34. W – čtení od 20. dubna 2018

Přehled akcí

Akce, časy a podrobnosti naleznete v  kalendáři školy.

23. 4. 6. tř. – týdenní projektový výjezd – Litice; 3. tř. – políčko

24. 4.

25. 4.

26. 4. 5. tř. – preventivní program Semiramis; Plavání 3. a 4. tř; 2. tř. – zkouška divadla rodičů; Anthroposofická pobočka

27. 4. Rytířské hry – 6. tř. – Litice

28. 4.

29. 4.

 

30. 4. Ředitelské volno

1. 5. Státní svátek

2. 5. Měsíční slavnost

3. 5. Focení tříd; 3. tř. – Ekocentrum Paleta – zpracování lnu; Plavání 3. a 4. tř; Rada třídních důvěrníků; Absolventský koncert Karolíny Krobotové a Anežky Machové; Anthroposofická pobočka

4. 5.  Focení tříd

Kruh TVOŘIVÝ

Milí rodiče a přátelé školy,
v rámci kruhu tvořivého vám nabízíme pravidelná „setkávání u kolovrátku“. Škola vlastní několik nových funkčních kolovrátků, které bychom mohli využít, jestliže nemáte svůj vlastní. Setkávání by probíhala od října, s pravidelností 1x 14 dní. Mohli bychom příst vlnu vhodnou k pletení, z barevných vlněných česanců na čepice a šály, případně přízi ke tkaní, podle vašeho zájmu. Hlásit se mohou rodiče, ale i starší z dětí. Kdo z vás by měl předběžně o přástky zájem, může se hlásit na syyyr@nullsyyyr.cz. V září bychom vás pozvali na úvodní schůzku, kde bychom se domluvili podrobněji.

Za Kruh tvořivý,
Denisa Lechnýřová a Kateřina Rodinová

Výzva Waldorf 100

Zkuste navrhnout podklady a motto na plakát a propagační materiály pro celorepublikovou akci WALDORF100.  Výzva je určena všem waldorfským žákům devátých ročníků, studentům lyceí, rodičům i učitelům. Návrhy je možné posílat do 18. 5. 2018.
Podrobnosti a podmínky si přečtěte zde: výzva pro waldorf 100.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

Příměstský tábor zaměřený na paličkování a korálkování proběhne ve dnech 13. 8. – 17. 8. 2018 v areálu školní družiny. Začínat budeme v 8,00 a končit v 16,00. Cena je 1600 Kč.
Bližší informace – Alena Klímová

Ostatní

vystúpenie 2. a 3. ročník

Milí priatelia,
radi by sme Vás pozvali na eurytmické vystúpenie žiakov 2. a 3. ročníka WL v Prahe. Uskutoční sa v nedeľu 6. 5. 2018 o 18.00 v Salesiánskom divadle v Kobylisích.

Opäť sa môžete tešiť na autorské texty žiakov – srdce detského i dospelého diváka oslovujúci príbeh Plyšáček Uspáváček z pera Damiána Chaluša a Martinky Abrhanovej a na báseň Síly chaosu od Emy Uhlíkovej. Celá trieda predvedie eurytmické stvárnenie 1. vety sonáty Apassionata od L.v. Beethovena. Z eurytmickej práce druhákov uvidíte i dve sóla – autorskú báseň Anny Kozákovej a báseň od Williama Blakea.

Tretiaci sa podelia o ukážky individuálnej práce na svojich tohtoročných sólach a duách a o skladbu Etude nr. 4 z cyklu Etudes Tableaux od S. Rachmaninova.

Tešíme sa na stretnutie s Vami, Barbora Forbaková

_____________________________

“Neteční 

   jsou všichni stejní.

      Jenom bouře 

          plodí rozmanité děti…”

                                         Ahmad Schamlou

Prahem Paměti

Milí priatelia,

príjmite prosím pozvanie na eurytmické vystúpenie našej skupiny Flow, ktoré sa uskutoční v nedeľu 6.5.2018 o 19.30 v Salesiánskom divadle v Kobylisích.

Tentokrát by sme Vás radi previedli hudbou od súčasnej ruskej skladateľky Lery Auerbach (1973) a obrazmi básní perského básnika Ahmada Schamloua (1925 – 2000), ktoré sme prepojili do jedného celku v programe nesúcom názov Prahem Paměti. 

 Program:

  • Lera Auerbach (z 24 Prelúdií pre husle a klavír, Op. 46) Prelúdium č. 1 v C-Dure
  • Ahmad Schamlou – Ještě stále myslím na havrana
  • Prelúdium č. 7 v A-Dure
  • Prelúdium č. 8 vo fis-molle 
  • Ahmad Schamlou – Temná píseň
  • Prelúdium č. 10 v c-molle 
  • Prelúdium č. 13 in Fis-dure
  • Ahmad Schamlou – Řeč k pohřbívání
  • Prelúdium č. 24 v d-molle

Účinkují: Hanka Krejčová, Daniel Koncsol, Martina Gajdošová, Ludmila Palmeová, Jiřina Krásová, Klára Kuželková, Barbora Forbaková, Lucie Lipková, Veronika Jabůrkova 

Hudobný doprovod: Anna Veverková (husle), Martin Levický (klavír)
Recitácia: Agáta Topinková
Umelecké vedenie: Daniel Müller-Goldegg

Dĺžka programu: ca 30 min.
vstupné dobrovoľné a vzhľadom k nemalým režijným nákladom vítané 🙂

tešíme sa na stretnutie s Vami, Barbora Forbaková