29. W – čtení od 17. března 2018

Přehled akcí
Akce a podrobnosti k nim naleznete v kalendáři školy.
10. 3. – začínají jarní prázdniny
19. 3. – 1. tř. – divadlo Kašpárek a drak; 8. tř. schůzka rodičů
20. 3. – 6. tř. – schůzka rodičů; 3. tř. schůzka rodičů
21. 3. – 4. tř. – GAMPA – program k výstavě
22. 3. – Plavání 3. a 4. tř; DOD “Škola na zkoušku” – pro děti i rodiče; Anthroposofická pobočka; Divadlo 17:30 skupina S “Tančírna”
23. 3.

26. 3.
27. 3. 3. tř. – Cesta sýra Lozice; 2. tř. – schůzka rodičů
28. 3. Jarní slavnost
29. 3. Velikonoční prázdniny
30. 3. Velikonoční prázdniny

Vajíčka a proutí na Jarní slavnost – 2018

Prosíme o shromažďování vyfouknutých vajíček a proutí na Jarní slavnost, která se bude konat ve středu 28. 3. Dále vás prosíme o přinesení občerstvení do kavárny, které odevzdejte před začátkem slavnosti. Bezlepkové potraviny označte. Děkujeme. Rodiče 4. třídy

Jarní slavnost

Srdečně vás zveme na Jarní slavnost ve středu 28. 3., kterou zahájíme v 14.45 hod hudebním vystoupením. Zahraje vám instrumentální soubor paní Dity Veselé a zapěje učitelský sbor. Mezi 15 a 17 hodinou pro vás ve třídách budou připraveny dílničky, kavárna a nebude chybět ani již tradiční palačinkový běh. Těšíme se na vás. Rodiče 4. třídy

Družina – 28. 3. probíhá jako obvykle a hromadně se na jarní slavnost nechystá.

Seznamovací kurz eurytmie

Seznamovací kurz eurytmie – úvod do eurytmie pro zájemce z řad rodičů a přátel se uskuteční ve dnech 7. 3. a 21. 3. 2018 vždy 18:00 – 19:30 v sále ZŠW Pardubice. Doporučuji přinést si gymnastické cvičky, vstupné dobrovolné. V případě zájmu se ozvěte na 776 804 763 nebo elisabeth.dostalova@nullseznam.cz. Eurytmie se těší Elisabeth Dostalova

Ostatní

Média a pedagogika – 23. až 25. března

Milé kolegyně, milí kolegové, těžko bychom dnes hledali aktuálnější téma než mediální pedagogika a digitalizace. V semináři se na základě důkladné analýzy historického a duchovně vědeckého kontextu seznámíte se základními prvky nepřímé i přímé mediální výchovy, kterou waldorfská pedagogika umožňuje. Seminář bude doplněn uměleckými aktivitami. Vřele doporučujeme!

pozvánka_hubner               program_hubner

„Spojení s přírodou“ s Danielem Yabsleym

Milí přátelé,

rád bych vás pozval na prožitkový víkendový workshop „Spojení s přírodou“ s Danielem Yabsleym, který se uskuteční 23. – 25. března v Trpoměchách u Slaného.
Náplní tohoto úvodního workshopu budou různé hry a aktivity, zaměřené na prohlubování spojení s přírodou. Na podzim tohoto roku chceme otevřít nový vzdělávací program „Spojení s přírodou / The Art of Mentoring“. Tento víkednový workshop bude jeho ochutnávkou. Další úvodní víkend se uskuteční na konci května (25. – 27. 5.).
Daniel Yabsley žije a pracuje na biodynamické farmě Old Plowhatch Farm v jihovýchodní Anglii. Je absolventem školy přežití a bližšího sepjetí s přírodou a jako učitel těchto dovedností pracuje s dospělými i s dětmi v rámci pravidelných programů na farmě i ve školách.

Tento workshop je ideální příležitostí pro učitele, vychovatele, vedoucí dětských táborů i pro každého, kdo chce na vlastní kůži zažít jak smysluplně a objevně trávit čas v přírodě a jak tyto aktivity formují naše vnímání okolního prostředí i sebe.

Podrobné informace včetně přihlášky najdete na stránkách pořádající organizace Otevřený prostor spojeni-s-prirodou-vikendovy-workshop. Více o aktivitách v rámci dlouhodobého programu „Spojení s přírodou / The Art of Mentoring“ se dozvíte tamtéž: spojeni-s-prirodou/art-of-mentoring.

Studium waldorfské pedagogiky

waldorf-letak