15. W – čtení od 8. prosince 2017

Přehled akcí

Akce a podrobnosti k nim naleznete v  kalendáři školy.

  1. 12. Školní parlament 7:30, Adventní zpívání
  2. 12. Adventní zpívání
  3. 12. Adventní zpívání
  4. 12. Adventní zpívání, Koncert houslistů + dětí z Bonifantes, Anthroposofická pobočka
  5. 12. Adventní zpívání

Betlém

V pondělí 4. 12.2017 se v 16,30 hod. slavnostně odhalil nový Chrudimský betlém, který je umístěn v historické budově na Resslově náměstí 1, kde sídlí Informační centrum a Městská policie. Součástí betléma je i krásné stádo oveček, které vyrobily děti ze 7. třídy naší školy pod vedením paní učitelky Moniky Žďárové.

Tak neváhejte a určitě se běžte na betlém během adventu a vánočních svátků podívat, ovečky se jim moc povedly.

Článek na iDnes

První Waldorfský bál – 27. ledna večer

Milí rodiče, učitelé a příznivci naší školy.
Děkujeme všem, kteří jste si na adventním jarmarku už koupili vstupenky na první Waldorfský bál s piknikem.

Jsme rádi i za vaše rezervace, které je ale potřeba do středy 20. prosince potvrdit nákupem vstupenek na první Waldorfský bál s piknikem.

 

Vstupenky si můžete zakoupit v kanceláři školy u paní Andrejsové v dopoledních hodinách – 734647740/466989204.  

Pokud se k nám v sobotu 27. ledna ve skautském centru v Pardubicích Na Vinici chcete také přidat, kontaktujte mailem paní učitelku Petru Krobotovou na krobotova@nullwaldorfpardubice.cz . Poté vám rovněž připravíme do kanceláře školy vaše vstupenky na první Waldorfský bál s piknikem.

Poděkování

Velké poděkování všem rodičům a taktéž učitelům, kteří se podíleli na přípravě, průběhu i závěrečném stěhování a úklidu po jarmarku! Za hudební výkony mnohokrát děkujeme všem muzikantům, kteří vystupovali v sále, doprovázeli při máčení svíček či oživovali atmosféru v cukrárně a kantýně. Moc děkujeme také panu školníkovi za ochotu a trpělivost.

S přáním klidného adventního času nám všem,
Denisa Lechnýřová

Odhlašování obědů před vánocemi

Odhlášky obědů na poslední prosincový týden jsou možné do pondělí 18. 12. 2017 do 7:00 hodin. Děkujeme za pochopení.
Přejeme všem strávníkům krásné zimní prázdniny a budeme se těšit v novém roce. Vaše ŠJ

 

Kruh Skutečně zdravá škola

Milí rodiče, zaměstnanci školy, milé děti.

Pokud jste byli na sobotní adventní Akademii, víte, že naší škole byl z rukou primáře Pardubické nemocnice, pana Jiřího Skalického, předán bronzový certifikát Skutečně zdravé školy.

Je to ocenění, které pro nás všechny znamená potvrzení, že jdeme správným směrem v oblasti zlepšování školního stravování, výuky o jídle, pěstování na zahradě a mnoho dalšího. Je to pro nás ale také výzva neusnout na vavřínech a pokračovat v této cestě dál. Vždyť získávání vědomostí o zdravé výživě a zdravý životní styl vůbec, osvěta v této oblasti, podpora místních farmářů a producentů či spolupráce s ostatními školami a s celou komunitou není jen tak.

Ráda bych proto touto cestou chtěla poděkovat všem, kteří se na naplňování programu podíleli, podílejí a doufejme, podílet budou i dále. Děkuji vedení školy za podporu, všem ve školní jídelně za jejich úžasný přístup k vaření ve školní kuchyni, i když jsme svázáni státními normami, a díky za to, že pro naše strávníky vaří s láskou a nadšením! Děkuji všem učitelům, rodičům a dětem, že jste toho součástí.

Speciálně děkuji těm z Vás, kteří jste byli ochotni psát na školní blog povídání o tom, co se u nás ohledně jídla děje. A není toho málo! Do této chvíle jsme společně publikovali téměř 40 článků! A věřte, že jsme jednou z velmi aktivních škol z těch všech, které jsou po republice teď do programu přihlášeny.

Nadále budeme tedy v této oblasti podnikat, co bude v našich silách! Ať už se kdy pokusíme o získání další úrovně ocenění, zase náročnější, či nikoliv… 🙂 Bude ale skvělé, když se k nám přidají další z Vás. Společně můžeme plánovat vhodné aktivity pro děti, kurzy vaření, soutěže, sdílet rodinné recepty … – je toho jistě mnoho.

Ozvěte se na můj email či telefon, uvítáme další aktivní členy Kruhu. Dejte vědět i o připomínkách, podnětech, nápadech i v případě, že součástí Kruhu nemůžete být.

Děkujeme!

Všechny naše články na blogu naleznete zde.
Kritéria, která jsme museli splnit k zisku bronzu, zde.
Kompletní informace, zajímavé recepty a aktuality naleznete na www.skutecnezdravaskola.cz

Za tým Kruhu Skutečně zdravá škola Hanka Murphy, mluvčí
hanka.murphy@nullgmail.com, 732 719 223

Nalezené oblečení

Vážení rodiče,
u šaten 1. stupně je velký pytel nalezeného oblečení vašich dětí. Prohlédněte si jej, protože bude 22. prosince odvezen do sběrného kontejneru.