 5. 2018.
Podrobnosti a podmínky si přečtěte zde.

Hledáme domek v okolí Pardubic

Milí rodiče, vzhledem k obrovské životní změně hledám bydlení pro sebe a Kristiánka, Robinka a Floriánka. Nejlépe do domku v okolí Pardubic, bydleli jsme v domě se zahradou a nemůžeme si zvyknout na byt. Pokud byste o něčem věděli, prosím o informace na mail divnovlaska@nullgmail.com nebo telefon 603824031. Přeji Vám krásné dny a děkuji. Pavlína Amálie Švarcová.

Ostatní

vystúpenie 2. a 3. ročník

Milí priatelia,
radi by sme Vás pozvali na eurytmické vystúpenie žiakov 2. a 3. ročníka WL v Prahe. Uskutoční sa v nedeľu 6. 5. 2018 o 18.00 v Salesiánskom divadle v Kobylisích.

Opäť sa môžete tešiť na autorské texty žiakov – srdce detského i dospelého diváka oslovujúci príbeh Plyšáček Uspáváček z pera Damiána Chaluša a Martinky Abrhanovej a na báseň Síly chaosu od Emy Uhlíkovej. Celá trieda predvedie eurytmické stvárnenie 1. vety sonáty Apassionata od L.v. Beethovena. Z eurytmickej práce druhákov uvidíte i dve sóla – autorskú báseň Anny Kozákovej a báseň od Williama Blakea.

Tretiaci sa podelia o ukážky individuálnej práce na svojich tohtoročných sólach a duách a o skladbu Etude nr. 4 z cyklu Etudes Tableaux od S. Rachmaninova.

Tešíme sa na stretnutie s Vami, Barbora Forbaková

_____________________________

“Neteční 

   jsou všichni stejní.

      Jenom bouře 

          plodí rozmanité děti…”

                                         Ahmad Schamlou

Prahem Paměti

Milí priatelia,

príjmite prosím pozvanie na eurytmické vystúpenie našej skupiny Flow, ktoré sa uskutoční v nedeľu 6.5.2018 o 19.30 v Salesiánskom divadle v Kobylisích.

Tentokrát by sme Vás radi previedli hudbou od súčasnej ruskej skladateľky Lery Auerbach (1973) a obrazmi básní perského básnika Ahmada Schamloua (1925 – 2000), ktoré sme prepojili do jedného celku v programe nesúcom názov Prahem Paměti. 

 Program:

  • Lera Auerbach (z 24 Prelúdií pre husle a klavír, Op. 46) Prelúdium č. 1 v C-Dure
  • Ahmad Schamlou – Ještě stále myslím na havrana
  • Prelúdium č. 7 v A-Dure
  • Prelúdium č. 8 vo fis-molle 
  • Ahmad Schamlou – Temná píseň
  • Prelúdium č. 10 v c-molle 
  • Prelúdium č. 13 in Fis-dure
  • Ahmad Schamlou – Řeč k pohřbívání
  • Prelúdium č. 24 v d-molle

Účinkují: Hanka Krejčová, Daniel Koncsol, Martina Gajdošová, Ludmila Palmeová, Jiřina Krásová, Klára Kuželková, Barbora Forbaková, Lucie Lipková, Veronika Jabůrkova 

Hudobný doprovod: Anna Veverková (husle), Martin Levický (klavír)
Recitácia: Agáta Topinková
Umelecké vedenie: Daniel Müller-Goldegg

Dĺžka programu: ca 30 min.
vstupné dobrovoľné a vzhľadom k nemalým režijným nákladom vítané 🙂

tešíme sa na stretnutie s Vami, Barbora Forbaková