12. W – čtení od 17. listopadu 2017

Přehled akcí

 • Akce a podrobnosti k nim naleznete v  kalendáři školy.

  20. 11.

 • Žákovský parlament  (7:30 knihovna)
  21. 11.
 • 1.tř. – schůzka rodičů
  22. 11.
  23. 11.
 • Anthroposofická pobočka
  24. 11.
 • 3., 4. a 6. tř. – Červená želva, kino Grand
 • 5., 7. a 9. tř. – Červená želva, kino Grand
 • Dětský parlament
 • Hudební workshop pro zájemce z waldorfských škol
  25. 11.
 • Hudební workshop pro zájemce z waldorfských škol

Akademie

Srdečně vás zveme na akademii žáků naší školy, která se uskuteční v sobotu 2. prosince v 10 hodin v tělocvičně naší školy.

Program:

 1. Skutečně zdravá škola – předání certifikátu
 2. 2. třída – anglická písnička/básnička
 3.  3. třída – židovské tance a kánon
 4.  4. třída – píseň – severská mytologie
 5.  4. třída – eurytmie
 6.  Sboreček – Tongo tongo – polynéská halekačka
 7.  Sbor – Alleluja
 8.  Sbor + instrumentální soubor – Milenci v texaskách
 9.  Překvapení

Adventní jarmark

Srdečně vás zveme na Adventní jarmark, který zahájíme v sobotu 2. prosince v 10 hodin vystoupením žáků naší školy. V 11 hodin se otevřou dveře dílniček, cukrárny i kantýny, školu provoní pečené perníčky, máčené svíčky i vůně jehličí z adventních věnců. Jste všichni srdečně vítáni!

Chvojí na výrobu  věnců

Jako každý rok i letos prosíme rodiče o dodání chvojí na výrobu adventních věnců na jarmark, který se koná 2. prosince. Větve můžete nosit do školy panu školníkovi. Předem děkujeme.

Adventní spirála

Adventní spirála pro zájemce z řad dětí, rodičů i učitelů

Chcete-li do doby adventní vkročit ve spirále, přijďte v neděli 3. 12. v 18 hodin do 1. třídy, kde svou slavnost před námi poprvé prožijí prvňáčci od 17 do 18 hodin. Vstupenkou je svíčka v jablíčku, úplné ticho (slavnost bude tentokrát začínat v naprosté tmě, neberte prosím s sebou malé děti, které to nezvládnou) a včasné přihlášení p. uč. Krobotové (krobotova@nullwaldorfpardubice.cz nebo telefon 777 632 579) do 20. 11., kapacita třídy je omezená. Těšíme se na vás.

Setkání waldorfských rodičovských spolků

Milí rodiče a přátelé školy,
zveme vás k účasti na celorepublikovém setkání waldorfských rodičovských spolků, které proběhne v prostorách ZŠ Svobodné v Písku. Setkání bude zahájeno v pátek 24. 11. v 17 hodin. Hlavní program, jehož tématem je Revize rámcového vzdělávacího programu, bude probíhat v sobotu 25. 11. od 8:30 do 18 hodin, konec setkání bude přizpůsoben aktuální situaci. Odborní hosté jsou v jednání.

Pokud by někdo z vás měl o účast na tomto setkání zájem, dejte nám prosím co nejdříve vědět.
Za výbor Spolku rodičů Denisa Lechnýřová (syyyr@nullsyyyr.cz)

DOBROTY NA JARMARK – CUKRÁRNA A KANTÝNA

Milý rodiče,
prosíme Vás o pomoc se zajištěním dobrot na tradiční jarmark. Cukrárna 1. třídy a Kantýna 9. třídy připravili společnou přihlašovací tabulku: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1s7ln6ZsGf6Y9aftaREKRxfnT_uFCYfTSvw8M9CfK-Gk/edit?usp=sharing

Do tabulky, prosím, napište své jméno, a co dobrého připravíte buď pro kantýnu nebo pro cukrárnu nebo pro oboje. Cukrárna uvítá převážně sladké a něco malého slaného. Kantýna zase preferuje slané, ale ráda dostane darem i něco malého sladkého. Vybírejte svůj příspěvek s ohledem na již zapsané mňamky, ne že bychom nebyli vděční za 10 bábovek, ale může jich být i méně. 🙂

Bylo by bezva, kdybyste tabulku vyplnili do neděle 26. 11. 2017, abychom měli čas připravit všechno okolo.

Součástí tabulky je i rozpis hudební produkce v obou občerstvovacích stanicích. Kdo má zájem zahrát, neváhejte a přihlaste se. V cukrárně bude připraven klavír, v kantýně klávesy. Jiné hudební nástroje také vítány. Rozpis je po 30 minutách, ale rozhodně nemusíte hrát celou dobu. Účinkující dostanou za odměnu malou dobrotu.

Dobroty, prosím, přineste v sobotu ráno, ideálně mezi 8. a 9. hodinou ranní.

V případě potíží s přihlášením do tabulky, kontaktujte, prosím, Martinu Barboříkovou, marta_pibi@nullcentrum.cz.
Dotazy ohledně kantýny řeší Monika Hodíková, 724 054 217, monhod@nullcentrum.cz.

Za bezva kantýnu 9. třídy Monika Hodíková a za poetickou cukrárnu 1. třídy Lucie Hamplová

Ostatní

Workshop pohybových her

Dobrý den, chci Vás pozvat na workshop pohybových her, který pořádá naše nezisková organizace Otevřený prostor v sobotu 25.11. v tělocvičně ZŠ Dědina v Praze. Workshop je primárně cílený na učitele (nejen pohybové/tělesné výchovy) ale je otevřený a vhodný i pro rodiče a širokou veřejnost – pro kohokoliv, kdo má stále chuť si hrát.

Workshop povede Kevin Davidson, waldorfský učitel, lektor vzdělávání dospělých, tanečník a herec z Londýna/Anglie. Workshop bude zaměřen na pohybové aktivity a cvičení, která pomáhají rozvíjet pohybové dovednosti dětí a posilují jejich všestranný osobnostní rozvoj. Bude veden prožitkovou formou tak, aby mohli účastníci nabytou zkušenost snadno přenést do své pedagogické praxe.

Více o tomto workshopu, lektorovi a místě konání se dozvíte na stránkách www.otevrenyprostor/pohybove-hry nebo www.bothmergym.cz, kde se mohou případní zájemci i závazně přihlásit.

Pohybově divadelní workshop

workshop_innerlandscapes-cz

Růže a Kříž v Evropě

Růže a Kříž v Evropě leták

Růže a Kříž program 2017