2. W – čtení od 8. září 2017

Přehled akcí

Akce na následující týden, měsíc i celý školní rok naleznete v kalendáři školy. Jsou zde uvedeny rodičovské schůzky, přednášky, výlety apod.

Školní kalendář

Vážení rodiče, chcete si přidat události ve škole do vašeho Google kalendáře? Pokud nemáte účet na Googlu, zřiďte si ho, pokud ho již máte, přihlaste se a postupujte takto: na stránkách školy si najděte kalendář https://www.waldorfpardubice.cz/akce-google/ a dole pod kalendářem klikněte na odkaz. Objeví se vám stránka kalendáře Waldorf Pardubice. Opět vpravo dole najděte malé +, na které klikněte. Poté odsouhlaste přidání kalendáře do vašeho. V této chvíli se zobrazí kalendář Waldorf Pardubice ve vašem Google kalendáři. Můžete si nastavit různé barvy kalendářů, a pokud nějaký zrovna nepořebujete, prostě ho kliknutím na barevný čtvereček vlevo deaktivujte. Zapnete ho zase jednoduchým kliknutím.

Kateřina Sedláčková – koordinátorka akcí školy

Kroužky

Přihlášky na kroužky odevzdejte třídním učitelům do 15. 9. 2017.

Platby kroužků proveďte na č. ú.: 2300677100/2010. Variabilní symbol pro 1. pololetí:11718, do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte + kroužek. Pokud rodiče neuhradí platbu včas, dítě nemůže kroužek navštěvovat.

Termíny úhrad: 1. pololetí do 31. 10. 2017, 2. pololetí do 1. 1. 2018

Kroužky budou postupně začínat od 18.9.2017, termín 1. lekce určí jednotliví lektoři. Kroužky Čtení a Angličtina v písních jsou zrušeny. Více informací na stránkách Spolku: http://spolek.waldorfpardubice.cz/zajmove-krouzky/

Filmový klub

Srdečně zveme všechny zájemce do filmového klubu jednou měsíčně od 14:45 do učebny Aj ve škole ve 3. patře. Program sledujte ve w-čtení. Kateřina Sedláčková

Školní jídelna

Vážení rodiče žáčků z první třídy, pokud odhlašujete obědy na telefonním záznamníku, prosíme o srozumitelné hlášení jmen vašich dětí, abychom vám mohli vyjít vstříc a vaše děti odhlásit. Děkujeme.

Kruh Skutečně zdravá škola

Milí rodiče a zaměstnanci školy,
ráda bych Vás pozvala na schůzku Kruhu Skutečně zdravá škola, která se bude konat v úterý 19. září od 16.00 (místo setkání bude upřesněno).

Tématem bude vyhodnocení dosavadních aktivit, žádost o bronzový certifikát SZŠ, plány do nového školního roku a další možnosti zapojení rodičů.

Druhou pozvánkou je přednáška s výživovým poradcem Jakubem Přibylem na téma Výživa dětí 12. září od 15.30 ve škole Klas v Rosicích. V případě zájmu si, prosím, rezervujte místo na mém emailu.

pozvanka_klas_vyziva_deti

Nedávno publikovaný článek a rozhovor s p. Přibylem jsou k nalezení zde a zde.
Ráda bych poděkovala všem, kteří mi o prázdninách poslali dotazníky se zpětnou vazbou (stále jej můžete zaslat!).

Nově publikované články na blogu SZŠ:       

  1. června: Vaření deváťáků aneb co navíc jim můžeme ještě předat?
  2. srpna: Žně

Tyto a všechny ostatní články si můžete přečíst zde.
Hanka Murphy, mluvčí Kruhu SZŠ
hanka.murphy@nullgmail.com, 732 719 223

Antroposofická pobočka

Vážení rodiče, i letos se budeme každý čtvrtek pravidelně scházet. Od čtvrtka 14. 9. začínáme v čase 18:15 – 19 h studovat Filosofii svobody Rudolfa Steinera. Zván je každý se zájmem o dlouhodobější práci nad dílem. Knihu je možné společně objednat, zájemci se mohou hlásit Pavlu Lomičkovi na e-mail: lomicka@nullwaldorfpardubice.cz.

Valná hromada Spolku

Zveme všechny rodiče na Valnou hromadu Spolku rodičů, která se bude konat ve čtvrtek 5. října od 17 hodin. Informace a aktuality naleznete na: http://spolek.waldorfpardubice.cz

Instrumentální soubor

Tak jako v loňském školním roce otevíráme pro žáky nepovinný školní předmět INSTRUMENTÁLNÍ SOUBOR, který povede Mgr. Dita Veselá každé úterý od 14:00 do 15:30 hodin v sále školy. Výuka je zdarma a začíná od úterý 12. 9. 2017. Hlavní náplní je společná hra na hudební nástroje a zpěv. Zájemci, hlaste se p. učitelce přímo osobně nebo na telefon 604420334.

Nabídka předplatného do VČD Pardubice pro školní rok 2017/2018

Milí žáci, vážení rodiče,
již tradičně se na Vás obracím s nabídkou na předplatné do VČD. Máme skupinu S. Představení začínají vždy v 17. 30 hod., ukončení je zpravidla mezi 19. 30 hod. – 20. 00 hod. Jedná se o dny pondělí až čtvrtek. Vždy je přítomen pedagogický dozor. S žáky mohou chodit i rodiče či jiný dospělý doprovod, popř. i žáci a studenti spřátelení nebo i sami dospělí. Představení jsou vhodná pro žáky 6. – 9. třídy. Cena za šest představení: studenti – 630,- Kč, ostatní – 960,- Kč. Letos nás čeká následující nabídka:

KISS ME, KATE, RASPUTIN, Z POSTELE DO POSTELE, KALIBŮV ZLOČIN, TANČÍRNA, DOVOZOVÉ PŘEDSTAVENÍ

Zájemci se závazně (zápisem a podpisem rodičů v notýsku) přihlásí do 12. 9. 2017 u paní učitelky Pospíšilové. Peníze se budou vybírat do 25. 9. 2017.

Těším se na spolupráci a na hezké společné divadelní zážitky! Silvie Pospíšilová

Oblečení z šaten a skříněk

Oblečení z loňského roku bude k rozebrání v bednách u šaten 1. stupně do 14. září. Poté budou věci odvezeny do sběrného kontejneru.