35. W – čtení od 12. května 2017

Přehled akcí

 • V pondělí 15. května se od 17:00 koná přednáška Godiho Kellera na téma „Jak být dnes rodičem?“.
 • V úterý 16. května je v rámci vyučování pro 6. a 7. třídu připravena přednáška o kyberšikaně.
 • Ve středu 17. května sehraje 8. třída své ročníkové divadlo „Babička v trenkách“. Od 17:00 vystoupí sbor 7. – 9. třídy a po něm se již můžete těšit na pořádnou šou.
 • V pátek 19. května odjíždí 5. třída na dva dny do Semil na Olympiádu waldorfských škol.
 • V pondělí 22. května se od 14:15 koná Filmový klub.
 • Ve dnech 21. – 24. května bude 7. třída na astronomickém kurzu na Luckém vrchu.
 • V úterý 23. května se od 16:30 koná rodičovská schůzka 3. třídy.
 • V úterý 23. května se od 16:30 koná rodičovská schůzka 4. třídy.
 • Ve dnech 22. – 25. května si 5. třída užije projektové dny na Helfenburku.
 • Ve dnech 22. – 25. května vyjede 1. třída na projektové dny na Konopáč.
 • Ve dnech 25. – 28. května se 4. třída vydá na projektové dny na Helfenburk.
 • V pondělí 29. května se ve Slatiňanech budou konat Rytířské hry 6. třídy.
 • V pondělí 29. května se od 17:30 koná  divadelní představení „Čtyřlístek“ pro předplatitele skupiny S.
 • Ve středu 31. května jede 3. třída na výlet do Letohradu.
 • Ve středu 31. května jde 9. třída v rámci vyučování na program o Nicolasi Wintonovi.
 • Ve čtvrtek 1. června odjíždí 8. a 9. třída na třídenní festival Duhové divadlo do Písku. Podpořit je v roli diváků pojede i 7. třída.

Přednáška Godiho Kellera

v pondělí 15. května od 17 hodin „Jak být dnes rodičem“

Godi Keller je norský učitel s třicetiletou praxí, spisovatel, vypravěč a oblíbený lektor. Vede pedagogické kurzy po celé Evropě i mimo ni. V současnosti se zabývá především výchovou v době dospívání, těžce vzdělavatelnými dětmi a otázkou autority a rolí rodičů. Před svým turné po Indii se zastaví na 14 dní v Čechách. Více na www.godikeller.com.

přednáška Godi Keller 15. 5. 2017

Filmový klub

Pozvánka do posledního filmového klubu v pondělí 22. 5. od 14.15 hod v počítačové učebně ve třetím patře: Film na přání – vybereme společně přímo na setkání.

Informace z kuchyně

Do naší zdravé školní jídelny hledáme vyučenou paní kuchařku nebo paní kuchařku s praxí na hlavní pracovní poměr. Bližší informace vám ráda podá vedoucí školní jídelny paní Olga Chlápková na tel. 736 623 368

Kroužek vaření

Každé úterý probíhá ve cvičné kuchyňce kroužek vaření, kde se děti učí vytvořit něco dobrého k snědku a také základy práce v kuchyni. Na poslední hodině si vyzkoušeli něco z řecké kuchyně, a to kuřecí souvlaki, tzatziki, pita chleba a zeleninový salát, na předchozích hodinách to byla např. zemlbába s ricottou, slaný koláč s pórkem nebo třeba zapečené sýrové špecle.

Ještě pár lekcí nás čeká, tak se necháme překvapit, co dobrého si ještě vyzkoušíme. A na závěr by bylo příjemné to všechno společně vyhodnotit na společném pikniku.

Už se vám sbíhají sliny? Nám také.
S pozdravem Vaření Zdar! za kroužek vaření jeho lektoři z řad rodičů

Vítání včeliček

V úterý 9. května proběhla na školní zahradě malá slavnost.

„Jsem rád, že se po dlouhé době vracejí včely do některé z pardubických základních škol. Ve waldorfských školách v Německu nebo Švýcarsku je včelařství běžným standardem.  Nejen, že děti uvidí, jak vzniká med, ale budou přímo pozorovat i zajímavosti života ve včelím společenství,“ uvedl náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký, který přišel spolu s významným pardubickým včelařem Evženem Báchorem podpořit slavnostní představení prvního úlu.

Ostatní

Pozvánka na víkendový workshop Lesní hry, který pořádá nezisková organizace Otevřený prostor ve dnech 26. – 28. května v našem novém centru v Trpoměchách u Slaného a blízkém lese na kopci Řípec.

Tento dvoudenní prožitkový workshop je zaměřen na lesní hry a aktivity v přírodě, které nás dostávají do bližšího kontaktu s přírodou a umožňují nám dozvědět se více nejen o ní ale i sami o sobě.

Lektorem je Daniel Yabsley, který žije a pracuje na biodynamické farmě Old Plowhatch Farm v jihovýchodní Anglii. Je absolventem školy přežití a bližšího sepjetí s přírodou a jako učitel těchto dovedností pracuje s dospělými i s dětmi v rámci pravidelných programů na farmě i ve školách.

Workshop lesních her je ideální příležitostí pro učitele, vychovatele, vedoucí dětských táborů i pro každého, kdo chce na vlastní kůži zažít jak smysluplně a objevně trávit čas v přírodě a jak tyto aktivity formují naše vnímání okolního prostředí i sama sebe.

Workshop začíná v pátek 26. 5. v 19:00 a končí v něděli 28. 5. v 14:00. Cena workshopu včetně ubytování a stravy je 2400 Kč. Workshop bude veden v angličtině s možností překladu do češtiny.

Podrobné informace a přihlášku najdete na našem webu: otevrenyprostor.cz/workshop-lesnich-her