27. W – čtení od 2. března 2018  

Přehled akcí

Akce a podrobnosti k nim naleznete v  kalendáři školy.

  1. 3. – 5. tř. schůzka rodičů – divadlo aj a koncert rodičů; 4. tř. – schůzka rodičů
  2. 3. – Bubnování s bubeníky ze Šumperka; 1. tř. schůzka rodičů
  3. 3. – Přátelský turnaj na ZŠ Bratranců Veverků – kinball; Filmový klub
  4. 3. – Plavání 3. a 4. tř; Valná hromada Spolku rodičů; Anthroposofická pobočka
  5. 3.
  6. 3. – začínají jarní prázdniny

Valná hromada Spolku

Vážení rodiče a přátelé školy, přijměte prosím pozvání na Valnou hromadu Spolku rodičů, která se bude konat 8. 3. 2018 od 17 hodin v hlavní budově naší školy.

Za Výbor Spolku zve všechny rodiče Denisa Lechnýřová

Vajíčka a proutí na Jarní slavnost

Prosíme o shromažďování vyfouknutých vajíček a proutí na Jarní slavnost, která se bude konat 28. března. Děkujeme. 

Seznamovací kurz eurytmie

Seznamovací kurz eurytmie – úvod do eurytmie pro zájemce z řad rodičů a přátel se uskuteční ve dnech 7. 3. a 21. 3. 2018 vždy 18:00 – 19:30 v sále ZŠW Pardubice. Doporučuji přinést si gymnastické cvičky, vstupné dobrovolné. V případě zájmu se ozvěte na 776 804 763 nebo elisabeth.dostalova@nullseznam.cz.   Eurytmie se těší                             Elisabeth Dostalova

Ostatní

Média a pedagogika – 23. až 25. března

Milé kolegyně, milí kolegové, těžko bychom dnes hledali aktuálnější téma než mediální pedagogika a digitalizace. V semináři se na základě důkladné analýzy historického a duchovně vědeckého kontextu seznámíte se základními prvky nepřímé i přímé mediální výchovy, kterou waldorfská pedagogika umožňuje. Seminář bude doplněn uměleckými aktivitami. Vřele doporučujeme!

pozvánka_hubner               program_hubner

“Škola odhalení hlasu” podle paní Werbeck – 16. až 18. března

Vážení přátelé, dovoluji si vás pozvat na kurz “Školy odhalení hlasu” podle paní Werbeck. Jedná se o antroposofický způsob práce s hlasem. Léčebné účinky “Školy odhalení hlasu” mohou pomoci při problémech ve zpěvu, při zdravotních obtížích i k celkovému “naladění” organismu. Na kurzu poznáte působení různých cvičení a můžete získat inspiraci pro vaši pedagogickou činnost.

Kurz pod vedením Christiaana Boeleho se koná ve waldorfské základní škole v Praze – Jinonicích ve dnech 16. – 18. 3. 2018.

Bližší informace naleznete v příloze. Pokud by byla Vaše finanční situace jedinou překážkou pro účast, je možná individuální dohoda. Přihlášky na:  j.vitovcova@nullvolny.cz

„Spojení s přírodou“ s Danielem Yabsleym

Milí přátelé,

rád bych vás pozval na prožitkový víkendový workshop „Spojení s přírodou“ s Danielem Yabsleym, který se uskuteční 23. – 25. března v Trpoměchách u Slaného.
Náplní tohoto úvodního workshopu budou různé hry a aktivity, zaměřené na prohlubování spojení s přírodou. Na podzim tohoto roku chceme otevřít nový vzdělávací program „Spojení s přírodou / The Art of Mentoring“. Tento víkednový workshop bude jeho ochutnávkou. Další úvodní víkend se uskuteční na konci května (25. – 27. 5.).
Daniel Yabsley žije a pracuje na biodynamické farmě Old Plowhatch Farm v jihovýchodní Anglii. Je absolventem školy přežití a bližšího sepjetí s přírodou a jako učitel těchto dovedností pracuje s dospělými i s dětmi v rámci pravidelných programů na farmě i ve školách.

Tento workshop je ideální příležitostí pro učitele, vychovatele, vedoucí dětských táborů i pro každého, kdo chce na vlastní kůži zažít jak smysluplně a objevně trávit čas v přírodě a jak tyto aktivity formují naše vnímání okolního prostředí i sebe.

Podrobné informace včetně přihlášky najdete na stránkách pořádající organizace Otevřený prostor spojeni-s-prirodou-vikendovy-workshop. Více o aktivitách v rámci dlouhodobého programu „Spojení s přírodou / The Art of Mentoring“ se dozvíte tamtéž: spojeni-s-prirodou/art-of-mentoring.