32. W – čtení od 21. dubna 2017

Přehled akcí

 • Příští týden je 6. třída na geologickém kurzu.
 • V sobotu 22. dubna se od 18:00 koná repríza hry Natěrač (v Kostaci).
 • V pondělí 24. dubna jste od 14:15 opět zváni do Filmového klubu.
 • V pondělí 24. dubna se od 17:00 koná přednáška Milana Horáka.
 • Ve čtvrtek 27. dubna od 16:30 hrají rodiče 3. třídy příběh o Stvoření světa.
 • Ve středu 3. května se koná další setkání Kruhu tvořivého na téma VITRÁŽE.
 • Ve středu 3. května jede 4. třída péci chléb na statek do Lozic.
 • Ve čtvrtek 4. května se koná společné setkání zástupců rodičů jednotlivých tříd a kolegia.
 • V pondělí 9. května se od 16:30 koná rodičovská schůzka 7. třídy.
 • V pondělí 9. května se od 17:00 koná rodičovská schůzka 2. třídy.
 • Ve čtvrtek 11. května od 17:00 hrají rodiče pro své prvňáčky divadelní představení.

Naše družstvo v Běhu Vaňka Vaňy

Tým 16 závodníků reprezentoval 15. 4. naši školu v soutěži školních družstev v lidovém běhu Vaňka Vaňhy. V mnohasetčlenném davu startujících běžců z dalších škol to sice zatím byla jenom kapka v moři, ale příští rok bude znovu šance naše umístění vylepšit.

 

 

Filmový klub

Pozvánka do filmového klubu v pondělí 24. 4. od 14.15 hod v počítačové učebně ve třetím patře: Film na přání – vybereme společně přímo na setkání.    Kateřina Sedláčková

Přednáška Milana Horáka

Přednáška se koná v  pondělí 24. dubna 2017 v 17.00.  Vstupné dobrovolné.

 • smrt v životě člověka
 • umění umírat
 • děti a smrt
 • kmotřička a sestřička

Přednáška Milana Horáka: Setkávání se smrtí v životě a výchově

Rodiče hrají dětem  – Stvoření světa

Zveme vás na hru rodičů dětí 3. třídy Stvoření světa a Ester, jejíž premiéra se bude konat ve čtvrtek 27. 4. od 17 h ve 3. třídě.

Setkání zástupců tříd (třídních důvěrníků)

Vážení zástupci rodičů jednotlivých tříd. Srdečně vás zveme na společné setkání důvěrníků tříd s kolegiem učitelů, které se uskuteční ve čtvrtek 4. května v 17 hodin. Rádi bychom tímto založili společnou tradici setkávání, jehož hlavním účelem je sdílení aktuálních témat a společná práce směřující k rozvoji školy. V případě, že se z časových důvodů nebudete moci zúčastnit, vyšlete prosím za sebe náhradníka, aby bylo zajištěno zastoupení všech tříd.

Těšíme se na společné setkání. Za kolegium učitelů Milan Barták

Setkání Kruh tvořivý

3. 5. od 17 hodin – Vitráže

Již podruhé v tomto školním roce pořádáme kurz Vitráží metodou tiffany. Přijďte si vyrobit andílka, hvězdu nebo ptáčka do okna, sponu do vlasů nebo nějaký šperk. Vyzkoušíte si řezání a broušení skla, sestavování vitráže a její pájení a na konci dvouhodinového kurzu si odnesete domů vlastnoruční výrobek. Kapacita kurzu je 6 účastníků, příspěvek na materiál ve výši 60,-Kč.

Přihlásit se můžete u Moniky Hodíkové, e-mail: monhod@nullcentrum.cz .

8. 6. od 17 hodin – Flamenco

Zajímá Vás tanec? Máte chuť vyzkoušet si něco nového? Tak přijďte na ochutnávku temperamentního flamenca, tance ze slunné a divoké Andalucíe. Pěkně si spolu zadupeme, možná i zatleskáme a naučíte se kousek choreografie veselého tance Tangos.

Délka kurzu bude cca 2 hodiny. Kapacita kurzu je 15 účastníků, věk od cca 13 let. Na sebe si vezměte něco pohodlného, dívky (ženy) volnější sukni, pevné boty na nízkém a širokém podpadku, aby se vám pěkně dupalo a trochu to znělo, případně nízké boty typu baleríny, pánové společenské boty (tenisky nejsou vhodné). Přihlásit se můžete u Moniky Hodíkové, e-mail: monhod@nullcentrum.cz .

Tato dvě setkání zakončí letošní školní rok, ale už přijímáme nabídky na tvoření na začátek roku příštího. Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše dovednosti či koníčky na některém ze setkání, která se konají začátkem každého měsíce. S jakýmikoli dotazy ohledně pořádání tvořivých setkání se můžete obracet na Denisu Lechnýřovou (syyyr@nullsyyyr.cz), Ivu Broklovou (ivabroklova@nullseznam.cz) , Moniku Hodíkovou (monhod@nullcentrum.cz)

Děkujeme a těšíme se na setkávání.

Obnovme společně bylinkový záhon u školní jídelny!

Jsou před námi velikonoční dny volna a práce na zahrádkách jsou jistě i u vás v plném proudu. Pokud máte přebytky bylinek – libeček, pažitka, zimní cibulka, tymián, meduňka, máta, petrželka a jiné možné další… rádi je přijmeme a osadíme s nimi bylinkový záhon na hřišti u školní jídelny. Bylinky použijeme pro školní jídelnu. Po dohodě s Klubíkem vše hned zasadíme do hlíny. Děkujeme.

Ostatní

Pozvánka na konferenci „Vzduch – hmota i duch“ v Kutné Hoře