11. W – čtení od 10. listopadu 2017

Přehled akcí

Akce a podrobnosti k nim naleznete v  kalendáři školy.

  • 13. 11.
  • 14. 11. Konzultace
  • 15. 11. Konzultace, Divadelní předplatné skupina S
  • 16. 11. Anthroposofická pobočka
  • 17. 11. Státní svátek

Adventní spirála pro zájemce z řad dětí, rodičů i učitelů

Chcete-li do doby adventní vkročit ve spirále, přijďte v neděli 2. 12. v 18 hodin do 1. třídy, kde svou slavnost před námi poprvé prožijí prvňáčci od 17 do 18 hodin. Vstupenkou je svíčka v jablíčku, úplné ticho (slavnost bude tentokrát začínat v naprosté tmě, neberte prosím s sebou malé děti, které to nezvládnou) a včasné přihlášení p. uč. Krobotové (krobotova@nullwaldorfpardubice.cz nebo telefon 777 632 579) do 20. 11., kapacita třídy je omezená. Těšíme se na vás.

Podpořte naše chlapce v soutěži komiksů

Žáci 4. třídy se zúčastnili komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět – SOUTĚŽ NEBO SPOLUPRÁCE?  Z komiksů, které se sešly z celé České republiky (309), vybrala komise necelých šedesát do užšího kola. Při výběru hrála klíčovou roli originalita, relevantnost tématu a výtvarné zpracování. Vybrané komiksy si můžete prohlédnout a zároveň hlasovat pro svého favorita či favority.

Do užšího finále postoupil i komiks od Tondy Hrdličky a Jakuba Šerého. Podpořte chlapce a hlasujte pro ně! Svůj hlasžete dát pouze do 13. 11. zde: http://www.respektneboli.eu/zaci-a-studenti/soutez/seznam-prispevku-hlasovani/prvni-stupen?page=1

Komiksy vybrané do užšího kola budou zároveň od 15. 11. 2017 vystaveny v Galerii ve věži Novoměstské radnice na Praze 2. Výstava potrvá do 30. listopadu.

Setkání waldorfských rodičovských spolků

Milí rodiče a přátelé školy,
zveme vás k účasti na celorepublikovém setkání waldorfských rodičovských spolků, které proběhne v prostorách ZŠ Svobodné v Písku. Setkání bude zahájeno v pátek 24. 11. v 17 hodin.
Hlavní program, jehož tématem je Revize rámcového vzdělávacího programu, bude probíhat v sobotu 25.11. od 8:30 do 18 hodin, konec setkání bude přizpůsoben aktuální situaci. Odborní hosté jsou v jednání.

Pokud by někdo z vás měl o účast na tomto setkání zájem, dejte nám prosím co nejdříve vědět.
Za výbor Spolku rodičů Denisa Lechnýřová (syyyr@nullsyyyr.cz)

DOBROTY NA JARMARK – CUKRÁRNA A KANTÝNA

Milí rodiče,
prosíme Vás o pomoc se zajištěním dobrot na tradiční jarmark. Cukrárna 1. třídy a Kantýna 9. třídy připravili společnou přihlašovací tabulku: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1s7ln6ZsGf6Y9aftaREKRxfnT_uFCYfTSvw8M9CfK-Gk/edit?usp=sharing

Do tabulky, prosím, napište své jméno, a co dobrého připravíte buď pro kantýnu nebo pro cukrárnu nebo pro oboje. Cukrárna uvítá převážně sladké a něco malého slaného. Kantýna zase preferuje slané, ale ráda dostane darem i něco malého sladkého. Vybírejte svůj příspěvek s ohledem na již zapsané mňamky, ne že bychom nebyli vděční za 10 bábovek, ale může jich být i méně. 🙂

Bylo by bezva, kdybyste tabulku vyplnili do neděle 26. 11. 2017, abychom měli čas připravit všechno okolo.

Součástí tabulky je i rozpis hudební produkce v obou občerstvovacích stanicích. Kdo má zájem zahrát, neváhejte a přihlaste se. V cukrárně bude připraven klavír, v kantýně klávesy. Jiné hudební nástroje také vítány. Rozpis je po 30 minutách, ale rozhodně nemusíte hrát celou dobu. Účinkující dostanou za odměnu malou dobrotu.

Dobroty, prosím, přineste v sobotu ráno, ideálně mezi 8. a 9. hodinou ranní.

V případě potíží s přihlášením do tabulky, kontaktujte, prosím, Martinu Barboříkovou, marta_pibi@nullcentrum.cz.
Dotazy ohledně kantýny řeší Monika Hodíková, 724 054 217, monhod@nullcentrum.cz.

Za bezva kantýnu 9. třídy Monika Hodíková a za poetickou cukrárnu 1. třídy Lucie Hamplová

Konzultace

Konzultace proběhnou ve dnech 14. a 15. listopadu od 12: 30 do 18:00. Od sedmé třídy výše se konzultací účastní spolu s rodiči i žáci.

Odkaz:    http://www.supersaas.cz/schedule/waldorfpardubice/Konzultace_podzim_2017

Zkrácené vyučování v době konzultací

V úterý 14. 11.  i ve středu 15. 11. budou mít žáci zkrácené vyučování:

  •   9. – 7. třída končí vyučování v 11:10
  •   6. – 5. třída končí vyučování v 11:20
  •   4. – 3. třída končí vyučování v 11:40
  •   2. – 1. třída končí vyučování ve 12:00

Divadelní předplatné S

Ve středu 15. listopadu se od 17:30 koná první divadelní představení „RASPUTIN“. Příběh ambiciózního muže, jenž toužil po slávě a uznání. Chtěl ovládnout svůj osud, ten se však obrátil proti němu. http://www.vcd.cz/inscenace/rasputin

Ostatní

Růže a Kříž v Evropě

Růže a Kříž v Evropě leták

Růže a Kříž program 2017