24. W – čtení od 11. února 2018

Přehled akcí

Akce a podrobnosti k nim naleznete v  kalendáři školy.

 • 12. 2. Žáci vyučují místo učitelů; 5. tř. schůzka rodičů
 • 13. 2. Masopust; 6. tř. – schůzka rodičů; 9. tř. schůzka rodičů
 • 14. 2.
 • 15. 2. Anthroposofická pobočka
 • 16. 2.

 

 • 19. 2. 4. tř. – týdenní lyžařský výcvik – Ztracenka
 • 20. 2. 7. tř. – schůzka rodičů; 3. tř. schůzka rodičů
 • 21. 2.
 • 22. 2. Plavání 3. a 4. tř; Přednáška – Godi Keller; Anthroposofická pobočka
 • 23. 2.
 • 24. 2. Godi Keller: Kurz moderního rodičovství

Masopust

Zveme vás na tradiční masopustní průvod, který zahájíme v 9:30 na školním hřišti. Uvítáme vás v tradičních maskách, s hudbou i tancem. Chybět nebudou ani masopustní dobroty. PŘIJĎTE!

 

 

Tydli fidli bumtarata,
otevřete kmotře vrata!
Maškary k vám přišly, hej,
začal masopustní rej.

 

 

Pokud byste ještě nevěděli, za co do průvodu půjdete, zkuste některou z následujících tradičních masek: medvěd, medvědář, kominík, hokynářka s dobrůtkami, květinářka, cikáni, smrt, všechna řemesla (pekaři, řezníci, dráteníci, ševci, švadleny,…), bába s nůší, slaměný, …

Dotazníky pro rodiče

Cílem naší školy je, aby se děti do školy těšily a cítily se zde bezpečně, učitelé byli jejich dobrými průvodci, kteří mají svou práci rádi a vidí v ní smysl, aby se provozním zaměstnancům ve škole dobře pracovalo a rodiče byli spokojení s tím, jak škola rozvíjí potenciál jejich dětí, aby i ony co nejlépe obstály před výzvami dnešního světa. Zda se nám to společně daří a co bychom případně měli změnit, nám musíte říct vy, kteří jste s životem školy spojeni. Proto jsme si nechali od společnosti Scio připravit dotazník a prosíme o jeho vyplnění.

Podrobnosti naleznete zde: dotazniky

Valná hromada Spolku

Vážení rodiče a přátelé školy, přijměte prosím pozvání na Valnou hromadu Spolku rodičů, která se bude konat ve čtvrtek 8. 3. 2018 od 17 hodin v hlavní budově naší školy.

Za Výbor Spolku rodičů zapsala Denisa Lechnýřová

Ztráty a nálezy

Opět se ve škole nahromadilo dětské oblečení a boty, které nikdo nepostrádá. K rozebrání je vše na chodbě u dílen do 16. února. Poté budou pytle odvezeny do sběrného kontejneru.

Godi Keller – přednášky

Ve čtvrtek 22. 2. od 17h Vás zveme na přednášku Godiho Kellera: Co děti opravdu potřebují pro život? 

přednáška_godi_22.2.2018

 

V sobotu 24. 2. se můžete zúčastnit od 9 do 16 hod Kurzu moderního rodičovství Godiho Kellera. Nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít, tentokrát se nám podařilo domluvit sobotu pro ty, kterým nevyhovovala podzimní “večerní škola”. Godi Keller je opravdu skvělý.

kurz_godi_24.2.2018

Kuchařský počin roku u nás ve škole?!

Díky projektu Skutečně zdravé školy a firmy Ambi CZ, která provozuje 23 gastronomických konceptů v Česku, se naše škola zapojila do společné spolupráce s jejich kuchaři či šéfkuchaři. Naši školu si vybrali Jiří Horák, který je kuchařem v nově otevřeném bistru Grils, a Petr Bartoš z  Michelinskou hvězdou ověnčené La Degustation. V pondělí 5. 2. dopoledne jsme se s nimi společně s Hankou Murphy, koordinátorkou SZŠ v Pardubickém kraji, sešli na seznamovací a “oťukávací” návštěvu v naší školní jídelně. Schůzka proběhla v přátelské atmosféře a týkala se otázek vaření ve školních jídelnách, výživových norem, receptur, oblíbených a neoblíbených jídel. Společně jsme si řekli, že máme  všichni zájem o spolupráci. Další setkání v březnu by tak již mělo být praktické a v kuchyni. Vařit budeme bezmasé menu, a jakmile bude známé, určitě se jej dozvíte. Ráda bych, aby dnem, kdy se bude vařit bylo pondělí. Tak budou moci kuchaři zažít nejen atmosféru ranního setkání a nasát ducha školy, ale také se osobně představit a žáky pozvat na oběd. Těšíme se na společné vaření.

Přidávám zajímavé odkazy:

http://www.ambi.cz/en/restaurace/

https://www.marianne.cz/clanek/kuchar-jiri-horak

Ráda bych poděkovala paním kuchařkám za jejich neutuchající fantazii a účast na akcích. Mám na mysli jejich odvahu i radost, s jakou se zhostily kostýmních převleků v předvánočním období a v období před samotným Masopustem.

Foto naleznete zde: Přečtěte si více.

 

Rodičovská školní propagační síť

Vážení rodiče,

chtěli bychom vás požádat o aktualizaci vašeho zapojení do ROZŠUPu (Rodičovská školní propagační síť). Pokud pravidelně navštěvujete místo, na které byste mohli umístit pozvánky na školní akce, přednášky atd., vyplňte formulář v následujícím odkazu: ROZŠUP

Máte-li další náměty k propagaci školy, obracejte se na Mgr. Pavla Lomičku: lomicka@nullwaldorfpardubice.cz

Vši

Vážení rodiče, naši školu opět navštívily vešky. Prohlédněte, prosím, dětem vlasy. Děkujeme.

Ostatní

Prodám kytaru STRUNAL CLASIC ½, nová, v záruce 2 roky, cena na doptání na tel.: 773 098877