17. W-čtení od 24.prosince 2018

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019 Vám přeje Základní škola Waldorfská Pardubice

 

 • Kalendář akcí, včetně třídních schůzek na https://www.waldorfpardubice.cz/akce-google/
 • Zajímá vás jak obstojí naše děti v digitálním světě a co jim k tomu můžeme poskytnout? Přijďte na přednášku učitele informatiky z Waldorfského lycea v Praze Milana M. Horáka: Děti v digitálním světě  (I. Jak i s počítačem zůstat člověkem) ve čtvrtek 10. ledna od 17 hod
 • Členská schůze Spolku pro podporu waldorfské pedagogiky.

  Dovolujeme si vás pozvat na členskou schůzi, která se koná 24.1.2019 v eurytmickém sálu Waldorfské školy od 17h. Na programu bude:

  • Revize členství
  • Rozpočet spolku pro rok 2019 – hlasování.
   návrh rozpočtu bude členům zveřejněn na webových stranách do 10.1.2019
  • Představení hospodaření Spolku v roce 2018 formou výroční zprávy.
  • Volba členů výboru Spolku, potvrzení nebo doplnění nových členů.
   přihlášky kandidátů ve formě emailu prosíme zaslat na spolek@nullwaldorfpardubice.cz do 10.1.2019
  • Úpravy ve škole v roce 2019 – představení plánu úprav
  • Waldorf 100 Olympiáda – podrobné informace ke konání Olympiády a oslav
  • Chystaná revize RVP – Diskuse na téma: Co je rámcový vzdělávací program? Jaké jsou snahy ho upravit? Jaké máme možnosti, abychom ochránili vzdělávací program pro waldorfské školy v podobě jak ho známe dnes?

  Po bodu volby členů výboru bude členská schůze navazovat na radu důvěrníků.

 

 • Sbírka pro školní kuchyňku

Vážení rodiče, podpořte prosím naši školní kuchyňku nádobím a vybavením, které již doma nevyužijete. Například hrnce, talíře, příbory, skleničky a hrnky, starý kuchyňský robot a podobně. Děti je určitě v příštím roce při vaření využijí.

Darované předměty noste prosím do kanceláře školy.

Děkujeme za podporu

Olga Chlápková

 • Waldorfský bál 2019 

  Už to pro Vás není řádná novinka,

  že nejlépe se tančí u skautů u vínka.

  Po báječném večeru s přáteli,

  rádi se k ránu uvelebíme v posteli.

   

  Milí rodiče, učitelé, absolventi a příznivci naší školy.

  Zveme Vás na další Waldorfský bál s piknikem. Někteří z loňska už víte, že je to parádní tancovačku s jednou výjimkou. Zatímco na těch tradičních je zakázáno přinášet si vlastní nápoje a jídlo, v našem případě to je přesně naopak. Abyste nám na parketu nepadali žízní a slabostí, přineste si ve svém piknikovém koši nebo i nůši něco na posilněnou.

  Kdo si chcete v sobotu 12. ledna večer zatančit a pobavit se s přáteli ve skautském centru v Pardubicích Na Vinici na druhém Waldorfském bále s piknikem, můžete si rezervovat místo na mailu kaufmann@nulltscr.cz nebo na mobilu 724 2930 051. (Při rezervaci mailem uveďte prosím jméno a kontaktní telefon, třídu a počet lístků.) Nebude chybět ani bohatá tombola. Pokud do ní chcete přispět, kontaktujte prosím Čiperovi na telefonu 605 125 945 nebo e-mailu vzs@nullvolny.cz. Cenu vstupenky opět předpokládáme kolem 200 korun za osobu. Pokud si chcete osvěžit svoje taneční kroky a strávit příjemný večer, rezervace i volné lístky na Waldorfský bál s piknikem budeme opět prodávat na tradičním adventním jarmarku v sobotu 1. prosince.

  Váš taneční piknikový výbor Čiperovi, Kaufmannovi, Krobotovi a Plecháčkovi ve spolupráci se Spolkem rodičů ZŠW Pardubice.

  P.S. Jedná se o soukromou akci, nahlaste prosím účast předem.