3. W – čtení od 15. září 2017

Přehled akcí

Akce na následující týden, měsíc i celý školní rok naleznete v  kalendáři školy. Jsou zde uvedeny rodičovské schůzky, přednášky, výlety apod.

Kroužky

Úterní dramatický kroužek zahájí svou činnost 19. září od 14:30. Sejdeme se v učebně 8. třídy. Tato první hodina bude zkrácena do 15:15, následující lekce proběhnou v běžném čase 14:30 – 16:00. Na setkávání a tvoření se těší B. Machová.

Přijďte nás podpořit!

Naše škola se zúčastní již 8. ročníku  školní „kulinářské“ akce  Jak nám chutná Evropa, která se uskuteční 22. září 2017 od 13 hodin
před hlavním vchodem Atrium Palác Pardubice.

Tato akce je jedinečnou příležitostí pro setkání žáků a studentů různých věkových skupin, kteří zde mají možnost ocenit dovednosti a snahu svých mladších nebo naopak starších kamarádů, zároveň se dobře pobavit a ochutnat netradiční speciality.

Akce je založena na myšlence, že národní kuchyně je součástí kultury každé země. Jednotlivé týmy složené ze žáků či studentů stejné školy připraví ochutnávku tradičních pokrmů jednoho z členských států Evropské unie. V den konání akce budou mít před Atrium Palác Pardubice k dispozici stánek, který mohou vyzdobit v duchu země,
jež reprezentují, např. vlajkou, kolážemi s fotografiemi typických míst či tradičními předměty. Mohou se například také obléci do národních barev daného státu.

Jednotlivé školy a třídy se utkají o „Řád evropské vařečky“, který získají autoři nejchutnějších pokrmů. O vítězi rozhodne hlasování návštěvníků akce z řad rodičů
a široké veřejnosti. Zároveň se můžete těšit na zajímavý doprovodný kulturní program.

Vařit budeme řeckou kuchyni. Jste srdečně zváni.

Skutečně zdravá škola

Milí rodiče a zaměstnanci školy. Spolek Skutečně zdravá škola a Rodinná farma Částkov Vás srdečně zvou na návštěvu farmy ve čtvrtek 21. září od 15.30. 

Budete si moci prohlédnout farmu či nakoupit čerstvé sezónní výpěstky.
Více informací naleznete na pozvánce: pozvanka_den_na_farme_castkov

Informace pro rodiče dětí z 3. třídy z Klubíku:
Na farmě budou během dne probíhat exkurze pro děti z MŠ a ZŠ a Vaše děti se budou moci zúčastnit také, pokud o to budete mít zájem (viz. program).
Případné dotazy na mém emailu hanka.murphy@nullgmail.com nebo hanka@nullskutecnezdravaskola.cz nebo na tel. 732 719 223.

Hanka Murphy, mluvčí Kruhu SZŠ a koordinátorka programu v Pardubickém kraji

Rodičovský kurz s Godim Kellerem

Podrobnosti naleznete zde.

Pardubice 2. – 4. října 2017   tři večery: pondělí, úterý, středa 17 – 20 h

Cena 900 Kč za celý kurz. 800 Kč pro členy Spolku na podporu WP Pardubice. Přihlášky posílejte na sekretariat@nullwaldorfpardubice.cz. V době kurzu můžeme po předchozí domluvě zajistit přihlášeným účastníkům hlídání dětí v budově školy.

Godi Keller je pedagog, spisovatel, vypravěč pohádek a příběhů. Věnuje se vzdělávání učitelů a také pedagogice pro rodiče. Žije v Norsku, ale pořádá kurzy pro rodiče v pedagogy po celém světě: v Norsku, Švédsku, Maďarsku, pobaltských zemích, Slovinsku, na Islandu, v Indii…

Školní kalendář

Vážení rodiče, chcete si přidat události ve škole do vašeho Google kalendáře? Pokud nemáte účet na Googlu, zřiďte si ho, pokud ho již máte, přihlaste se a postupujte takto: na stránkách školy si najděte kalendář https://www.waldorfpardubice.cz/akce-google/ a dole pod kalendářem klikněte na odkaz. Objeví se vám stránka kalendáře Waldorf Pardubice. Opět vpravo dole najděte malé +, na které klikněte. Poté odsouhlaste přidání kalendáře do vašeho. V této chvíli se zobrazí kalendář Waldorf Pardubice ve vašem Google kalendáři. Můžete si nastavit různé barvy kalendářů, a pokud nějaký zrovna nepořebujete, prostě ho kliknutím na barevný čtvereček vlevo deaktivujte. Zapnete ho zase jednoduchým kliknutím.

Kateřina Sedláčková – koordinátorka akcí školy

Ostatní

Milí přátelé,

dovoluji si vám poslat podrobné informace k nadcházejícímu kurzu “Školy odhalení hlasu” s Christiaanem Boelem.

Hned nazačátek jedna novina!

Zde důležitá informace hlavně pro ty, kteří jsou z Ostravy nebo z jeho okolí! Tentokrát zavítá krátce Christiaan také do Ostravy. Můžete se s ním při práci setkat v úterý 19. 9na Lidové konzervatoři v Múzické škole, Wattova 5 v čase od 17 do 20 hodin.

Přihlášky a bližší informace můžete získat od Blanky Hrubé na e-mailové adrese: blanka.hruba@nullgmail.com

Následovat bude již tradičně kurz v Praze v Obci křesťanů, Na Špejcharu 3, Praha 7, a to 22 a 23. 9. 2017

Program s výší kurzovného naleznete v příloze.

V rámci kurzu je možné využít nabídky individuálních lekcí, na které je potřeba přihlásit se předem.

Také je možné zúčastnit se aktivně “master classes”.  Bližší informace také v příloze.

Přihlášky prosím na e-mailové adrese: j.vitovcova@nullvolny.cz

Přihlášky je možné podávat až do začátku kurzu

Kurz zpěvu podle “školy odhalení hlasu” paní Werbeck je určen pro všechny zájemce z řad profesionálních zpěváků, amatérských zpěváků, ale i těch, kteří si jen občas zazpívají a dokonce kurz je velmi vhodný pro všechny, kteří bojují s tím, že si myslí, že zpěv není z různých důvodů pro ně. kurz je velmi vhodný pro pedagogy.

Cvičení, které mají neuvěřitelný přesah působí na každého z nás . Pomáhají k uvolnění, ke schopnosti koncentrace, ke správnému dýchání, prohloubení naslouchání sobě a druhým. Poskytují ochranu nejen pro náš hlas, ale i pro nás samotné a vyzívají ke změnám, které sami v sobě odhalujeme jako žádoucí. To vše pomáhá zase naopak k osvobození našeho přirozeného hlasu.

Paní Werbeck, která byla uznávanou švédskou operní pěvkyní a ve svých mladých letech ztratila hlas kvůli nesprávné pěvecké technice, vyvinula  velké a dlouhodobé úsilí, aby našla cestu k tomu, jak správně pracovat s hlasem. Léčebný impuls “školy odhalení hlasu” je tím, co postavila nade vše.