14. W – čtení od 1. prosince 2017

Přehled akcí

Akce a podrobnosti k nim naleznete v  kalendáři školy.

 1. 12. Adv. jarmark + akademie, Den otevřených dveří
 2. 12. Adventní spirála – 1. třída
 3. 12. Violka – adventní spirála
 4. 12. Adventní zpívání 7:40
 5. 12. Adventní zpívání 7:40, Filmový klub
 6. 12. Adventní zpívání 7:40, Rada třídních důvěrníků, Anthroposofická pobočka
 7. 12. Adventní zpívání 7:40, Vánoční muzicírování – KD Dukla, 5. tř. – vánoční koncert

Akademie

Srdečně vás zveme na akademii žáků naší školy, která se uskuteční v sobotu 2. prosince v 10 hodin v tělocvičně naší školy. Do tělocvičny vstupujte zadním vchodem z hřiště u garáže. Novinkou letos je, že se nemusíte zouvat, ani použít návleky. 🙂 Dveře se otevřou v 9.50 hod.

Doprovodný program na jarmarku

Orientační časový rozpis pro eurytmický sál:

 • 11:15 vystoupení instrumentálního souboru
 • 11:45 pohádka O perníkové chaloupce
 • 13:00 dílnička žonglování
 • 14:00 pohádka O lesněnce
 • 14:45 dílnička žonglování
 • 16:00 vystoupení školní kapely

Dobroty na jarmark

Milí rodiče,
prosíme Vás o pomoc se zajištěním dobrot na tradiční jarmark. Můžete přinést slané do Kantýny či sladké do Cukrárny. Za spokojená bříška všech strávníků předem děkujeme.

Betlém

V pondělí 4. 12.2017 se v 16,30 hod. slavnostně odhalí nový Chrudimský betlém, který bude umístěn v historické budově na Resslově náměstí 1, kde sídlí Informační centrum a Městská policie. Součástí betléma je i krásné stádo oveček, které vyrobily děti ze 7. třídy naší školy pod vedením paní učitelky Moniky Žďárové.

Tak neváhejte a určitě se běžte na betlém během adventu a vánočních svátků podívat, ovečky se jim moc povedly.

Adventní zpívání

Zveme všechny děti, rodiče i prarodiče na již tradiční Adventní zpívání. Od úterý 5. prosince se budeme každé ráno setkávat ve vestibulu při zpěvu adventních písní. Začínáme přesně v 7:40. Školní děti budou v následujících třech týdnech vcházet do školy zadním vchodem ze hřiště. Prosíme hudebníky, aby si přišli v 7:20 naladit nástroje do učebny RP.

Filmový klub

Pozvánka do filmového klubu ve středu 6. 12. od 14.45 hod v počítačové učebně ve třetím patře.

Lotte – Srdce pro bezdomovce – Německo, 15 min, od 9ti let

Jedenáctileté Lotte se v hlavě zrodí plán. S pomocí dvou přátel by ráda připravila jídlo pro bezdomovce přežívající v centru Kolína nad Rýnem. Peníze na nákup surovin by mohli získat domácími pracemi či brigádou v knihovně, přípravu jednoduchých sendvičů by společně měli zvládnout. Přesto je Lotte trochu nervózní. Není si jistá, jak lidé bez domova její nabídku přijmou a zda nebudou někteří z nich opilí či agresivní. Podaří se trojici kamarádů na náměstí v centru Kolína uskutečnit Lottin smělý plán a dozví se více o osudech lidí, kteří často ne zcela svou vinou skončili bez domova? (převzato z jsns)

Vyhlášení voleb do školské rady

Na základě ustanovení § 167 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuji volby do školské rady.

Podrobnosti zde.

Školička skřítka Máčka

Vážení rodiče, těm z vás, kteří by rádi využili možnost setkávání svých předškolních dětí s vrstevníky, nabízíme účast ve Školičce skřítka Máčka. Scházíme se každou středu od 9 do 12 hodin v budově družiny WŠ. V případě zájmu volejte 722928086, Denisa Lechnýřová

Waldorfský bál 

Něco nového se chystá, rezervujte si včas místa.

Kdo by v koutě jen tak stál, hudby bude plný sál.

Společně si zaplesejme, dobrou hudbu poslouchejme,

S přáteli u stolu si povídejme, dobré pití popíjejme.

Milí rodiče, učitelé a příznivci naší školy.
Zveme Vás na první Waldorfský bál s piknikem. Co si pod tím máte představit? Normální tancovačku s jednou výjimkou. Zatímco na těch tradičních je zakázáno přinášet si vlastní nápoje a jídlo, v našem případě to bude přesně naopak. Abyste nám na parketu nepadali žízní a slabostí, přineste si ve svém piknikovém koši něco na posilněnou.

Kdo si chcete v sobotu 27. ledna večer zatančit ve skautském centru v Pardubicích Na Vinici na prvním Waldorfském bále s piknikem? Čekáme od Vás rychlou odpověď do konce listopadu na mail krobotova@nullwaldorfpardubice.cz nebo papírovou návratkou třídnímu učiteli. Cenu vstupenky předpokládáme do 200 korun za osobu. Pokud si chcete osvěžit svoje taneční kroky a strávit příjemný večer s přáteli, lístky na první Waldorfský bál s piknikem bychom chtěli prodávat už na tradičním adventním jarmarku v sobotu 2. prosince.

Váš taneční piknikový výbor Čiperovi, Kaufmannovi, Krobotovi a Plecháčkovi ve spolupráci se Spolkem rodičů ZŠW Pardubice

Návratka:

Máme zájem o vstupenky na první Waldorfský bál s piknikem.

Jméno  ……………………………………třída ……………….. předběžný počet tanečníků (lístků)  …….

P.S. Jedná se o soukromou akci, nahlaste prosím účast předem